Dabar populiaru
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota 2022 10 14, 20:33

Kas yra marokietiškas hamamas? Išsamus gidas pirmam kartui

Marokietiškas hamamas – unikali ir privaloma patirtis lankantis Maroke. Tačiau nesilankusiems marokietiškame hamame, turbūt ne vienam iš jūsų pats procesas skamba labai mistifikuotai. Ką pasiimti į hamamą? Kaip vyksta visas prausimosi procesas?
Hamamas Maroke
Hamamas Maroke / Rasos Barčaitės, „Blondinė Maroke“ nuotr.

Daugiau apie Maroką skaitykite tinklaraštyje Blondinė Maroke

Maroke dar palyginti visai neseniai daugybė namų ūkių neturėjo karšto vandens, todėl visi keliaudavo į vietines pirtis, vadinamus hamamus. Tačiau net ir dabar marokiečiai, turėdami namie karštą vandenį, bent kartą per mėnesį aplanko hamamą.

Pamenu, po pirmo apsilankymo hamame jaučiausi, kad turbūt pirmą kartą gyvenime taip gerai nusiprausiau. Buvau tarsi netekusi 10 kilogramų negyvos odos ir tokia švari.

Maroke hamamai yra viešieji ir privatūs. Viešieji hamamai yra atskiri vyrams ir moterims. Hamamas susideda iš keleto patalpų, pradedant nuo šalčiausios ir iki karščiausios. Karštis ne toks, kaip Lietuvos pirtyse, tikrai labai neperkaisite.

Rasos Barčaitės, „Blondinė Maroke“ nuotr. / Hamamas Maroke
Rasos Barčaitės, „Blondinė Maroke“ nuotr. / Hamamas Maroke

Viešasis marokietiškas hamamas

Viešieji hamamai – ne vieta drovesniems. Prausitės kartu su daugybe pusnuogių vietinių, į hamamą einama tik su kelnaitėmis, o moterų hamame nesidrovima būti ir visiškai nuogai. Truputį keistas jausmas, kuomet dažnai stuomeninga, pusnuogė moteriškė tave prausia, bet patirtis tikrai įdomi.

Įėjus į viešąjį hamamą, susimokate už įėjimą (paprasti hamamai kainuoja apie 15 dirhamų) ir paprašote viduje esančių moteriškių nušveitimo. Vyrų hamame jus šveis vyriškis.

Viešieji hamamai – ne vieta drovesniems.

Kainos kiekviename hamame skiriasi, kai kur būna fiksuotos, kai kur neoficialios, pasiklauskite. Šveitimas kainuoja apie 50–70 dirhamų, mokama irgi iškart kasoje. Tuomet gaunate specialų įėjimo ir šveitimo numerį, kurį paduosite viduje esančiai moteriškei.

Rasos Barčaitės, „Blondinė Maroke“ nuotr. / Hamamas Maroke
Rasos Barčaitės, „Blondinė Maroke“ nuotr. / Hamamas Maroke

Tuomet nusirengsite iki kelnaičių (tam pravers ir maudymosi kostiumėlio apatinė dalis), pasiimsite priemones, rankšluostį ir eisite į bendras hamamo patalpas, kuriose prausitės kartu su kitomis moteriškėmis (ar vyriškiais atskirame hamame). Pirmiausia patys turėsite pradėti praustis prie specialių kranelių (plautis galvą, užsidėti kaukę ir kt.).

Taip pat privalote iškart užsitepti juodąjį muilą (savon beldi), paskui jį palikti ant kūno iki kol ateis jūsų eilė nusišveisti. Šis muilas padeda greičiau ir geriau nušveisti negyvas odos dalis.

Vanduo hamame pilamas iš krano į didelius kibirus. Jei per karšta, pereikite į kitą patalpą arba į vadinamąją sauną, kurioje ant jūsų kūno esantis juodasis muilas dar geriau įsigers į odą. Atėjusi šveitėja jus paguldys ant specialios lovos ir su specialiomis pirštinėmis bei muilu šveis tol, kol pašalins negyvą odą.

Truputį keistas jausmas, kuomet dažnai stuomeninga, pusnuogė moteriškė tave prausia, bet patirtis tikrai įdomi.

Po hamamo procedūrų nepamirškite palikti arbatpinigių jus šveitusiai moteriškei ar masažo meistrei (aš palieku apie 20 dirhamų). Šie arbatpinigiai paduodami jau pasibaigus procedūrai, tiesiogiai jus praususiam asmeniui. Po hamamo procedūrų eikite į lauką su šiltesniais drabužiais ar bent jau skara – taip išvengsite peršalimo.

Ką pasiimti į viešąjį hamamą?

Viešajame hamame jums reikės arba patiems atsinešti, arba galima vietoje nusipirkti (arba išsinuomoti) beveik viską, ko reikia hamamo patirčiai:

  • Specialaus juodo, iš alyvuogių pagaminto muilo savon beldi (konsistencija primena tešlą, kvapas nekoks).
  • Vonios šlepečių, šukų, rankšluosčio.
  • Nedidelio plastikinio kilimo atsisėdimui (higieniškiau).
  • Šveitimo pirštinės.
  • Šampūno ir kitų duše naudojamų priemonių.

Viešieji hamamai Marakeše

Esate Marakeše ir norite išbandyti viešąjį hamamą Medinoje (senamiestyje)? Rekomenduoju Hammam Mouassine – autentiškas viešasis hamamas senamiestyje, apie 8 min. pėstute nuo pagrindinės Jemaa El Fnaa aikštės.

Rasos Barčaitės, „Blondinė Maroke“ nuotr. / Hamamas Marakeše, Marokas
Rasos Barčaitės, „Blondinė Maroke“ nuotr. / Hamamas Marakeše, Marokas

Šis hamamas tinka keliautojams, nes turi fiksuotą kainą, į kurią įeina visos priemonės, tad nereikės sukti galvos dėl kainų ir papildomų detalių.

Sumokėję 150 dirhamų už paprastą paketą: galėsite įeiti, būsite nušveisti, gausite muilą, jus įvynios ir procedūrų pabaigoje pavaišins arbata. Už papildomą kainą gausite ir masažą (daromas ne bendroje, o atskiroje patalpoje). Jei esate kitame mieste, pasiklauskite savo viešbutyje, kur artimiausias viešasis hamamas.

Privatus hamamas

Privatūs hamamai labiau skirti turistams, kurie nori privatumo, prabangos ir asmeninio dėmesio. Privačiame hamame jūs būsite tik viena ar vienas, jus nušveis, išplaus galvą ir t. t.

Privatūs hamamai kainuoja daug daugiau, priklausomai nuo prabangos lygio, kainos prasideda nuo 200 dirhamų vien už hamamą. Dauguma vietų siūlo hamamo ir masažo paketą.

Rasos Barčaitės, „Blondinė Maroke“ nuotr. / Hamamas Maroke
Rasos Barčaitės, „Blondinė Maroke“ nuotr. / Hamamas Maroke

Privačiuose hamamuose procedūras tiek vyrams, tiek moterims atliks vietinė moteris. Tereikia atsinešti savo maudymosi kelnaites, visa kita suteikia hamamas (ne visada duodamos guminės šlepetės, tai jei turite, pasiimkite savo).

Rekomenduojami privatūs hamamai Marakeše:

Prabangesni: Hammam Rosa Bonheur, Les Bains d’Orient. Jei norite visiškos, instagraminės prabangos – keliaukite į Royal Mansour Marrakech ar La Mamounia viešbučio SPA.

Rasos Barčaitės, „Blondinė Maroke“ nuotr. / Hamamas Kasablankoje, Marokas
Rasos Barčaitės, „Blondinė Maroke“ nuotr. / Hamamas Kasablankoje, Marokas

Kasablankoje rekomenduoju viešąjį, po Hassano II mečete esantį hamamą. Nors jis yra viešasis, galite susimokėti už šveitimą atskiroje patalpoje, pats hamamas kiek prabangesnis ir brangesnis. Tikrai įdomi patirtis, nes hamamas yra tiesiai po garsiąja monumentaliąja Kasablankos mečete.

Daugiau apie Maroką skaitykite tinklaraštyje Blondinė Maroke

Blondinė Maroke

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje