Dabar populiaru
Tiesiogiai
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota 2020 05 04, 00:00

Nuo pirmadienio galima išvykti iš šalies: ką būtina žinoti

Švelninant karantino sąlygas, nuo gegužės 4 d., pirmadienio, yra leidžiama išvykti iš šalies. Tačiau galimybės ribotos – o ir būtina įvertinti tai, kad sugrįžti į Lietuvą gali būti sudėtinga.
Atvykimas ir išvykimas iš Lietuvos nuo gegužės 4 d.
Atvykimas ir išvykimas iš Lietuvos nuo gegužės 4 d. / VSAT iliustr.

Išvažiuoti – tik į Latviją ir Baltarusiją

Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT) atkreipia keliauti sausuma planuojančių asmenų dėmesį, kad kaimyninės Lenkija ir Rusija šiuo metu užsieniečių neįsileidžia, tad į jas patekti per dabar veikiančius sausumos kontrolės punktus nepavyks. Dėl individualių išimčių galimybės vykti į šias valstybes siūloma tikslintis jų diplomatinėse atstovybėse.

Jeigu Lenkija suteiktų leidimą, išvykti į ją galėtumėte per Kalvarijos ar Lazdijų punktus, tačiau grįžti privalėtumėte tik per Kalvarijos punktą.

Jeigu Rusija suteiktų išimtį, išvykti būtų galima per Kybartų ar Panemunės punktus, tačiau grįžti per juos atgal galimybės nebūtų.

Baltarusija ir Latvija, VSAT duomenimis, šiuo metu užsieniečiams įvažiuoti leidžia. Taigi iš Lietuvos į Latviją nuo pirmadienio galima išvykti per Būtingės–Rucavos, Saločių–Grenstalės ir Smėlynės–Medumi kontrolės punktus. Grįžti reikia tik per Saločių punktą.

Į Latviją ne darbo reikalais atvykę asmenys privalo 14 d. laikytis saviizoliacijos. Per Latviją keliaujantys asmenys turi vykti nedelsiant ir nesilankant viešose vietose Latvijoje ir/ar pasiekti savo gyvenamą vietą per 6 val.

Į Baltarusiją asmenys patekti galėtų per šiuo metu veikiančius Medininkų–Kamenyj Log, Šalčininkų–Benekainių ir Raigardo–Privalkos punktus. Bet atgal į Lietuvą per šiuos punktus neįvažiuosite.

Atvažiuoti – tik per du punktus

Keliautojai į Latviją ir Baltarusiją, ypač pastarąją, turi galvoti ir apie grįžimo į Lietuvą kelius, o jie yra labai riboti, pabrėžia VSAT. Mat tebegalioja sąlyga, kad asmenų ir (ar) jų asmeninės paskirties lengvųjų automobilių atvykimas į Lietuvos teritoriją leidžiamas tik per pasienyje su Lenkija veikiantį Kalvarijos–Budzisko bei pasienyje su Latvija veikiantį Saločių–Grenstalės punktus.

Tai reiškia, kad išvykstantysis į Baltarusiją, iš jos namo galės grįžti tik per Lenkiją ar per Latviją.

Tiesa, gavus VSAT vado ar jo įgalioto asmens leidimą, galimybė grįžti būtų ne tik per Kalvarijos bei Saločių punktus. Tik būtina atminti, kad tokie atvejai yra išimtiniai ir kiekvieną kartą VSAT vertinami individualiai iš anksto gavus dokumentus.

Atvykus į Lietuvą – būtina 14 d. izoliuotis

Nors karantino sąlygos ir švelninamos, išlieka būtinybė atvykusiems į Lietuvą 14 dienų laikytis saviizoliacijos. Iš užsienio į Lietuvą grįžę asmenys ir toliau pasienyje privalės pateikti savo duomenis Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistams.

Užsieniečiai atvykti negali

VSAT taip pat primena, kad užsieniečių atvykimas į Lietuvą ir toliau draudžiamas.

Šis draudimas netaikomas tarptautinius pervežimus vykdantiems krovinių gabentojams, diplomatams, NATO kariniuose vienetuose tarnaujantiems asmenims ir juos aptarnaujančiam personalui bei jų šeimos nariams. Išimtis taikoma ir užsieniečiams, kurie yra Lietuvos piliečių ar kitų Europos Sąjungos valstybių narių piliečių, gyvenančių Lietuvoje, šeimos nariai (tėvai (įtėviai), vaikai (įvaikiai), sutuoktiniai, globėjai).

Skrydžiai – nuo gegužės 13 d.

Šiek tiek vėliau, nuo gegužės 13 d. planuojama atnaujinti keleivinius skrydžius iš Lietuvos oro uostų. Kol kas skelbiama, kad gauti leidimai „Lufthansa“ skrydžiams į Frankfurtą ir „airBaltic“ skrydžiams į Rygą.

Tiems, kurie norėtų pasinaudoti skrydžiais, reikia išsiaiškinti, ar juos tikrai priimtų kita šalis. Pavyzdžiui, Vokietija į šalį leidžia atvykti savo piliečiams ir čia gyvenantiems arba galintiems pateikti svarią kelionės priežastį – t.y., ne turistams. Be to, šalyje taikomas ir 14 dienų karantino atvykusiems reikalavimas.

Tris šalies oro uostus valdanti bendrovė Lietuvos oro uostai BNS pranešė, jog nuo gegužės vidurio skrydžius taip pat planuoja atnaujinti „Wizz Air“, „Belavia“, LOT, „Brussels Airlines“, „Ukraine International“ ir SAS.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje