Dabar populiaru
Publikuota: 2019 vasario 18d. 11:35 , Atnaujinta: 2019 vasario 18d. 11:54

Įspėjimas dėl pigias keliones siūlančios bendrovės: tai gali būti finansinė piramidė

Poilsis viešbutyje
123rf.com nuotr. / Poilsis viešbutyje

Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba, reaguodama į žiniasklaidoje pasirodžiusią informaciją apie galimai nelegaliai Lietuvoje kelionių pardavimus vykdančią bendrovę „WorldVentures“, įspėja vartotojus dėl galimos rizikos ir skatina rinktis tik patikimus bei licencijuotus kelionių organizatorius.

Pigias keliones siūlanti JAV registruota bendrovė „WorldVentures“ pardavimus galimai vykdo finansinės piramidės principu, t. y. skatina tapti įmonės klubo nariais, kviesti prisijungti kuo daugiau naujų narių ir taip gauti vis palankesnes sąlygas įsigyti organizuotas keliones, rašoma pranešime spaudai.

2005 m. JAV įkurta „WorldVentures“ žada itin pigius kelionių paketus, jeigu sumokate prisijungimo mokestį, tuomet – kasmėnesinę įmoką. Nariams žadama dar daugiau nuolaidų ir net neva galimybė užsidirbti, jeigu jie prie programos prisijungti paskatins dar daugiau žmonių.

Ji skelbia turinti per pusę milijono narių maždaug 40-yje valstybių, tačiau apie šios bendrovės veiklą savo gyventojus yra įspėjusios Kinija, Norvegija, Pietų Afrikos Respublika ir kt. šalys.

Lietuvos Tarnyba įspėja, kad minėta bendrovė bei jos padalinys „Dream Trips“ nėra registruoti Lietuvos Respublikoje ir neturi kelionių organizatoriaus licencijos, taip pat nėra jokių žinių, kad būtų registruota kelionių organizatoriumi Europos Sąjungos šalyje, todėl asmenys, įsigiję paslaugas iš šios bendrovės, nėra apsaugoti pagal Lietuvos Respublikos įstatymus.

Tarnyba primena, kad prieš įsigyjant kelionę būtina išsiaiškinti informaciją apie kelionių organizatorių. Aktualus kelionių organizatorių sąrašas skelbiamas Tarnybos tinklalapyje, skiltyje „Turizmo paslaugų teikėjai“. Patikrinkite, ar kelionių organizatorius yra įtrauktas į šį aktualų sąrašą, ar gali verstis išvykstamuoju turizmu ir, ar turi kelionių organizatoriaus draudimą nemokumo ar bankroto atveju. Nerizikuokite pirkti iš kitų šalių įmonių, kurios neturi tinkamos kelionių organizatoriaus licencijos, įspėja Tarnyba.

Atkreipiamas dėmesys, kad pirkdami organizuotą turistinę kelionę iš Lietuvoje ar Europos Sąjungoje nelicencijuoto kelionių organizatoriaus jūs prisiimate riziką šio nemokumo ar kitos galimos žalos kilimo atveju.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje