Dabar populiaru
Publikuota: 2013 sausio 3d. 18:23

Pietų Korėja kviečia į „Tualetų“ parką

Tualetų pramogų parkas Pietų korėjoje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Tualetų pramogų parkas Pietų korėjoje

Pietų Korėjoje duris turistams atvėrė neįprastas pramogų parkas, pagrindinė jo tema – tualetai. Naujasis parkas yra Suvono mieste, 30 km į pietus nuo Seulo. Originalaus parko centre – unitazo formos muziejinis pastatas, skelbia „The Telegraph“.

Pastatas statytas kaip paprastas gyvenamasis namas. Jame kurį laiką gyveno paprasti Pietų Korėjos žmonės. Be to, jis priklausė buvusiam Suvono merui Simui Jaeduck‘ui, kuris paaukojo šį namą miestui. 2009-aisiais miręs Simas Jaeduck‘as buvo Pasaulinės tualetų asociacijos įkūrėjas (World Toilet Association) ir dažnai buvo vadinamas „Ponu Tualetu“. Visą savo gyvenimą buvęs Suvono miesto meras skyrė tualetinės kultūros plėtojimui. Jis pasirūpino, kad Suvone atsirastų patogūs ir tvarkingi viešieji tualetai.

VIDEO: World's first toilet theme park' opens in South Korea

Muziejus ir pramogų parkas pasakoja lankytojams Pietų Korėjos ir viso pasaulio tualetų kultūros istoriją, jos raidą ir įdomybes. Čia galima pamatyti ir tradicinių korėjietiškų pagilinimų grindyse, prie kurių tekdavo tupėti, ir europietiškų „laivų“ ar pisuarų. Be to, parke pilna įvairiausių tualetų tematikai skirtų skulptūrų. Įėjimas į šį kompleksą nieko nekainuoja.

Muziejaus organizatorių planuose – 2014-aisiais įkurti Kultūrinį tualetų centrą. Planuojama, jog jis turėtų veikti šalia minėtojo parko.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje