Dabar populiaru
Publikuota: 2017 lapkričio 22d. 08:01

Gražiausios Kalėdų mugės Europoje: 6 nebrangūs variantai lietuviams

Kelno Kalėdų mugė
Vida Press nuotr. / Kelno Kalėdų mugė

Sąrašai, kur Europoje Kalėdų mugės gražiausios, kasmet džiugina akis, bet dažnai – ne pinigines. O kur pamatyti jas ir pačias žaviausias, ir už priimtiną kainą? 15min siūlo atkreipti dėmesį į 6 miestus, kurių kalėdinėmis pasakomis galima pasidžiaugti neišleidžiant visos algos.

KELNAS

Kada: lapkričio 27 – sausio 6 d.

kainos

 • Skrydis iš Lietuvos į vieną pusę: nuo 10 Eur („Ryanair“)
 • Autobuso bilietas iš Lietuvos į vieną pusę: nuo 86 Eur („Eurolines“)
 • Nakvynė dviem: viešbučio kambarys – nuo 50 Eur, kambarys bute per „AirBnb“ – apie 20 Eur nakčiai

Kalėdų magija čia jaučiama visame mieste. Vos ne kiekvienoje didesnėje aikštėje įsikūrusi Kalėdų mugė, tad atrodo, kad visas miestas kvepia keptais obuoliais, cinamonu ir karštu vynu.

Didžiausia ir žymiausia mugė vyksta prie Kelno katedros – ypatingą atmosferą čia sukuria ne tik katedros didybė, bet ir lankytojus iš viršaus apgaubiančios lempučių eilės.

Tačiau gražiausia, tarsi iš pasakos mugė yra rengiama priešais miesto rotušę – Alter Markt. Išraižyti mediniai prekeivių nameliai, nostalgiją keliančios karuselės, visur atsikartojanti gnomų tema ir senoviniais apdarais vilkinčių choristų giesmės – pasijusite tarsi filme.

PRAHA

Kada: gruodžio 2 – sausio 6 d.

KAINOS

 • Skrydis iš Lietuvos į vieną pusę: nuo 57 Eur („Brussels Airlines“, su persėdimu Briuselyje)
 • Autobuso bilietas iš Lietuvos į vieną pusę: nuo 44 Eur („Ecolines“)
 • Nakvynė dviem: viešbučio kambarys – nuo 20 Eur, kambarys bute per „AirBnb“ – apie 13 Eur nakčiai

Nors skrydžiai į Čekijos sostinę nėra pigūs, tai atperka žemos kainos joje. Be to, Praha gali būti pasiekiama ir nuosavu transportu.

Praha žavi bet kuriuo metų laiku, bet prieškalėdiniu laikotarpiu ji labiausiai neužmirštama. Pagrindinė mugė rengiama senamiesčio aikštėje, kurioje stovi ir žymusis Prahos laikrodis. Iš čia lengvai pasiekiami ir visi miesto lankytini objektai.

Pasivaikštant Karolio tiltu galima pabėgti nuo žmonių minių į kitą upės pusę – čia turistų ateina mažiau, o ir jie išsibarsto po jaukias senamiesčio gatveles bei po didelę pilies teritoriją. Nuo pilies aikštės atsiveria ir viena gražiausių Prahos panoramų – vien dėl šio vaizdo verta aplankyti Čekijos sostinę.

BUDAPEŠTAS

Kada: lapkričio 24 – sausio 1 d.

KAINOS

 • Skrydis iš Lietuvos į vieną pusę: nuo 77 Eur („Brussels Airlines“, su persėdimu Briuselyje)
 • Autobuso bilietas iš Lietuvos į vieną pusę: nuo 40 Eur („Ecolines“)
 • Nakvynė dviem: viešbučio kambarys – nuo 20 Eur, kambarys bute per „AirBnb“ – apie 10 Eur nakčiai

Kaip ir Prahos atveju, pigiais skrydžiais į Budapeštą oro linijos lietuvių nelepina. Tačiau tik skrydžių bilietai yra brangesni, palyginti su kitais miestais – Vengrijos sostinė savo kainomis yra viena labiausiai priimtinų lietuviams.

Dvi pagrindinės Budapešto Kalėdų mugės – prie Bazilikos ir Vorosmarty aikštėje – kasmet pritraukia šimtus tūkstančių lankytojų. Čia – tikra puota skrandžiams. Būtina paragauti tradicinio deserto su aguonomis flódni, „kamino pyrago“, fantastiškų burgerių ir žuvies patiekalų.

Tradicines pramogas, tokias kaip ledo čiuožykla, koncertai, Vengrijos sostinėje papildo modernūs elementai. Čia prieš Kalėdas rengiami flashmobai, o ant šv. Stepono bazilikos rengiamas specialus 3D šou.

BERLYNAS

Kada: lapkričio 27 – gruodžio 26 d.

KAINOS

 • Skrydis iš Lietuvos į vieną pusę: nuo 10 Eur („Ryanair“)
 • Autobuso bilietas iš Lietuvos į vieną pusę: nuo 44 Eur („Eurolines“, „Ecolines“)
 • Nakvynė dviem: viešbučio kambarys – nuo 40 Eur, kambarys bute per „AirBnb“ – apie 18 Eur nakčiai

Berlyno Kalėdų mugės gal ne pačios gražiausios, bet tai su kaupu kompensuoja puikus Berlyno maistas, naktinis gyvenimas ir istorija.

Viena didžiausių mugių vyksta Alexanderplatz, kur prie televizijos bokšto išsibarsto atrakcionai ir maisto bei rankdarbių prekeiviai. Gražiausia mugė neabejotinai rengiama Gendarmenmarkt – čia Kalėdų miestelis įsikuria tarp koncertų salės ir dviejų bažnyčių. Tiesa, įėjimas čia būna mokamas, bet šioje mugėje galima rasti tikrai kokybiškų ir išskirtinių dirbinių. Be to, didelė dalis jos vyksta uždarose laikinose patalpose – puiki proga sušilti po vaikščiojimo Berlyno istorijos keliais.

TALINAS

Kada: lapkričio 17 – sausio 6 d.

KAINOS

 • Skrydis iš Lietuvos į vieną pusę: nuo 55 Eur („airBaltic“)
 • Autobuso bilietas iš Lietuvos į vieną pusę: nuo 12 Eur („Ecolines“, „LUX Express“)
 • Nakvynė dviem: viešbučio kambarys – nuo 30 Eur, kambarys bute per „AirBnb“ – apie 20 Eur nakčiai

Talino Kalėdų mugė kasmet patenka į gražiausių kalėdinių miestelių Europoje sąrašus. Pagrindinėje senamiesčio aikštėje išauga didelė Kalėdų eglė, kurią apsupa maži švieselėmis padabinti nameliai. Juose galima rasti visko – nuo vietos skanumynų iki tradicinių rankdarbių.

Šiemet aikštę papuoš net 40 tūkst. lempučių, o lankytojai bus kviečiami prisiminti, kad prieš 575 metus būtent Taline buvo pastatyta tikriausiai pirmoji pasaulyje Kalėdų eglė.

NIURNBERGAS

Kada: gruodžio 2 – gruodžio 24 d.

KAINOS

 • Skrydis iš Lietuvos į vieną pusę: nuo 22 Eur („Ryanair“)
 • Autobuso bilietas iš Lietuvos į vieną pusę: nuo 78 Eur („Eurolines“)
 • Nakvynė dviem: viešbučio kambarys – nuo 70 Eur, kambarys bute per „AirBnb“ – apie 20 Eur nakčiai

Niurnbergo Kalėdų mugė – neabejotinai viena žinomiausių visame pasaulyje. Pirmą kartą jis pradėta rengti dar 1628 metais, tad per tiek šimtmečių ištobulinta iki tikros kalėdinės pasakos.

Žymiosios Niurnbergo dešrelės, meduoliai, karštas vynas, romo punšas, skrudinti migdolai – paruoškite skrandžius tikrai kalėdinei puotai, kurią galite išsitaisyti sau šiame Vokietijos mieste.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

49:40
01:06
01:03

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje