Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 04 12, 09:02

Kodėl lėktuvo lango nereikėtų liesti rankomis ir į jį neremti galvos?

Nors vieta prie lango yra viena mėgstamiausių skrendant lėktuvu, ilgametė lėktuvo įgulos narė įspėja, kad tai – ne vienintelė gausiai mikrobais aplipusi vieta lėktuve.
Lėktuve
Lėktuve / 123RF.com nuotr.

Keleivius lėktuvuose jau 24 metus aptarnaujanti Linda Ferguson įspėja, kad būtent langas yra viena nešvariausių vietų visame lėktuve. Žmonės dažnai prie jo kosėja ir čiaudi, taip pat liečia nešvariais savo pirštais ir plaukais, rašoma „The Sun“.

„Matau daug žmonių su dezinfekcinėmis servetėlėmis, kurie nusivalo viską aplink savo vietą“, – sakė ji „Reader’s Digest“.

„Jeigu būtų šviesa, kuri parodytų visus mikrobus lėktuve, visi pašiurptų, – kalbėjo ji. – Mano asmeninė taisyklė, kurios laikydamasi niekada nesusirgau, – niekada nededu rankų į burną ar prie veido.“

Ji patarė, kad jeigu lėktuve norite miegoti, geriausia dezinfekuotis tas vietas, kur ketinate padėti galvą – įskaitant ir langą ar tiesiog salono sieną. Be to, reguliariai plautis ir dezinfekuotis rankas.

Verta žinoti, kurios orlaivio vietos yra pačios nešvariausios, ir jų arba neliesti, arba palietus dezinfekuoti rankas. Čia rasite, kokios yra penkios pačios nešvariausios.

Ne tik lėktuvo langai gali būti aplipę kitų keliautojų mikrobais. Atlenkiami staliukai dažniausiai įvardijami kaip vietos, kur jų yra daugiausiai, tačiau kurios ne visada būna tinkamai nuvalomos prieš skrydį.

123RF.com nuotr. / Lėktuvo lango dezinfekavimas
123RF.com nuotr. / Lėktuvo lango dezinfekavimas

Prie staliukų žmonės ne tik valgo, bet ir daro viską, kas šauna į galvą, ir kuo pasibjauri kiti keleiviai – būna ir atvejų, kai ant jo keičiamos vaiko sauskelnės, būna ir keleivių, kurie ant jų susikrauna savo basas kojas.

Viena buvusi skrydžių įgulos narė „Reddit“ forume įspėjo: „Jeigu skrendate trumpuoju skrydžiu, tikrai turėkite antibakterinių servetėlių ar purškalo.“

Anot jos, jeigu netrukus laukia kitas skrydis, tai įgula nespėja visko tinkamai nuvalyti ir dezinfekuoti prieš į saloną sulipant naujiems keleiviams.

„Nebesuskaičiuočiau, kiek kartų žmonėms esu sakiusi, kad yra bjauru, kai jie keičia savo kūdikių sauskelnes ant atlenkiamo staliuko arba ant sėdynės“, – prisipažino ji.

Nereikėtų nieko ir dėtis į kėdžių atlošų kišenes. Viena skrydžio palydovė teigia, kad ši vieta, kur sudedami skrydžių meniu, keleivių knygos ir planšetės, yra viena šlykščiausių lėktuve.

„Esu ištraukusi visokiausių dalykų iš ten. Nešvarios nosinės, vėmimo maišeliai, apatiniai, kojinės, kojų ir rankų pirštų nagai, guma, pusiau apčiulpti saldainiai, obuolių graužtukai, žmonių kojos...

Niekada neradau nutrauktos kojos, bet žmonės kartais mėgsta susiraityti kėdėje taip, kad jų kojų pirštai būtų priešais esančioje kišenėje. O tuomet kito skrydžio metu jūs paimate ir įsidedate ten savo telefoną / kompiuterį / „iPad“, – „Reddit“ forume teigė viena skrydžio palydovė.

Galima pasiguosti nebent tuo, kad pandemijos metu oro linijos yra nustačiusios gerokai griežtesnes valymo ir dezinfekcijos taisykles.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje