Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugpjūčio 30d. 08:00

Paskelbti saugiausi pasaulio miestai

Tokijas, Japonija
123rf.com nuotr. / Tokijas, Japonija

Kur pasaulyje miestų gyventojai gali jaustis saugiausiai? Kur mažiausia tikimybė, kad tave užpuls, programišiai atakuos tavo kompiuterį, ant tavęs sugrius pastatas arba reikės ilgai laukti medikų? Kurie pasaulio miestai sugebėtų greičiausiai atsitiesti po nelaimių? Paskelbtas kasmetinis saugiausių pasaulio miesto sąrašas.

„Economist Intelligence Unit“ (EIU) kasmet daugiau nei pusšimtį pasaulio miestų išrikiuoja pagal saugumą. Atsižvelgiama į įvairius veiksnius, tokius kaip infrastruktūros, sveikatos, asmeninis ir skaitmeninis saugumas. Šiemet EIU įtraukė ir aplinkosauginius veiksnius, taip pat naują kriterijų – „urbanistinį atsparumą“: miesto sugebėjimą atsitiesti po nelaimės.

Vertinant asmeninį saugumą buvo atsižvelgta į nusikaltimų mastą, terorizmą ir kitokį smurtą. Skaitmeninis saugumas apėmė tokius pavojus kaip kibernetinės atakos. Sveikatos – ligoninių, pagalbos tarnybų, sveikatos apsaugos sistemos prieinamumą. Ir galiausiai, infrastruktūros saugumas vertinamas pagal pastatų, kelių ir tiltų saugumą. Kuo miestas saugesnis – tuo daugiau balų jis gavo.

Saugiausiųjų sąrašo viršūnėje dominuoja Azijos Ramiojo vandenyno pakrantės miestai, o pačiu saugiausiu trečius metus iš eilės paskelbtas Tokijas. Po jos rikiuojasi Singapūras ir Osaka.

Pirmajame dešimtuke atsidūrė du Europos miestai – Amsterdamas (pakilęs iš 6 į 4 vietą) ir Kopenhaga, kuri 8 vietą dalijasi su Seulu. Šiemet pirmą kartą į TOP10 pakilo ir Vašingtonas.

Iš 14 Europos miestų, kurie įtraukti į saugiausiųjų sąrašą, tik du gavo mažiau balų nei pasaulinis vidurkis 71,2. Tai – Stambulas ir Maskva. Anot EIU, nors Europos miestai paprastai renka aukštus balus sveikatos saugumo prasme, tačiau jiems koją kiša skaitmeninio saugumo spragos. Šioje kategorijoje į TOP10 pakliuvo tik Londonas.

TOP20 saugiausių pasaulio miestų

 1. Tokijas, Japonija
 2. Singapūras, Singapūras
 3. Osaka, Japonija
 4. Amsterdamas, Nyderlandai
 5. Sidnėjus, Australija
 6. Torontas, Kanada
 7. Vašingtonas, JAV
 8. = Kopenhaga, Danija
 9. = Seulas, Pietų Korėja
 10. Melburnas, Australija
 11. Čikaga, JAV
 12. Stokholmas, Švedija
 13. San Fransiskas, JAV
 14. Londonas, Jungtinė Karalystė
 15. Niujorkas, JAV
 16. Frankfurtas, Vokietija
 17. Los Andželas, JAV
 18. = Velingtonas, Naujoji Zelandija
 19. = Ciurichas, Šveicarija
 20. Honkongas, Kinija

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15min tema

Ypatingos

04:35
12:16

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

01:25
01:10:33
01:21

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje