Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Penki naudingi patarimai keliautojams, atsidūrusiems stichinių nelaimių sūkuryje

Kylant gamtos stichijos pavojui – nesėdėkite, veikite
123rf.com nuotr. / Kylant gamtos stichijos pavojui – nesėdėkite, veikite
Šaltinis: 15min
0
A A

Tokios ir panašios gamtos stichijos, kaip praūžęs supertaifūnas Filipinuose, gali jus užklupti daugelyje pasaulio vietų. Tad „Pasaulis kišenėje“ pataria, kaip to išvengti, o visgi atsidūrus gamtos šėlsmo sūkuryje, išlikti sveikam ir gyvam.

1. Kelionių draudimas

Pirmasis ir pats svarbiausias patarimas – visais atvejai keliaudami pasirūpinkite kelionių draudimu. Drausdamiesi visada išsiklausinėkite draudimo bendrovių, kokio lygio paslaugą jūs gaunate už tam tikrą kainą ir kokios draudimo sąlygos esant stichinių nelaimių atvejams. 

Jei vis dar svarstote, ar draustis keliaujant, pagalvokite apie išlaidas, kurias patiems (arba jūsų giminaičiams) reiks padengti sraigtasparnio iškvietimo, gelbėjimo operacijos, chirurgo paslaugų ar kitais panašiais atvejais. Be draudimo, kelionės kaina nuo kelių tūkstančių litų gali išaugti ir iki šimto tūkstančių. Nė vienas nenorėtume tokių atostogų.

2. Apsvarstykite rizikas

Šiais laikais labai nemažai stichijų yra prognozuojamos. Australijoje dega miškai, Karibų jūroje uraganų sezonas, Šiaurės Amerikoje siaučia tornadai, Islandijoje išsiveržė ugnikalnis – visą tai galima susižinoti ir įvertinti rizikas prieš kelionę. Nesilaikykite įsikibę savo atostogų planų, jei situacija tikrai pavojinga. Sakoma, kas saugosi pats, tą ir likimas pasaugo. 

Lygiai taip pat jau keliaujant svetimoje šalyje – stebėkite aplinką, sekite pranešimus ir informaciją ir aplenkite pavojingas vietas. Aplankysite jas kitą kartą. Netampykite likimo už ūsų – išgyventas uraganas ar pasivaikščiojimas šalia tornado, tikrai nėra laikomas žygdarbiu ar neįtikėtina patirtimi, kuria galėtumėte pasipuikuoti prieš draugus.

3. Praneškite kitiems, kur esate

Nors tai atrodo bereikalingas vargas ir ne taip jau naudinga, tačiau dažnu stichijos atveju tai gali net gi labai padėti. Giminaičiai, ambasada ar turizmo agentūra visada galės operatyviau suteikti pagalbą, paramą nelaimės atveju, kai žinos, kur jūsų ieškoti. 

4. Nepasitikėkite tik išmaniaisiais telefonais

Visa mums reikalinga informacija dabar labai dažnai sutelpa išmaniajame telefone. Susidedame ten kelionės planus, žemėlapius, kontaktus ir t.t. Yra tik viena bėda – elektronikos prietaisai, ypač stichinių nelaimių metu, labai dažnai gali sugesti. Jau ką bekalbėti, kad gali ir šiaip sudužti, iškritę iš rankų, arba atkreipti gatvės vagišių dėmesį.

Tad visada turėkite su savimi senamadišką užrašų knygutę, (geriausiai, apsaugotą nuo vandens), kurioje būtų surašyti svarbiausi kontaktai, asmens duomenys, vietos ir adresai, kuriais galėtumėte kreiptis nelaimių atveju.

5. Stichijos atveju būkite aktyvus

Sėdėti ir laukti, kol likimas jūsų pasigailės – pats blogiausias pasirinkimas. Net ir netikėtai užklupus stichinei nelaimei išsivaduokite iš baimės gniaužtų ir netikėtumo būsenos bei aktyviai veikite. 

Jei tai potvynis – įvertinkite visas pabėgimo nuo pakilusio vandens galimybes, žemės drebėjimo atveju patalpoje slėpkitės po tvirtais baldais, jei įmanoma – greitai bėkite iš pastato, lauke atsitraukite 100 metrų atstumu nuo pastatų ir kitų didelių statinių, elektros laidų.

„Pasaulis kišenėje“ linki jums saugių kelionių, o jei vis dėlto teko išgyventi stichines nelaimes bekeliaujant svetimose šalyse – kviečiame dalintis savo patirtimi ir patarimais. Rašykite adresu: pasauliskiseneje@15min.lt.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje