Dabar populiaru
Publikuota: 2017 rugpjūčio 2d. 19:00

Lietuviams Maltos paslaptys – dar mažai pažintos

Istorinės miestelių gatvės – žavingos
Kelionių organizatorių archyvo nuotr. / Istorinės miestelių gatvės – žavingos

Kelionių organizatoriai pastebi: Europos elito pamiltą Maltą lietuviai atranda kol kas nedrąsiai. „Tačiau yra daugybė priežasčių, dėl kurių Maltą bent kartą gyvenime aplankyti verta. Trys valandos tiesioginio skrydžio iš Vilniaus, ir jūs jau – šiltos saulės auksinamoje saloje su paslaptingomis istorinėmis vietovėmis, įspūdingomis bažnyčiomis, vaizdingomis Viduržemio jūros pakrantėmis, energingu naktiniu gyvenimu ir gurmaninėmis staigmenomis“, – sako atostogas Maltoje pamėgęs kelionių agentūros „Tedo.lt“ vadovas Tadas Kertenis.

Anot jo, Malta gali pažerti gigantiškų įspūdžių ir malonumų. Tik reikia atsakingai išsirinkti kelionės paketą, o išvyką organizuojantis savarankiškai, iš anksto pasidomėti kai kuriomis smulkmenomis.

Į pakrantes – ne tik pasišildyti

„Iki tol nepasidomėję Maltos istorija turistai maloniai nustemba, kad ši mažiausia Europos Sąjungos šalis turtinga paveldo iš seniausių laikų ir skirtingų tautų palikimo. Kur tik pasisuksi, visur yra vertų pasigrožėti objektų – nuo įdomiausių muziejų, fortų, kurių apsuptyje dabar kuriami garsūs kino filmai, iki fantastiškų miestelių bei jūros horizontų. Todėl žingeidiems keliautojams patariu rinktis pažintinę kelionę po Maltos salas, nes tokioje šalyje vien gulėti paplūdimy ar prie baseino būtų kone nuodėmė“, – šypteli T. Kertenis.

Asm. archyvo nuotr./T.Kertenis Valetoje
Asm. archyvo nuotr./T.Kertenis Valetoje

Pasak jo, yra šalių, į kurias vykti savarankiškai atsieina pigiau, galima apsieiti be profesionalių kelionių organizatorių pagalbos. Malta, T. Kertenis pažymi, tinkamesnė patyrinėti su gerai šį kraštą pažįstančiu žmogumi.

„Čia viešasis transportas kursuoja pagal pietietišką grafiką, tad gali tekti autobuso pralaukti valandą arba jo išvis nesulaukti. Taksi paslaugos brangios. Automobilio nuoma – puiki alternatyva, bet tik tiems, kas įpratę prie angliško eismo. Tad kelionė privačiu, iš anksto užsakytu autobusu būtų geriausias pasirinkimas. Organizuotoje pažintinėje kelionėje nereikia rūpintis, kaip nusigauti iš vienos vietos į kitą ir spėti viską aplankyti“, – paaiškina pats įvairius keliavimo po Maltą būdus išbandęs T. Kertenis.

Jis priduria, kad didelis privalumas šioje saulėtoje šalyje – ir gido palyda: „Beveik kiekvienas spalvingas, rafinuotas balkonas ar senovinio namo siena turi savo istoriją. Dažnai ir po grindiniu ar tarp gynybinių sienų slepiasi įdomi riterių ar atskirų šeimų praeitis. Apie ją padrikai susirankioti informaciją iš interneto nepakanka, o apie tai, ką gali papasakoti čia gyvenantis žmogus iš asmeninės patirties, išvis niekur neparašyta“.

Kelionių organizatorių archyvo nuotr. /Barakos sodai. Valeta
Kelionių organizatorių archyvo nuotr. /Barakos sodai. Valeta

Už skaičius svarbiau – turinys

Susidomėjusiems atostogomis Maltoje T. Kertenis pataria neapsigauti dėl kainos. Antai pastaruoju metu pilna vilionių vykti į šią Viduržemio jūros salą už 200 ar 300 eurų. Iš pirmo įspūdžio atrodo neįtikėtinai pigu. Į tokios kelionės kainą paprastai būna įskaičiuotas skrydis ir poilsis 1 ar 2 žvaigždučių viešbutyje, kai kuriais atvejais priklauso kuklūs pusryčiai.

Taupyti įpratę lietuviai tokius pasiūlymus čiumpa jais susižavėję momentiškai. Pirkėjai visai pamiršta, kad ten nuvykę turės dar ir valgyti, ir norės pakeliauti ar ką įdomaus nuveikti.

„Taupyti įpratę lietuviai tokius pasiūlymus čiumpa jais susižavėję momentiškai. Pirkėjai visai pamiršta, kad ten nuvykę turės dar ir valgyti, ir norės pakeliauti ar ką įdomaus nuveikti. Po to dažnai tiems turistams, kuriems neužtenka maudynių, o traukia įvairesnė veikla ir kelionės, „pigiu“ poilsiu nusivilia. Jie pasibaisėja patekę į netvarkingą nakvynės vietą, kur nėra nė normalaus baseino, o jūra – toli, be to, skundžiasi nieko taip ir nepamatę, nes atskiros ekskursijos su gidu jiems pasirodė per brangios arba nespėjo jų susiorganizuoti, viešasis transportas – nepatogus arba ne toks operatyvus kaip tikėjosi, o laikas paplūdimyje prailgo“, – sako kelionių agentūros „Tedo.lt“ vadovas.

Susigundžiusiems stebuklingai maža kelionės į Maltą kaina T. Kertenis pataria, kaip ir nagrinėjant bet kokius kitus atostogų pasiūlymus, pirmiausia pasidomėti vietos kainomis ir iš anksto pasiskaičiuoti, kiek pinigų reikės papildomai atsidėti maitinimuisi, transportui, bilietams į muziejus, mėgstamoms pramogoms, ir palyginti su kelionės paketu, į kurį visos šios paslaugos jau iš karto įtrauktos.

Taip pat jis patartų ir atkreipti dėmesį, kokie atsiliepimai apie siūlomą pigų viešbutį. „Tūkstančių pasiturinčių poilsiautojų iš buvusios kolonijos – Didžiosios Britanijos bei išlepusių garsenybių iš visos Europos sulaukiančioje Maltoje iš tikro yra didelis puikių viešbučių pasirinkimas. Galima rasti tikrai gerų variantų nebūtinai už aukštą kainą, bet tai vis tiek nebus ypač pigu“, – perspėja T. Kertenis.

Normali aktyvios 5 ar 7 dienų trukmės kelionės po šios šalies salas su turininga programa kaina yra nuo 550 iki 800 eurų.

Maltą gerai pažįstantis keliautojas sako, kad normali aktyvios 5 ar 7 dienų trukmės kelionės po šios šalies salas su turininga programa kaina, įskaičiuojant skrydį (nesvarbu – ar keliaujant savarankiškai, ar per kelionių agentūras) yra nuo 550 iki 800 eurų, priklausomai nuo skrydžio kainos, atostogų meto ir kai kurių individualių poreikių.

(Ne)standartiniai turai

Kelionių agentūros „Travel la Vita“ savininkė Vita Venskevičienė atvirauja, kad atostogomis Maltoje lietuviai taip masiškai nesidomi kaip jų jau „pripažintomis“ kelionių kryptimis – Ispanija, Graikija ar Turkija. „Daugumai Malta – vis dar kažkoks aptakus, nepažintas taškas žemėlapyje, nors istorinių įdomybių gausa ir maisto kultūra ji nenusileidžia kaimyninei Italijai, o geru paslaugų kainų ir kokybės santykiu kai kuriuos Europos kurortus ir lenkia“, – pastebi kelionių agentūros vadovė.

Anot jos, atostogomis Maltoje daugiausia susidomi labiau išprusę, reiklūs keliautojai. Paprastai jie konkrečiai žino, dėl ko ten vyksta ir ko tikėtis. Pavyzdžiui, pašnekovė pastebi, tie, kuriuos ypač traukia menas, istorija, pažindindamiesi su kelionės programa, nagrinėja į ją įtrauktų muziejų sąrašą. Tikintieji jau prieš kelionę būna pasidomėję, kurios bažnyčios Maltoje yra labiausiai lankomos krikščionių piligrimų, kurios – susijusios su šventųjų istorijomis. Gurmanai, rinkdamiesi kelionę, klausia, ar bus galimybė pasmaguriauti vietiniuose restoranuose, pabendrauti su jų šeimininkais.

Kelionių organizatorių archyvo nuotr. /Malta vilioja gurmaniniais malonumais
Kelionių organizatorių archyvo nuotr. /Malta vilioja gurmaniniais malonumais

„Šie klientai išsilavinę, daug matę pasaulio. Jiems svarbiausia – ne kaip sutaupyti, o kuo daugiau patirti ir pamatyti. Atsižvelgdami į jų aukštesnius reikalavimus, įprastą pažintinį maršrutą papildome vietinio vyno ar sūrio degustacijomis, viešnage pas maltiečių šeimą, susitikimais su įdomiais žmonėmis. Tiksliau, siekiame, kad kelionė būtų išskirtinė, kad ji praplėstų akiratį ne tik enciklopedinėmis žiniomis, bet ir neturistinėmis patirtimis“, – priduria V. Venskevičienė.

Ji sako, kad svarbu programą lanksčiai pritaikyti ir prie specifinių pageidavimų: „Gali būti, kad vien ekskursijų po garsiausias ir įspūdingiausias Maltos vietoves ir šventinių vakarienių neužteks. Jei dėl kelionės kreipiasi verslininkų ar kokios nors vienos srities specialistų grupė, jiems galime suorganizuoti ir nestandartinių turų, pavyzdžiui, surengti viešnagę pas fermerius ar susitikimą su vietiniais, kurie gali pakonsultuoti dėl investicijų, verslo galimybių Maltoje“.

Kelionių organizatorių nuotr. /Lietuviams Malta – mažiau pažintas Viduržemio jūros kraštas
Kelionių organizatorių nuotr. /Lietuviams Malta – mažiau pažintas Viduržemio jūros kraštas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje