Dabar populiaru
Publikuota: 2019 birželio 18d. 19:59

Padaugėjo paskutinės minutės kelionių pasiūlymų – bet griebkite juos atsargiai

Paskutinės minutės atostogos gali ir nenudžiuginti
123rf.com nuotr. / Paskutinės minutės atostogos gali ir nenudžiuginti

Praėjusiais metais į kelionių rinką atėjusiems naujiems dideliems žaidėjams, šią vasarą poilsiautojų akį ir piniginę džiugina daugiau paskutinės minutės pasiūlymų. Daugėja ir siūlomų krypčių atostogoms, nes konkuruojantys organizatoriai ieško naujų vietų, kuriomis galėtų suvilioti keliautojus.

„Novaturas“ pripažįsta, kad 2019 m. bendrovės augimą sulėtins išaugęs kelionių organizatorių skaičius. Pardavimų rezultatai, planuojama, bus panašūs į praėjusių metų. Didžiausia Lenkijos kelionių organizatorė „Itaka“ per pirmus veiklos Lietuvoje metus patyrė 2,79 mln. eurų nuostolio. „Itaka Lietuvos“ generalinis direktorius Dominikas Milowskis teigė, kad rezultatai buvo planuoti, o įtakos jiems turėjo ir rinkoje susidariusi perteklinė pasiūla.

Atsargiai su paskutinės minutės pasiūlymais

Anot „Novaturo“ viešųjų ryšių ir rinkodaros projektų vadovės Dovilės Zapkutės, dėl konkurencijos tarp organizatorių išloš keliautojai. „Tai reiškia padidėjusią kelionių pasiūlą, ypač – populiariausiomis vasaros kryptimis, o kadangi keliaujančiųjų skaičius išlieka maždaug toks pats – tai lemia, kad rinkoje padaugėjo paskutinės minutės pasiūlymų“, – 15min teigė ji.

123rf.com nuotr./Alanija
123rf.com nuotr./Alanija

Štai kelionių organizatorius „Kidy Tour" skelbė, kad galima susimedžioti variantų, kai 3–4 dienų atostogos viename iš Antalijos kurortų gali kainuoti iki 200 eurų asmeniui, savaitės atostogos – kartais net iki trijų šimtų. „Kelionių panoramos“ vadovė Kristina Graužinienė teigė, kad šį sezoną jau būta atvejų, kai kelionės su „viskas įskaičiuota“ paketu pasiūlymas vienam šeimos nariui tekainavo 164 eurus.

D.Zapkutė pastebi, kad vis labiau vasarą populiarėja trumposios atostogos, ypač į Turkijos, Bulgarijos, Kretos, Rodo salos kurortus. „Populiarumą lemia tai, kad klientai gali rinktis 2, 3 ar 4 nakvynių trumpas atostogas, dalis jų sutampa su savaitgalio dienomis, todėl tai itin patogu atostogų dienas griežtai planuojantiems klientams“, – aiškino ji. Pasak jos, birželio paskutinę savaitę 2 naktų poilsis Turkijoje gali kainuoti nuo 150 eurų paprastesniuose viešbučiuose ir nuo 170 eurų 4* kategorijos viešbučiuose.

Žinoma, paskutinės minutės pasiūlymai turi savų kabliukų. Jais gali pasinaudoti tie, kurie gali laisvai planuotis savo laiką, staiga pasiimti atostogas, nėra itin reiklūs krypčiai, viešbučiui ir siūlomoms paslaugoms. „Tik rekomenduojame atidžiau paanalizuoti tuos paskutinės minutės pasiūlymus, kurių kaina smarkiai skiriasi nuo rinkos kainos – skamba labai patraukliai, bet paprastai tai paprastesni, žemesnės kategorijos viešbučiai su labiau ribota paslaugų pasiūla“, – atkreipė dėmesį „Novaturo“ atstovė.

„Kidy Tour" teigimu, „paskutinės minutės" kelionėmis laikomos tos, iki kurių išvykimo liko ne daugiau nei dvi savaitės. „Turintiems konkrečią atostogų datą laukti paskutinės minutės pasiūlymų yra gan rizikinga, nes jų gali ir nepasitaikyti, tad rizikuotumėte likti be atostogų. Taip pat jei turite mėgstamą viešbutį ar kurortą, nėra garantijos, kad, laukdami paskutinės minutės pasiūlymų, gausite būtent tai, ko norite", – yra teigusi bendrovės produkto vadovė Neringa Kurtinaitienė.

Kodėl kainos nuleidžiamos

Vasarą pasitaiko, atrodo, neįtikėtinai gerų pasiūlymų. Nuo ko priklauso, kad kelionių organizatorius gali sau leisti siūlyti kelionę gerokai mažesne kaina?

Paprastai kelionių organizatoriai dėl vasaros sezono kainų su viešbučiais kurortuose sutaria dar žiemą. Tačiau, anot D.Zapkutės, patys viešbučiai, stebėdami savo užimtumą sezono metu, taip pat suformuoja gerų kainų pasiūlymų arba suteikia klientams papildomų dovanų – pavyzdžiui, papildomos nuolaidos SPA centruose, vaišės kambariuose, nemokamos ekskursijos.

„Kelionių panoramos“ vadovės teigimu, kainas gali numušti ir patys konkuruojantys kelionių organizatoriai, kurie „stengiasi užpildyti ir išparduoti dar žiemą užsakytus reisus bei viešbučius“.

Tuose paskutinės minutės pasiūlymuose, kurių kaina smarkiai skiriasi nuo rinkos kainos – paprastai paprastesni, žemesnės kategorijos viešbučiai su labiau ribota paslaugų pasiūla.

Paskutinės minutės kelionės kaina priklauso ir nuo skrydžio bilieto. Tai ypač aktualu kryptims, į kurias iš Lietuvos nėra reguliariųjų reisų – tik užsakomieji. Tokiais atvejais gali būti, kad skrydžio bilietai atsieis net brangiau nei pati nakvynė viešbutyje.

„Kiek gali būti sumažinta skrydžio kaina, priklauso nuo likusių laisvų vietų reise, – aiškino „Novaturo“ atstovė. – Kuo jų artėjant skrydžio išvykimo datai yra daugiau – tuo didesnė tikimybė, kad kaina bus labiau sumažinta, ir atvirkščiai.“

Turi siūlyti naujų krypčių

Kelionių organizatoriai konkuruoja ne tik kainomis, bet ir kryptimis, o ypač – naujais pasiūlymais rinkoje. Vis daugiau žmonių atostogauja ne kartą, o bent du per metus, todėl jeigu kelionių organizatorius klientą nori pritraukti abiem atostogoms – turėtų kiekvieną sezoną pasiūlyti naujų krypčių.

123rf.com nuotr./Ksamilas, Albanija
123rf.com nuotr./Ksamilas, Albanija

„Tai pasiteisinusi taktika, nes tokiu atveju mūsų klientai turi galimybę sugrįžti į jau pamėgtas šalis – kad ir Turkiją, bet kartu išbandyti ir naujas kryptis. Pavyzdžiui, šios vasaros atostogų sezono naujienos – Albanija ir Kroatija. Abi kryptys sulaukė susidomėjimo, ypač Albanija. Žiemos atostogų sezono naujienos – tolimieji kraštai Balis, Meksika, Seišeliai – taip pat paklausūs“, – teigė D.Zapkutė.

Ji teigė, kad naujos kryptys yra planuojamos mažesnėmis apimtimis nei populiariosios – Turkija, Graikija ar Bulgarija.

Populiariausi viešbučiai – Turkijoje

Šį sezoną „Novaturo“ vasaros atostogų tope ir toliau karaliauja Turkija. Visi penki populiariausi tarp bendrovės klientų viešbučiai vasaros sezono metu yra būtent šioje šalyje:

  • Saphir, 4*,
  • Long Beach resort & SPA, 5*
  • Utopia World, 5*
  • Lonicera Resort & SPA
  • Rubi Platinum SPA Resort & Suites, 5*

Kažin ar artimiausioje ateityje kas nors nukarūnuos šią kryptį. „Ji mūsų klientams yra tapusi tarsi garantuotų atostogų sinonimu – atostogų sezonas Turkijoje ilgas, skrydis neprailgsta, kurortuose gerai išvystyta turizmo infrastruktūra, yra galimybė rinktis įvairias atostogų trukmes, atostogų pasiūlymų kainų pasirinkimas įvairus“, – vardijo „Novaturo“ viešųjų ryšių atstovė.

Jos teigimu, šios vasaros atostogų Turkijoje kainos yra panašios kaip ir praėjusiais metais, nors kartais skirtumas gali būti apie 40–50 eurų asmeniui. „Turkija itin populiari ne tik tarp lietuvaičių, bet ir kitų Europos šalių gyventojų – tai reiškia, kad viešbučiai pildosi labai greitai, tai turi įtakos ir kainoms“, – aiškino D.Zapkutė.

Dėl to kainos Turkijoje paprastai būna geriausios išankstinių pardavimų metu. „Itin paklausiose atostogų vietose sutartys su viešbučiais yra sudaromos iš anksto. Dirbant tokiu principu viešbučiai yra suinteresuoti suteikti nuolaidas, o mes – išankstinių pardavimų metu klientams galime pasiūlyti atostogas mažiausia kaina“, – teigė „Novaturo“ atstovė.

Tie, kas dar neturi vasaros atostogų planų, tačiau ieško aprūpinto poilsio šiltuose kraštuose, D.Zapkutė sufleruoja kainas. „Pigiausių „viskas įskaičiuota“ pasiūlymų kainos kinta dinamiškai. Mūsų klientai dažniausiai renkasi 5 žvaigždučių kategorijos viešbučius su „viskas įskaičiuota“ maitinimo tipu. Šie pasiūlymai nėra pigiausi, bet patraukliausi vertinant kainos ir kokybės santykį, – teigė ji. – Šiuo metu už 500 eurų galima tokio tipo pasiūlymus rasti atostogoms Turkijos, Egipto kurortuose. Graikijos salų, Tuniso kurortuose toks pats pasiūlymas kainuos brangiau – apie 550 eurų“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

03:39
01:19
00:58

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje