Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gegužės 7d. 15:13

Magiškasis Balis — sala, kuriai jokia kita negali prilygti

Balis
123RF.com nuotr. / Balis

Iš daugiau nei 17 tūkst. įspūdingo grožio Indonezijos salų Balio sala tarp turistų yra bene viena populiariausių pasaulyje. Ne be reikalo ji yra praminta dievų sala. Dėl egzotika kerinčio Balio grožio, saloje vyraujančio oro, paprasto vietinių gyvenimo būdo, išskirtinio skonio maisto ir turtingo paveldo čia kiekvienais metais plūsta milijonai turistų. „Novaturas” kviečia ne tik pasimėgauti dosniais saulės spinduliais, nuostabiu mėlynu dangumi ir arbatos temperatūros tobulai žydru vandenynu, bet ir išbandyti unikalias patirtis, kurios garantuoja neišdildomus prisiminimus apie atostogas Balyje.

Nedidelis taškelis salyne tapo reikšmingu milžinu

Indonezija - tikras rojaus kampelis, namai daugybės skirtingų etninių grupių gyventojams, žadą atimančios unikalios gamtos ir išskirtinės gyvūnijos karalystė. Prie kerinčio gamtos grožio — auksinių ir rožinių paplūdimių, nemiegančių ugnikalnių ir tankių džiunglių — puikiai dera unikali šalies kultūra ir audringas naktinis gyvenimas triukšminguose didmiesčiuose. Kad ir kur vyksite, tikrai nenusivilsite ir patirsite nepamirštamus įspūdžius, tačiau būtent Balio saloje rasite viską, kas yra geriausia visoje Indonezijoje.

Balio sala yra tapusi Indonezijos vizitine kortele ir daugelio turistų kartais laikoma atskira valstybe. Ši magiška pasaulio vieta kiekvienais metais pritraukia tokį turistų skaičių, kad pastaruosius dešimtmečius šalies pasididžiavimu vadinamos salos sukuriama vertė sudaro daugiau kaip 80 proc. visos Indonezijos ekonomikos.

Stebėtis nereikia — Balyje visus metus temperatūra svyruoja nuo 26 iki 31 laipsnių Celsijaus. Vidutiniškai 12—13 val. per parą šviečianti saulė, tropinės dienos ir švelnios naktys garantuoja atostogas visus metus. Šiame rojaus kampelyje ir sausuoju, ir drėgnuoju laikotarpiu kiekvienas gali rasti mėgiamos veiklos, todėl grįžti iš čia namo niekada nesinori.

123RF.com nuotr./Balis
123RF.com nuotr./Balis

Poilsis pagal kiekvieno poreikį

Poilsiaudami tikimės krištolo skaidrumo vandens, smagių pasiplaukiojimų ir nuolat glostančių saulės spindulių. Todėl pats laikas pasiieškoti šį sezoną madingo maudymosi kostiumėlio ir ruoštis geriausiam pasaulyje poilsiui. Balyje kiekvienas ras sau patinkantį paplūdimį. Sala turtinga skirtingais pakrantės kurortais, iš kurių kiekvienas gali tapti mėgstama kelionės kryptimi vien dėl juose siūlomų unikalių veiklų. Tobulą atostogų vietą ras kiekvienas - ir jogos mėgėjas, ir banglenčių sporto entuziastas.

Norintys pasimėgauti saule ir pasivartyti ant balto smėlio po palmėmis turėtų keliauti į salos pietus. Viena populiariausių ir lankomiausių salos vietų — Kutos miestelis, nuo sostinės nutolęs vos 5 km. Dieną čia gausu banglentininkų ir kitų vandens pramogų mėgėjų. Planuojantiems apsilankyti kurorte nereikia bijoti, kad dar nėra išbandę banglenčių sporto. Čia siūlomos plaukiojimo banglente pamokos, tad visi norintys turi nemenką šansą pagauti savo pirmąją bangą. Tai tikrai puiki galimybė, kurios neverta praleisti, nes ši pramoga teikia begalinį džiaugsmą.

123RF.com nuotr./Balis
123RF.com nuotr./Balis

Nenustebkite, kad prieš pat saulėlydį žmonių Kutoje padaugėja. Minios traukia į paplūdimį ir laukia kerinčio saulėlydžio reginio. Saulei nugrimzdus į vandenyną iš klubų ir restoranų pasigirsta garsi muzika, kuri skelbia audringo naktinio miestelio gyvenimo pradžią. Tai tikrai ta vieta, kurioje galima rasti ir ramybę, ir svaigias pašėlusias naktis.

Saloje daug įspūdingų paplūdimių, todėl nekeista, jog Kutai grožiu tenka konkuruoti su kitais kurortais. Vienas jų — Legianas. Grįžus iš šio kurorto tobulas įdegis tikrai neliks nepastebėtas. Būtent čia mėgsta lankytis ir pasaulio garsenybės, nes kurortas siūlo išskirtinai įdomias bei nepamirštamas naktines pramogas.

Jeigu norisi dar daugiau prašmatnumo, vertėtų apsilankyti stilingiausiame Balio salos kurorte — Seminjake. Tai vieta tiems, kurie trokšta papoilsiauti šios vandenyno pakrantės pramogų širdyje. Įspūdingame, net 5 km besitęsiančiame balto smėlio ruože gausu penkių žvaigždučių viešbučių, vos keli žingsniai nuo vandens stovinčių restoranų, visame pasaulyje žinomų garsių klubų. Kokteilis šiame kurorte turi būti kelionės į Balį must do sąraše.

123RF.com nuotr./Balis
123RF.com nuotr./Balis

Nuo Kutos pakraščio prasidedantis Seminjakas turėtų būti įtrauktas į tikrą prabangą mėgstančių turistų atostogų maršrutą. Čia galima išbandyti geriausias SPA ir medicinos paslaugas, todėl būtų nuodėmė nepalepinti kūno ir sielos masažu, kurį vietiniai atlieka ne tik dieviškai gerai, bet ir itin nebrangiai.

Balyje sau tinkamą kurortą ras ir ne tik itin audringą gyvenimą mėgstantys žmonės. Salos pietvakariuose esantis Džimbarano kurortas - puiki vieta norintiems pabėgti nuo šurmulio. Tai išsigelbėjimas nuolatinį stresą patiriantiems ir nuo rutinos pavargusiems žmonėms.

Ramiai pasilepinti saulės voniomis ir pasimėgauti puikiomis bangomis čia atvažiuoja ir pasaulio įžymybės. Ilgas ir platus minkšto balto smėlio paplūdimys žinomas ne tik dėl nuostabaus kraštovaizdžio — žėrinčio smėlio ruožas tęsiasi net 3 km — bet ir kaip vieta, kur vietiniai žvejai kiekvieną rytą parduoda ką tik sugautą žuvį. Tai salos jūros gėrybių centras, kuris tikrai gali pasigirti puikia virtuve garsėjančiais restoranais. Tai nuostabi vieta, kurioje suradus nuošalų kampelį galima nuo aušros iki aušros romantiškai mėgautis ramiai banguojančiu žydru vandenynu.

123RF.com nuotr./Balis
123RF.com nuotr./Balis

Romantiškas atostogas galite planuoti ir unikalios dvasios persmelktame Sanūro kurorte. Nedidukų restoranėlių ir parduotuvėlių gausybė, fantastiško grožio paplūdimys itin vilioja europiečius. Kandidaso kurorte taip pat laukiami ramybės trokštantys poilsiautojai. Ši vieta tapo viena populiariausių dėl išskirtinio grožio balto smėlio paplūdimių. Čia vyksta tie, kurie nori atskleisti povandeninio pasaulio paslaptis, ir tie, kurie į Balį atvyko geriau pažinti salos kultūrą ir tradicijas.

Kurortuose saule besimėgaujantys poilsiautojai neturėtų nustebti, kad jūra kartais nuo jų pabėga. Taip atsitinka todėl, kad Balyje du kartus per dieną vyksta potvyniai ir atoslūgiai. Tai nuolatinis reiškinys, apie kurį galima pasiskaityti informaciniuose stenduose, bet jis tikrai nesutrukdys mėgautis įspūdingais Balio kurortų malonumais.

123RF.com nuotr./Balis
123RF.com nuotr./Balis

Unikalios patirtys Balyje užgniauš kvapą

Magiška Balio sala garsėja kultūros lobiais ir žadą atimančiais peizažais. Saloje yra daugybė šventyklų, įspūdingų istorinių ir gamtos vietų, išsidėsčiusių aštuoniuose regionuose. Šventyklų žavesį ir atogrąžų miškų paslaptingumą galima patirti išvykus į eskursiją. Per ją pamatysite vieną labiausiai fotografuojamų vietų Balyje, aplankysite Batu Karu šventyklas bei žymiuosius, į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtrauktus, Jatiluwih ryžių laukus. Be šių magiškų ryžių laukų Balio įsivaizduoti neįmanoma. Tai stebuklingas šios salos gamtos kilimas, kuriuo pasigrožėti ir po kurį pasivaikščioti privalu kiekvienam. Pamatysite ir Pura Tama Ajuno šventyklą. Visos šios vietos padės iš arčiau susipažinti su unikalia šalies kultūra.

Būnant Balyje jokiu būdu negalima pamiršti aplankyti ir rytinės salos dalies. Mažiausiame Balio regione — Klunkunge - reikia aplankyti teisingumo rūmus Kerta Gosa ir šikšnosparnių olą Goa Lavacho. Pamatę Selatano ryžių laukus jūs dar kartą įsitikinsite, kokia užburianti yra Balio sala. Šios ekskursijos įžymybė — Besakich šventykla. Ji vietos gyventojų vadinama šventykla-motina, nes kiekvienam apsilankiusiam įkvepia dvasingumo.

123RF.com nuotr./Balis
123RF.com nuotr./Balis

Į Balį atvykę ieškoti kvapą gniažiančių nuotykių turėtų išbandyti raftingą - plaukimą plaustu. O geriausia tai daryti vienoje įspūdingiausių vietų pasaulyje. Ilgiausia, 70 km ilgio, Balio upė ir idealiausia šiai unikaliai patirčiai Telagos Vajos upė yra puikios vietos išbandyti ekstremalų užsiėmimą. Tai ne tik privers greičiau plakti širdį ir suteiks adrenalino dozę, kurios pakaks visai likusiai dienai, bet ir leis pažinti dar daugiau unikalių salos vietų. Jei akių netemdys baimė, galėsite pasigrožėti atogrąžų miškais, ryžių laukais ir vietos kaimeliais.

Balyje ieškantys ne tokių ekstremalių nuotykių gali pasirinkti kruizą katamaranu į Lembonganą. Įspūdingais gamtos vaizdais garsėjančioje saloje lauks privatus paplūdimys ir krištolo skaidrumo vanduo. Vandens sporto pramogų mėgėjai ten ras įvairios mėgstamos veiklos ir galės smagiai skrosti bangas banano formos valtimi. Bijantys nardyti su paslaptingu povandeniniu pasauliu galės susipažinti plaukdami laivu stikliniu dugnu.

Norintiems pasiausti vandenyje ir išbandyti dar daugiau vandens pramogų reikia vykti į Benoa kurortą. Jame turėsite ne tik nepakartojamą poilsį, bet ir galėsite paragauti unikalaus vietos maisto.

Susipažinti su Baliu iš arčiau ir atrasti niekada neregėtas vietas yra paprasta ir lengva. Tereikia išsinuomoti motorolerį ir juo apvažiuoti salą. Jei vairuoti kiek nedrąsu, poilsiautojams mielai padės vietos gyventojai, kurie visus atvykusius stebina išskirtiniu paslaugumu ir neblėstančiomis šypsenomis.

123RF.com nuotr./Balis
123RF.com nuotr./Balis

Salą kerinčia paverčia ir nuostabūs jos gyventojai

Daugelyje kelionių į tokias vietas kaip Singapūras, kuris pelnytai didžiuojasi modernumu ir aukštosiomis technologijomis, dažnai pasigendama žmogiškojo ryšio. Balis yra būtent ta pasaulio vieta, kuri gali pasigirti beribiu vietos gyventojų svetingumu.

Baliečiai rengia specialius ritualus ir šventes, nes vertina kiekvieną gyvenimo aspektą. Viešbutyje ar už jo ribų susipažinti su naujais žmonėmis ir susirasti draugų yra kur kas lengviau nei galima būtų tikėtis. Balio gyventojai - viena ir priežasčių, kodėl ši sala tokia magiška.

Dauguma salos gyventojų — hinduistai. Iki šių dienų Balis išliko ištikimas savo menui ir kultūrai, kuriai didelę įtaką padarė hinduizmas. Tai religija, kuri propaguoja ypatingą dvasinę ramybę ir gerumą vienas kitam, o tai saloje ypač jaučiama. Žmonės čia labai religingi, todėl privalu apsilankyti vienoje iš daugybės salos šventyklų, kurios užburia ne tik savo atmosfera, bet ir įspūdinga architektūra.

Viena iš įspūdingiausių induistų šventyklų, į kurią kasdien plūsta šimtai maldininkų ir turistų, - ant į Indijos vandenyną smengančios uolos krašto stovinti Uluvatu šventykla. Čia ne tik įkvėpsite ramybės, bet ir pamatysite tradicinius vietos šokius. Rekomenduojama aplankyti ir vieną pagrindinių Balio simbolių — Ulun Danu šventyklą. Prie ežero stovintis išskirtinės architektūros statinys tikrai atims žadą.

Žmonių religingumas atsispindi ir per Naujuosius metus, kurie švenčiami panirus į tylą ir meditaciją. Norintys pamatyti, kaip Balyje sutinkami naujieji metai, kelionę į salą turi planuoti 2020 m. kovo 25 d. Atskristi teks truputį anksčiau, nes per šią šventę ne tik nevažinėja automobiliai, nedirbama ir nepramogaujama, bet ir neveikia tarptautinis oro uostas. Atvykę prieš dieną dar galėsite sudalyvauti didžiuliame Ogoh-Ogoh parade, per kurį iš žmonių išvejami demonai.

123RF.com nuotr./Balis
123RF.com nuotr./Balis

Visi atvykę į Balį turėtų užkopti į aukščiausią, daugiau nei 3 km aukščio, ugnikalnį Agung. Tikima, kad keletas demonų slepiasi būtent šiame vulkane. Žinoma, demonai neturėtų atbaidyti nuo vienos įsimintiniausių patirčių saloje — pasivaikščiojimo ugnikalnio pakraščiu. Nuo Amed kaimelyje esančio vulkano atsiveria įspūdinga panorama, o bijantiems aukščio rekomenduojama bent nusifotografuoti šio išskirtinio gamtos fenomeno didybės fone.

Norintiems iš arčiau susipažinti su gyvenimu Balyje reikia vykti į vietinių ir turistų salos širdimi vadinamą kurortą — Ubudą. Kalnuose esančiame miestelyje gausu amatininkų parduotuvėlių, studijų, jogos ir meditacijos namų. Apsilankius šiame miestelyje nevalia praeiti pro menininkų turgelį. Tai geriausia vieta nusipirkti ir parsivežti namo dalelę Balio, nes tik čia galima rasti daugybę vietos kūrėjų rankdarbių.

Balis - tik nedidelis taškelis Indonezijos salyne, tačiau nepamilti šios vietos — neįmanoma. Dievų sala pateiks įvairiausių netikėtumų, bet jie bus tik patys geriausi. Balio sala yra magiška, nes joje yra dar daug neatrastų vietų, todėl didžiuosius atradimus gali padaryti kiekvienas čia atvykęs.

Daugiau informacijos čia.

Remiamas turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

33:22
01:27
01:22

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje