Dabar populiaru
Šiame straipsnyje pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų, kurie pagal galiojančius LR įstatymus turi teisę naudotis tokio pobūdžio informacija. Jei jums nėra 18 metų, prašome spausti NE ir neatidaryti šio straipsnio. Jei jums jau yra 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad vaizdinė ir grafinė informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir saugoma nuo nepilnamečių.
Taip
Ne

Naujausios

Publikuota: 2017 vasario 6d. 18:36

Nejaukiausios pasaulio vietos (1): nuo šiurpios lėlių salos Japonijoje iki Kryžių kalno Lietuvoje

Žiemos grožis atperka kelininkų apsileidimus
Alvydo Januševičiaus nuotr. / Rūke paskendęs Kryžių kalnas

Yra pasaulyje tokių vietų, kur, atrodo, už kiekvieno kampo gresia pavojus arba slepiasi kraują kaitinanti paslaptis. Portalas „Brightside.me“ sudarė 25 tokių vietų sąrašą. Į jį ir vėl pateko netoli Šiaulių esantis Kryžių kalnas.

Nors patiems lietuviams šis objektas labiau religinis ir nekelia nei baimės, nei nejaukumo, užsienyje jis labai dažnai suprantamas, kaip baimę kurstanti vieta. Todėl nuolat patenka į šiurpiausių ir baisiausių turistinių vietų sąrašus, sudaromus kasmet prieš Heloviną.

TAIP PAT SKAITYKITE: Penkios vietos Europoje, kuriose galima patirti tikrą baimę

​Visas nejaukiausių vietų sąrašas atrodo taip:

Senosios žydų kapinės, Praha, Čekija

Fotolia nuotr./Senosios Prahos žydų kapinės (Čekija)
Fotolia nuotr./Senosios Prahos žydų kapinės (Čekija)

Žmonės šiose kapinėse buvo laidojami beveik keturis šimtmečius – nuo 1439-ųjų iki 1787 m. Per tą laiką nedideliame kapinių plote amžinojo poilsio atgulė maždaug 100 tūkst. žmonių. Iki šių dienų čia stovi 12 tūkst. antkapių.

Daugumoje kapų žmonės laidoti vieni ant kitų. Yra kapų, kuriuose palaidota net 12 palaikų! Laikui bėgant dalis kapų „atsivėrė“ ir kapinių lankytojai gali išvysti senuosius kapus. Vaizdas šiurpokas, tačiau būtent dėl to šios kapinės yra šiame sąraše. Žmonės šiose kapinėse buvo laidojami beveik keturis šimtmečius – nuo 1439-ųjų iki 1787 m. Per tą laiką nedideliame kapinių plote amžinojo poilsio atgulė maždaug 100 tūkst. žmonių. Iki šių dienų čia stovi 12 tūkst. antkapių.

Lėlių sala, Meksika

wikimedia.org nuotr./Lėlių sala
Wikimedia.org nuotr./Lėlių sala

Meksikoje yra daug lankytinų vietų, tačiau ši – viena keisčiausių. Atoki sala žymi tuo, jog joje – daugybė šiurpiai ant medžių sukabintų vaikiškų lėlių. Viskas prasidėjo 1950 metais, kai vietos atsiskyrėlis Julianas Santana Barrera pradėjo rinkti į šiukšlynus išmestas lėles. Jo teigimu, tai turėjo padėti sugrąžinti ramybę šiose apylinkėse nuskendusios mažos mergaitės sielai. Likimo ironija: pats J.S.Barrera čia taip pat nuskendo 2001 m. rudenį... Šiuo metu „Lėlių saloje“ yra maždaug 1000 lėlių.

Hašima, Japonija

wikimedia.org nuotr./Šarvuotlaivių arba Hašima sala
Wikimedia.org nuotr./Šarvuotlaivių, arba Hašima, sala

Hašimos sala kadaise buvo angliakasių gyvenvietė, ji įkurta 1887 metais. Tuo metu tai buvo viena tankiausiai apgyvendintų vietų pasaulyje – 1959 metais saloje, kurios pakrantė siekia vos 1 km ilgio, gyveno 5 259 žmonės. 1974 metais gyvenimas saloje apmirė: įmonėms nusprendus nutraukti anglių kasybą gyventojai neteko darbo ir ilgainiui visi išsikraustė palikę savo namus. Dabar jie – gyvi ir šiurpoki apleistos salos eksponatai, traukiantys daugybę turistų iš viso pasaulio.

Kaulų koplyčia, Portugalija

Vida Press nuotr./Kaulų koplyčia Portugalijoje
Vida Press nuotr./Kaulų koplyčia Portugalijoje

Ši koplyčia buvo pastatyta XVI amžiuje pranciškonų vienuolių. Ji visai nedidelė – vos 18,6 metrų ilgio ir 11 metrų pločio. Bet ji ypatinga – čia yra 5000 vienuolių kaulai. Jais „dekoruota“ visa koplyčia.

Savižudybių miškas, Japonija

Shutterstock.com/Aokigaharos miško tunelis
Shutterstock.com/Aokigaharos miško tunelis

Savižudybių mišku vadinamas Japonijoje, Honšu saloje esantis Aokigaharos miškas. Tokį vardą ši vieta pelnė dėl to, jog į girią ateina nemažai žmonių su vienu tikslu – atimti sau gyvybę.

TAIP PAT SKAITYKITE: Daugiausia savižudžių pritraukiantis Aokigaharos miškas

Manoma, jog iš dalies tai lemia miško istorija, kuri visada buvo susijusi su japonų mitologija, kurioje daug dėmesio skiriama demonams ir vaiduokliams.

Šiuo metu Aokigahara miškas – antra pagal populiarumą savižudybių vieta pasaulyje (pirmoji – Aukso vartų tiltas San Fransiske, JAV). Valdžia stengiasi užkirsti kelią – miškas apstatytas daugybe įspėjamųjų ženklų. O prie įėjimo galima perskaityti užrašą: „Jūsų gyvenimas yra neįkainojama dovana jūsų tėvams. Pagalvokite apie savo šeimą. Nekentėkite vienas – skambinkite mums 22-0110“.

Buvusi psichiatrinė ligoninė, Parma, Italija

Pastate, kuris kažkada buvo psichiatrinė ligoninė, šiuo metu yra meno erdvė. Aktualumo jai suteikė brazilų menininkas Herbertas Baglione, kuris palaikydamas pastatuose išlikusią dvasią juos papildė grafičiais ant sienų ir grindų.

Šv. Jurgio bažnyčia, Čekija

„Scanpix“/„Caters News Agency“ nuotr./Devynių vaiduoklių bažnyčioje Čekijoje užklydėlius šiurpina drobėmis užkloti žmonių siluetai
„Scanpix“/„Caters News Agency“ nuotr./Devynių vaiduoklių bažnyčioje Čekijoje užklydėlius šiurpina drobėmis užkloti žmonių siluetai

Tai turbūt viena žinomiausių vietų Europoje, nuolat patenkanti į įvairiausius šiurpių vietų sąrašus. Lukovo gyvenvietėje esančią bažnyčią sumanus menininkas Jalubas Hadrava pavertė traukos objektu labai paprastai – maldos namuose apgyvendino skulptūras, kurios primena žmones-vaiduoklius. Išvysti juos, klūpinčius bažnyčios suoluose, stovinčius prie altoriaus ir kitur, plūsta minios.

Paryžiaus katakombos, Prancūzija

Vida Press nuotr./Šiurpumu garsėjančios Paryžiaus katakombos
Vida Press nuotr./Šiurpumu garsėjančios Paryžiaus katakombos

Daugybė tunelių, išraižiusių Prancūzijos sostinę, masina turistus dėl vienintelės priežasties – čia, po žeme, yra vienos garsiausių pasaulyje kapinių. Ir nesvarbu, kad Paryžiaus katakombos šiuo metu yra pritaikytos turistams (čia net galima pernakvoti!). Daugiau nei 200 km besitęsiančios požeminės kapinės, kuriose palaidota apie 6 mln. žmonių, yra be galo įdomios.

TAIP PAT SKAITYKITE: Helovinas Paryžiaus katakombose: nakvynė ten, kur palaidoti 6 milijonai žmonių

Centralia, Pensilvanija, JAV

Vida Press nuotr./Centralia Pensilvanijoje
Vida Press nuotr./Centralia Pensilvanijoje

Prieš 50 metų atsivėręs „pragaras“ Centralia vietovėje JAV iki šiol rusena. Požeminė ugnis privertė išsikraustyti beveik visus jos gyventojus, kurių anksčiau čia buvo nuo 1000 iki 2000. Šiuo metu likę vos keli vietiniai.

Įdomus faktas: Centralia yra vieno iš populiarių kompiuterinių išlikimo žaidimų „Silent Hill“ prototipas. Taip pat sukurtas to paties pavadinimo filmas. Dar vienas, dokumentinis filmas „Centralia: Pennsylvania's Lost Town“, bus pristatytas šiemet.

Akodessewos turgus, Togas

„Scanpix“/„PA Wire“/„Press Association Images“ nuotr./Akodessewa Turgus Toge
„Scanpix“/„PA Wire“/„Press Association Images“ nuotr./Akodessewa turgus Toge

Sakoma, kad šiame turguje galima rasti visko, ko reikia ritualinėms apeigoms: nuo magiškų amuletų iki „stebuklingų“ žolelių. Akodessewa turgus vyksta Togo sostinėje Lomėje. Vudu – afroamerikietišką religiją – praktikuoja ne tik Togo, bet ir Ganos, Nigerijos gyventojai. Jiems turguje parduodami daiktai savaime suprantami ir aiški jų paskirtis, tuo metu turistams visi jie – itin egzotiški. Pavyzdžiui: čia galima įsigyti milžiniškų džiovintų jaučių, beždžionių, leopardų ir daugelio kitų gyvūnų kaukolių bei kitų kūno dalių.

Kryžių kalnas, Šiauliai, Lietuva

Alvydo Januševičiaus nuotr./Žiemos grožis atperka kelininkų apsileidimus
Alvydo Januševičiaus nuotr./Kryžių kalnas

„Kryžių kalnas yra kalva, ant kurios – daugiau nei 50 tūkst. kryžių. Nepaisant to, kad čia statomi kryžiai, jis nėra kapinės. Sakoma, kad pastatęs kryžių šioje vietoje, būsi laimingas. Sunku pasakyti, kiek šiuose žodžiuose tiesos ir dėl kokių priežasčių ant kalno buvo pastatytas pirmasis kryžius. Tačiau iki šių dienų ši vieta apgaubta paslaptingumo šydu“, – apie netoli Šiaulių esantį Kryžių kalną rašo portalas „Brightside.me“.

Likusius 14 nejaukiausių pasaulio vietų sąrašo objektus aprašysime kitame straipsnyje.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Dėl ryšių su V.Putinu kenčiantis R.Abramovičius: nuo Čiukotkos gubernatoriaus iki „Chelsea“ savininko

Pasaulis kišenėje

Pėsčiomis po pelkę: ar galima prasmegti ir ką galima pamatyti Čepkelių raistyne

Vardai

Už smurtą gatvėje teisiama boksininkė K.Kazarian: „Liudytojas meluoja, nes nesutikau būti jo meiluže“

Gazas

„Consumer Reports“ bandymas atskleidė didžiausią „Tesla Model 3“ problemą

„Ginčas“: Šaro ateitis Kaune ir „Žalgirio“ bėgimas nuo praeities košmaro

Aktualu

Švedijoje platinama instrukcija, kaip pasirengti karui

Vardai

Princo Harry kalbą tėvo 70-ojo gimtadienio proga nutraukė bitė: juoko nesulaikė ir žmona Meghan

Menininkas Italijoje kuria „Fiat 500“ skulptūrą iš marmuro

Aktualu

Paskutinė senatoriaus Johno McCaino kova

24sek

Eurolygą laimėjusio „Lietuvos ryto“ nepilnamečiai lyderiai įkliuvo vartoję alkoholį

Aktualu

Rusų kultūros šventę Vilniuje oficialiai globos sostinės savivaldybė

Gyvenimas

Indoneziją pamilęs Edgaras – apie pilotę žmoną, priimtą islamą, vietos mafiją ir nusipirktus vaikus

Gyvenimas

Renginių dekoratorė I.Norvaišaitė: „Karališkųjų vestuvių floristė užkėlė aukštą kartelę“

15min recenzija Kultūra

Knygos recenzija. „Be penkių pasaulio pradžia“ – ciniškas M.P.E.Martynenko žvilgsnis į pasaulį

Kultūra

Rašytoja ir vertėja Dalia Staponkutė: „Lietuvių literatūra graikams aktuali“

Verslas

Palangos verslininkai skundžiasi dar neprasidėjus sezonui: neranda darbuotojų

Vardai

Karališkų vestuvių svečiai „eBay“ aukcione parduoda šventėje gautas dovanas: kaina kyla tūkstančiais

Pasaulis kišenėje

Naujutėlaitis milžinas už 625 milijonus: į Klaipėdą atplaukė ką tik pakrikštytas kruizinis laivas

24sek

„Neptūnas“ ketvirtfinalio seriją galingai baigė Pasvalyje, bet prarado T.Delininkaitį

Gazas

Pigus vandenilis buvo melagingas pažadas, bet dabar galima tikėtis proveržio

Naujienos

Aktualu

Dėl ryšių su V.Putinu kenčiantis R.Abramovičius: nuo Čiukotkos gubernatoriaus iki „Chelsea“ savininko

Pasaulis kišenėje

Pėsčiomis po pelkę: ar galima prasmegti ir ką galima pamatyti Čepkelių raistyne

Vardai

Už smurtą gatvėje teisiama boksininkė K.Kazarian: „Liudytojas meluoja, nes nesutikau būti jo meiluže“

Gazas

„Consumer Reports“ bandymas atskleidė didžiausią „Tesla Model 3“ problemą

„Ginčas“: Šaro ateitis Kaune ir „Žalgirio“ bėgimas nuo praeities košmaro

Aktualu

Švedijoje platinama instrukcija, kaip pasirengti karui

Vardai

Princo Harry kalbą tėvo 70-ojo gimtadienio proga nutraukė bitė: juoko nesulaikė ir žmona Meghan

Menininkas Italijoje kuria „Fiat 500“ skulptūrą iš marmuro

Aktualu

Paskutinė senatoriaus Johno McCaino kova

24sek

Eurolygą laimėjusio „Lietuvos ryto“ nepilnamečiai lyderiai įkliuvo vartoję alkoholį

Aktualu

Rusų kultūros šventę Vilniuje oficialiai globos sostinės savivaldybė

Gyvenimas

Indoneziją pamilęs Edgaras – apie pilotę žmoną, priimtą islamą, vietos mafiją ir nusipirktus vaikus

Gyvenimas

Renginių dekoratorė I.Norvaišaitė: „Karališkųjų vestuvių floristė užkėlė aukštą kartelę“

15min recenzija Kultūra

Knygos recenzija. „Be penkių pasaulio pradžia“ – ciniškas M.P.E.Martynenko žvilgsnis į pasaulį

Kultūra

Rašytoja ir vertėja Dalia Staponkutė: „Lietuvių literatūra graikams aktuali“

Verslas

Palangos verslininkai skundžiasi dar neprasidėjus sezonui: neranda darbuotojų

Vardai

Karališkų vestuvių svečiai „eBay“ aukcione parduoda šventėje gautas dovanas: kaina kyla tūkstančiais

Pasaulis kišenėje

Naujutėlaitis milžinas už 625 milijonus: į Klaipėdą atplaukė ką tik pakrikštytas kruizinis laivas

24sek

„Neptūnas“ ketvirtfinalio seriją galingai baigė Pasvalyje, bet prarado T.Delininkaitį

Gazas

Pigus vandenilis buvo melagingas pažadas, bet dabar galima tikėtis proveržio

Žinau, ką renkuosi

Metas rinktis

Maistas

Laikas griliui

Išlaikyk atostogų ritmą

Melga

Sveikata

Automobilių švaros centras AINAVA

Ryškiems įvarčiams

Pasaulis kišenėje

Sulčių nauda

Daugiau skonio

Naujas regėjimas

Unicef vaikų bėgimas „Už kiekvieną vaiką“

Renginių gidas

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje