Dabar populiaru
Publikuota: 2017 sausio 10d. 21:47

Kur keliauti 2017 m.: devynios Manto Bertulio rekomendacijos

Prancūzijos Rivjera
Asmeninė nuotr. / Prancūzijos Rivjera

Metų pradžios yra skirtos susidėlioti savo kitų metų planus, o jie neturėtų apsieiti be kelionių. Ką, mano manymu, turėtumėte aplankyti 2017-aisiais? Dar mažai atrastas kryptis bei gamtos paminklus, kurie yra arčiau mūsų, nei gali pasirodyti.

Štai mano siūlomi 9 variantai jums. Jeigu rekomenduoju, vadinasi, prisiimu atsakomybę, kad nusivylimo nuvykus ten nebus.

Kijevas

Manto Bertulio nuotr./Paauksuotos Kijevo cerkvės
Manto Bertulio nuotr./Paauksuotos Kijevo cerkvės

Tai tapo mano didžiausiu atradimu 2016-aisiais. Turbūt retas žmogus ištartų frazę „keliauju atostogauti į Kijevą“ ar „trokštu nuvykti į Kijevą“. O gaila. Kariniai konfliktai Ukrainoje nusinešė ne tik daugybę vietinių aukų, tačiau ir dešimtis milijonų turistų. Rekomenduoju nebūti vienu iš jų.

Kijevas yra tas variantas, kai norisi ir pigiai, ir gerai. O taip būna retai. Čia galite ne tik itin nebrangiai pavalgyti bei išgerti alaus bare, bet ir išvažinėti visą miestą su metro ar kitu viešuoju transportu (kainos nuo 0,1 iki 0,14 Eur) bei vos už eurą apsilankyti muziejuose ar teatruose. Tik primenu, kad Ukrainoje minimalus atlyginimas siekia tik 1450 grivinų (51,8 Eur). Nepaisant to, Kijevas slepia daugybę grožio savyje, ypač žiemą. Atraskite Kijevą, kol to dar nepadarė kiti.

Malta

Pagal plotą Malta yra mažesnė už Vilnių, bet pėsčiomis jos visos taip lengvai neapeisi. Tačiau eidami pasivaikščioti net nepastebėsite, kaip perėjote iš vieno miesto į kitą. Malta yra pritaikyta tiek kelionėms su visa šeima, tiek jaunimui, kuris nori pasilinksminti.

Asmeninė nuotr./Malta
Asmeninė nuotr./Malta

Naktinis gyvenimas čia verda, o ir Maltos gamta turi, ką pasiūlyti. Ypač nuvykus su keltu į Gozo salą. Čia stūkso natūralus langas į gamtą, kitaip dar vadinamas Azure Window. Dar vienas įspūdingas gamtos kūrinys, kuris yra kitame Maltos gale – Žydroji grota (angl. Blue Grotto). Nesunkiai nuvykti į kiekvieną tašką galima viešuoju transportu, kuris yra puikiai išvystytas visoje saloje.

Gruzija

„Gruzija yra kažkas nuostabaus. Tai yra šalis, kurioje nereikia gyventi viešbučiuose ir valgyti restoranuose“, – neseniai apie gruzinų svetingumą kalbėjo kelionių organizatorius Rimvydas Širvinskas-Makalius.

Ir iš tiesų. Jeigu jūs dar nesate ten buvę ir net nesate įrašę Gruzijos vardo į norimų aplankyti šalių sąrašą, tuomet su jumis kažkas negerai. Tai ne tik svetingumas. Gruzija yra netoli, pasiekiama tiesioginiu skrydžiu iš Lietuvos bei labai pigi šalis. Ten yra visko – ir aukštų kalnų, ir Juodoji jūra, ir Batumio kurortas, kuriame yra kazino. Nesu girdėjęs nei vieno iš Gruzijos grįžusio žmogaus, kuriam ten būtų nepatikę.

Islandija

Lietuviai Islandiją atranda vis dažniau ir dažniau, o po to, kai ten apsilankė Beata Tiškevič bei į savo feisbuką dėjo įspūdingo grožio nuotraukas, į šią šalį užsimanė dar daugiau žmonių. Ir ne veltui. Tokios koncentracijos gamtos lobynų vienoje vietoje nerasite nei vienoje šalyje, o ir pigių skrydžių iš Lietuvos į Islandiją netrūksta. Juo labiau kad „Wizzair“ iš Vilniaus į Reikjaviką skraidina tiesiogiai.

Kriokliai, fantastinius filmus primenantis kraštovaizdis, ledo luitai, karštosios versmės, įspūdingi kalnai, upių bei ežerų mozaikos, geizerių šokiai, ugnikalnių didybė, išvaizdi architektūra bei dar daug visko, ką galite rasti šiame, 100 tūkst. kv. m užimančiame žemės lopinėlyje.

Asmeninė nuotr./Montseratas
Asmeninė nuotr./Montseratas

Montseratas

Tai tapo vienu didžiausiu mano nuotykiu pernai, todėl negalėčiau to nerekomenduoti ir jums.

Jeigu viešėsite Barselonoje, privalote nuvykti į už 60 kilometrų esantį Montserato vienuolyną bei savo jėgomis užlipti siauru takučiu į 1236 metrų aukščio kalną. Tik nekartokite mūsų klaidos ir su savimi pasiimkite vandens, patogią avalynę bei kepurę nuo saulės.

Po 2–3 valandų kopimo atsidursite tokiame amą atimančiame taške, kad nesinorės net nulipti žemyn. Po jūsų kojomis atsidurs visa Katalonija. Kelionėse tokios avantiūros palieka didesnį įspūdį ir atsiminimus, nei pamatyti įdomūs pastatai ar skulptūros. O svarbiausia, tai nieko nekainuoja.

Praha

Dažniausiai Praha yra tik trumpas sustojimas mūsų tolimesnėje kelionėje, tačiau ten rekomenduojama praleisti ne tik 1–2 dienas. Norint pažinti šį miestą, tiek laiko yra tikrai per mažai. Jau vien išbandyti bei apeiti visus dėmesio vertus barus bei užeigas užtruktų nemažai laiko.

Asmeninė nuotr./Praha
Asmeninė nuotr./Praha

Prahos pilis, žydų kvartalas, nepamirštamo grožio senamiestis, naujamiestis su savo įmantriais pastatais, Johno Lennono siena, gausybė parkų bei žaliųjų erdvių, o dar kiek staigmenų jūsų laukia tiesiog vaikštant miesto gatvėmis ir netyčia ar tyčia vis kur įkišant nosį. Kodėl rekomenduoju šį, atrodo visiems gerai žinomą, miestą? Nors iš Lietuvos ir nėra tiesioginių skrydžių į Čekijos sostinę, tačiau dažnai galima rasti autobusų bilietų akcijų šia kryptimi arba sėsti į automobilį ir per pusę paros atsidurti Prahoje.

Kroatija

Asmeninė nuotr./Kroatija
Asmeninė nuotr./Kroatija

Tai tokia šalis, kuri, atrodo, dar nėra iki galo įvertinta. Iš tikrųjų net sunku išsirinkti vietas, kurias norisi aplankyti šioje Balkanų šalyje, nes jų tiesiog itin daug – Dubrovnikas, Zadaras, Splitas, Rovinis, Makarska, Krkos sala bei kitos.

Tačiau dėl vieno taško esame tikri. Tai Plitvicos ežerų nacionalinis parkas. Turbūt vienintelė tokia vieta Europoje, kur gamta ima viršų. Kriokliai, ežerai, uolos, miškai, pažintiniai takai – visas rinkinys viename 294,82 kv. km ploto parke. Patogiausia per Kroatiją keliauti mašina, neskubant ir vis sustojant išsimaudyti itin druskingame vandenyje.

Prancūzijos Rivjera

Monakas, Monte Karlas, Nica, Kanai, San Tropezas ir Marselis. Šitiek brangakmenių galite rasti vos 250 km atkarpoje Prancūzijos Rivjeroje. Smagu kartais pavarvinti seilę į visą prabangą, kurią rasite šiuose miestuose. Bet tai nėra tik vietos, skirtos turtuoliams.

Ten jūsų laukia geras oras visus metus, paplūdimių pasirinkimas, restoranų gausybė, architektūros didybė bei daugybė progų padaryti pačių populiariausių nuotraukų jūsų asmeniniam feisbukui.

Už Europos ribų

Asmeninė nuotr./Marokas
Asmeninė nuotr./Marokas

Susiplanuokite bent vieną kelionę per metus už Europos ribų. Iš mūsų namų. Išbėkite į kitą kiemą, kur komfortas nelydės su kiekvienu žingsniu. Kur turėsite kiekvieną minutę mokytis ko nors naujo. Kur kiekvieną dieną jus lydės „wow“ jausmas. Ar tai būtų Pietryčių Azija, ar Karibai, ar Pietų Amerika, ar nepažinta Vidurio Azija. Visiškai nesvarbu.

Dažniausiai įsivaizduojame, kad tai yra labai brangus malonumas. Velniop visus šituos stereotipus. Jeigu norėsite, egzotinėse kelionėse neišleisite daugiau pinigų, nei keliaudami po jau pramintus takus Senajame žemyne.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje