Dabar populiaru
Publikuota: 2015 gegužės 26d. 16:40

Keliautojas Tadas Kertenis: „Norint pamatyti pasaulį nereikia daug pinigų, svarbu žinoti, ko nori“

Super asmenukė
Tado Kertenio nuotr. / Super asmenukė

Aistra keliauti – užkrečiama. Ypač tuomet, kai pavyksta atrasti savąją sėkmės formulę. Tadas Kertenis – vienas iš tokių keliautojų, kuriems šypsosi fortūna, leisdama akims mėgautis gražiausių pasaulio vietų vaizdais jau keletą metų.

Vaikinas teigia, jog norint nukeliauti į kitą šalį, nebūtina turėti didelę sąskaitą banke. Svarbiausia domėtis kelionių naujienomis, sekti kintančias bilietų kainas ir, žinoma, degti begaliniu noru tam, ką darai. Didelis noras yra pagrindinis sėkmės garantas kiekvienoje veikloje, įsitikinęs T.Kertenis.

Tado Kertenio nuotr./Londone vaikinas dirbo barmenu
Tado Kertenio nuotr./Londone vaikinas dirbo barmenu

Londonas, Barselona, atokioji Australija tai – tik keletas iš vietų, kurias T.Kerteniui pavyko aplankyti. Dėl savo aistros keliauti jis net ryžosi atsisakyti pradėtų aukštojo mokslo studijų Lietuvoje. 

Tačiau, nepaisant to, kad kurį laiką jaunam vyrui namus atstojo skirtingi pasaulio kampeliai, Kaunas yra tas miestas, į kurį jis vis dėlto sugrįžo po keleto metų, pragyventų svetur.

Čia vaikinas įkūrė kelionių agentūrą „Tedo.lt”, kurioje visiems kelionių aistruoliams pataria renkantis geriausią skrydžio bei kitų kelionei būtinų paslaugų variantą, rūpinasi kelionės organizavimo klausimais.

Veiklą pradedantis verslininkas pasakoja apie daugeliui dar neįprastą sprendimą mesti mokslus ir iškeliauti bei kelionėse kilusią mintį, ką toliau norėtų veikti. 

– Kokios priežastys paskatino tave nutraukti studijas Lietuvoje ir iškeliauti ieškoti laimės svetur?

– Pradėjęs studijuoti psichologiją supratau, jog dar nesu pasirengęs rimtai kibti į mokslus, laikyti egzaminus ir prisiimti daugelį kitų su studijomis susijusių atsakomybių. Pajutau, kad universiteto auditorija man – per ankšta, buvo sunku prisitaikyti prie tos aplinkos žmonių.

Todėl vieną vakarą visiškai spontaniškai nusprendžiau tiesiog iškeliauti. Savo kelionės krypties pasirinkimu nebuvau išskirtinis, pasekiau daugelio lietuvių pavyzdžiu ir išvykau į Londoną. Buvo smalsu sužinoti, ką ten veikia, kaip gyvena ir kuo dirba mūsų tautiečiai.

Man pasisekė, nes nuvykus į Jungtinės Karalystės sostinę, pavyko įsidarbinti barmenu. Dirbau viename garsiausių Londono viešbučių „Claridge's”. Po kurio laiko sukūriau nedidelę internetinę parduotuvę. Šis verslas ilgainiui leido pamiršti finansinius rūpesčius.

Skrydžių bilietų kainos iš Londono į kitas šalis nebuvo didelės. Šios aplinkybės prisidėjo prie mano sprendimo nelikti Londone. Jau tada žinojau, kad kelionės – mano tikroji gyvenimo aistra.

– Kaip tavo kelionių sąraše atsirado Australija? Kokį įspūdį paliko ši tolima šalis?

– Nuvykti į Australiją iš anksto neplanavau, nes ši šalis manęs nežavėjo. Tačiau viskas prasidėjo tuomet, kai visiškai atsitiktinai susipažinau su australais. Jų įkvepiantys pasakojimai apie Australiją mane sudomino. Todėl vos pasitaikius progai ten nuskristi, apsisprendžiau nedvejodamas.

Įkūrus internetinį verslą Londone, tam, kad pragyvenčiau Australijoje, daug dirbti nereikėjo. Keletui mėnesių apsigyvenau vietinių gyventojų šeimoje Melburne. Viešėdamas Australijoje, keliavau po įvairiausias jos vietas ir gyvenau niekuo pernelyg nesirūpindamas, atsipalaidavęs.

Visi mano pinigai buvo kreditinėje kortelėje, grynųjų neturėjau, todėl patekti į Naująją Zelandiją man neleido. Tris dienas praleidau nežinioje.

Atsižvelgiant į tai, kad šioje šalyje svečiavausi tik keletą mėnesių, negaliu vadinti savęs ekspertu ir sakyti, kad ją ištyrinėjau – Australija be galo didelė! Tačiau šį pasakyti apie ją galiu – tai gana uždara šalis. Ten patekti sunku.

Nelengva gauti kelionės vizą, leidimą dirbti. Nepaisant to, labiausiai mane sužavėjo australų gyvenimo būdas: nejutau jokios įtampos aplinkui. Atrodo, kad visi ten gyvena be streso, prioritetu laiko atsipalaidavimą. Darbo savaitę sudaro 35 valandos, žmonės nepervargsta.

– Kokia šalis buvo tavo planuose, kai nusprendei išvykti iš Australijos?

– Baigęs viešnagę Australijoje, nusprendžiau aplankyti netoliese esančią Naująją Zelandiją. Tačiau ši kelionė prasidėjo ir baigėsi nesėkmingai. Nusipirkau lėktuvo bilietą, bet nebuvau iš anksto suplanavęs, kur apsistosiu, todėl Naujosios Zelandijos pasienyje mane sustabdė.

Pasieniečiai klausė, kokiu tikslu skrendu į šią šalį, kiek laiko ketinu joje būti bei kiek turiu pinigų. Visi mano pinigai buvo kreditinėje kortelėje, grynųjų neturėjau, todėl patekti į Naująją Zelandiją man neleido. Tris dienas praleidau nežinioje.

Atsižvelgiant į oro uosto taisykles, žmogus tranzitinėje zonoje negali būti ilgiau nei parą, todėl vietiniai pareigūnai nusivedė mane į policijos nuovadą ir liepė ten laukti tolimesnių nurodymų.

Kiek vėliau vis dėlto man buvo leista keletą dienų pasižvalgyti po šalį. Nors oras nedžiugino, pavyko aplankyti Oklando miestą (oro uostas ir pramonės centras Naujojoje Zelandijoje, – aut. past.). Ateityje planuoju sugrįžti į Naująją Zelandiją dar kartą, noriu pamatyti daugiau!

– Gyvenai Graikijoje, Italijoje, Ispanijoje. Kuri iš šių šalių paliko didžiausią įspūdį?

– Ispanija man patiko dėl ramaus, neįtempto gyvenimo tempo. Žmonės ten – atsipalaidavę. Neišdildomą įspūdį paliko Barselona. Šis miestas – vienas iš mano mėgstamiausių visame pasaulyje.

Liūdna, kad vokiškos „bratwurst” dešrelės ar picos tampa populiaresnėmis už tikrus ispaniškus patiekalus.

Tačiau kurortų kokybė Ispanijoje nebėra tokia gera, kokia ji buvo, tarkime, prieš dešimt metų.

Manau, kad taip nutikti galėjo dėl itin didelio, nuolatinio turistų antplūdžio ir įvairiausių jų poreikių tenkinimo. Liūdna, kad vokiškos „bratwurst” dešrelės ar picos tampa populiaresnėmis už tikrus ispaniškus patiekalus.

– Kas atsitiko, kad po dvejų metų klajonių po pasaulį, nusprendei grįžti į Kauną ir įkurti kelionių agentūrą. Kaip kilo ši idėja?

– Įkurti kelionių agentūra norėjau dėl keleto priežasčių. Pirmiausiai dėl to, kad itin dažnai keliavau. Turėjau daug patirties organizuojant keliones, nes visas kelionės smulkmenas iki tol planuodavausi savarankiškai. Šioje srityje jaučiausi kompetentingas.

Be to, pastebėjau, jog nemaža dalis lietuvių vis dar nedrįsta keliauti vieni, dažnai kreipiasi pagalbos į kelionių agentūras. Dėl šios priežasties, panorau patarti žmonėms, trokštantiems pamatyti pasaulį, bei prisidėti planuojant jų svajonių išvyką.

Tado Kertenio nuotr./Afrikos kurortai
Tado Kertenio nuotr./Afrikos kurortai

– Ar norint keliauti būtina turėti daug pinigų?

– Norint pamatyti pasaulį, daug pinigų tikrai nereikia, jei žmogui pavyksta sumažinti savo poreikius. Pavyzdžiui, apgyvendinimas penkių žvaigždučių viešbutyje Dubajuje – nepigus malonumas, tačiau trijų žvaigždučių viešbutis – kur kas pigesnis.

Besidomintys Tailandu dažnai prašo paslaugų paketo „viskas įskaičiuota”. Tačiau toje šalyje tokios paslaugos nėra priimtinas dalykas, kaip Turkijoje ar Egipte. Mano patarimas keliaujantiems: planuojant kelionę, svarbu žinoti, kokio poilsio tikitės, tuomet visi klausimai bus lengviau išsprendžiami.

– Kokias didžiausias klaidas daro keliautojai?

– Žmonės dažnai nori pigių kelionių. Pavyzdžiui, prašo suplanuoti poilsį Kanarų salose, kuris kainuotų šimtą eurų, teigdami, jog jų aplinkos žmonėms yra pavykę ten nukeliauti būtent už tokią sumą. Tačiau jie dažnai nežino tikslių tokių kelionių smulkmenų: kiek persėdimų kelionės metu turėjo poilsiautojai, ar į šimto eurų kainą buvo įskaičiuotas apgyvendinimas viešbutyje ir t.t.

Kiekviena kelionė – planuojama individualiai. Tad, jei kažkas išleido jai mažesnę sumą pinigų, nereiškia, jog ir kito žmogaus situacija bus identiška. Tačiau lietuviai yra labai imlūs kelionių informacijai – itin greitai orientuojasi, pakanka vieną kartą paaiškinti, kaip, kur, ką rasti ir viskas nesunkiai išsisprendžia, didelių problemų nekyla.

Tado Kertenio nuotr./Dykuma
Tado Kertenio nuotr./Dykuma

– Kokios kelionės šiuo metu labiausiai domina poilsiauti besirengiančius žmones?

– Kaip ir anksčiau vis dar itin paklausios kelionės į Turkiją, Egiptą. Manau, tokia tendencija išliko todėl, kad aptarnavimo lygis šiose šalyse gana aukštos kokybės, netolimas skrydis, prieinamos kelionės kainos – taip pat privalumas. Tačiau pastebėjau, kad lietuviai plečia savo akiratį, rinkdamiesi ir kitas šalis: Tailandą, Maldyvus, Australiją, Balį, Čilę, Meksiką bei Kubą.

– Kokias keliones rekomenduoji pats?

– Tas, kuriose lankiausi. Apie jas klientui galiu papasakoti plačiau, vadovaudamasis asmenine patirtimi. Visai neseniai grįžau iš Gran Kanarijos. Šią salą apkeliavau automobiliu, lepinausi saule ir pramogomis daugelyje jos paplūdimių, lankiausi visose kavinėse bei bažnyčiose. Kelionės įspūdžiai mano mintyse vis dar gyvi!

– Koks yra geros kelionės receptas?

- Nepamirštamos kelionės receptas yra gera kompanija ir puikus asmeninis nusiteikimas. Taip pat negalima leisti, kad įvairios smulkmenos, pavyzdžiui, blogas oras ar neskanūs pusryčiai sugadintų svajonių atostogas. Visada yra galimybė šį tą nuveikti ir pamatyti daugybę nuostabių dalykų.

Kiekviename dalyke reikia atrasti bent dalelę pozityvumo ir poilsis kitoje šalyje taps nepamirštamu nuotykiu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

06:42
10:09

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje