Dabar populiaru
Publikuota: 2011 liepos 7d. 20:09

Kelionės liepos mėnesiui: ten kur naktį nenusileidžia saulė – Norvegija

Taip atrodo vidurnaktis nuo Šiaurės iškišulio liepos mėnesį.
123rf.com nuotr. / Taip atrodo vidurnaktis nuo Šiaurės iškyšulio liepos mėnesį.

Po žiemos tamsumų, Norvegija liepos mėnesį tiesiog nušvinta ir tai turi pamatyti visi kitokios egzotikos mėgėjai. Vasaros metu dienos šioje Europos šalyje daug ilgesnės nei Lietuvoje, o nukeliavus į šiauriausią Norvegijos ir visos Europos tašką – Knivskjellodden, išvis galėsite pamiršti naktį.

Nuo gegužės iki liepos pabaigos saulė šioje Norvegijos dalyje visą parą nenusileidžia žemiau horizonto. Tai privers jus pasijusti lyg stovėtumėte ant pasaulio krašto.

Knivskjellodden fiordas yra 80 kilometrų arčiau Šiaurės ašigalio nei Prudhoe įlanka Aliaskoje (šiauriausias Šiaurės Amerikos kraštas) ir net 435 kilometrų arčiau Šiaurės poliaus nei šiaurinė Islandijos dalis.

Geriausias būdas pažinti Arkties gamtą – žygis šviečiant vidurnakčio saulei. Priblėsusi saulės šviesa naktį suteikia magiško grožio aplinkiniams kalnams. Aplink gausiai turistų lankomą šiauriausią Europos tašką yra daug žygeivių kelių, tad tikrai išsirinksite vieną tinkamą.

Atkakus taip arti Šiaurės ašigalio, jei bus noro, galėsite pasirinkti žvejybą arba paukščių stebėjimą. Kad ir ką veiktumėte ant šių fiordų – viskas bus nuspalvinta vidurnakčio saulės spalvų.

Norintys pramogų ir kultūrinio gyvenimo visa tai ras Norvegijos šiaurinėje dalyje esančiame Tromso mieste, kur kiekvienais metais įvairiais kultūriniais renginiais ir pasirodymais švenčiamas saulės maratonas.

Tromsas dar vadinamas Arkties sostine. Čia yra šiauriausias pasaulyje universitetas, šiauriausia bažnyčia ir alaus darykla. Kaip bebūtų keista, dėl šalia esančios jūrų ir Golfo srovės šiauriausias Europos kraštas pasižymi labai švelniu klimatu. Vasara oro temperatūra gali pakilti net iki +28 C, o žiema nenukrenta žemiau -18 C. Tiesa, sniego kiekvieną tamsią žiemą priverčiama iki kaklo.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje