Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2018 01 26, 13:42

Pirmąją dieną į „Adventur 2018“ parodą plūdo minios keliautojų

Senovinių sutartinių ir modernių muzikos ritmų deriniu šį rytą Vilniuje, parodų ir kongresų centre „Litexpo“, prasidėjo tradicinė kelionių ir aktyvaus laisvalaikio paroda „Adventur 2018“. „Keliauk kitaip!“ – šiais metais kviečia parodos organizatoriai, jai atidavę ir neseniai renovuotus pirmuosius rūmus.
Paroda Adventur 2018
Paroda Adventur 2018 / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Nuo pat ryto į atidarymą susirinkusius turizmo organizatorius, parodos svečius, užsienio šalių ambasadorius, taip pat ir Turizmo sėkmingiausiųjų vardą pelniusius sveikino LR ūkio ministras Virginijus Sinkevičius. „Šie metai Lietuvos turizmui buvo itin sėkmingi, – atidarydamas parodą kalbėjo ministras. – Sulaukėme daugiau nei 2 milijonų turistų. Ir šiais metais turime dirbti tai, kad tas skaičius išaugtų dar milijonu. Lietuvos turizmo paslaugų verslas sugeba sukruti tokį produktą, kuris yra patrauklus ne tik užsienio svečiams, bet ir egzotikos išsiilgusiems šalies gyventojams.“

„Nišinis turizmas nuolat auga ne tik Lietuvoje, bet ir globalioje turizmo rinkoje. Šių dienų turistai neapsiriboja vien tradicinėmis vietomis, jie vis dažniau ieško unikalių patirčių ir įspūdžių – nuo vyno kelio, kino filmo scenarijumi ar knyga pagrįsto maršruto, interaktyvios edukacijos programos iki ekstremalių ar kelionių po vieną“, – „Litexpo“ parodų grupės vadovė Jolanta Masiulienė parodos lankytojams žada ir tradicinių, ir visiškai netikėtų, įtraukiančių kelionių pasiūlymų, naujų šalių, maršrutų bei paslaugų.

2013 metais pradėta rengti tarptautinė paroda „Adventur“ yra sparčiausiai augantis „Litexpo“ projektas. Per penkerius metus dalyvių skaičius išaugo 150 procentų, o lankytojų skaičius – daugiau nei 80 procentų.

Svarbiausias 2018-ųjų metų parodos „Adventur“ akcentas – šalies šimtmetį švenčianti Lietuva. „2017-aisiais išgyvenome vietinio turizmo bumą: nuo sausio iki rugsėjo mėnesio po mūsų šalį keliavo beveik milijonas lietuvių, o tai – net 9,6 procentais daugiau nei 2016-aisais, per tą patį laikotarpį“, – sakė laikinoji Valstybinio turizmo departamento prie Lietuvos Ūkio ministerijos vadovė Indrė Trakimaitė-Šeškuvienė. – Lietuvai šie metai – ypatingi. Šalies šimtmetį švęsti siūlome keliaujant po Lietuvą, kuri žada daug atradimų kolekcionuojantiems kelionių patirtis.“

Šiais metais 3-ojoje parodos salėje prisistatys 54 Lietuvos miestai. Kiekvienas jų yra parengęs įtraukiantį turinį lankytojams. Lietuvos 2018 metų kultūros sostinė – Marijampolė parodos lankytojams parengė išskirtinę programą. Idėjų migraciją pristatys iš Niujorko atvykęs menininkas, galerijų po atviru dangumi „Malonny“ įkūrėjas Ray Moon Bartkus.

„Švenčiančios Lietuvos“ ekspozicija išsidėstys per du aukštus, jai bus atverta visiškai nauja „Autentiškos Lietuvos“ erdvė salės galerijoje. Čia bus siūloma suvenyrų, kulinarinio paveldo ir maisto produktų, demonstruojami tradiciniai amatai, vyks degustacijos ir koncertai.

Partnerio nuotr./„Adventur 2018“
Partnerio nuotr./„Adventur 2018“

Parodos „Adventur 2018“ tema „Atrask pasaulį“ šiais metais užims dvi ekspozicijų sales. 1 salėje prisistatys dalyviai iš užsienio, kurių į Vilnių suvažiuos daugiau nei 100. 5 salėje kaip įprasta susiburs Lietuvos išvykstamojo turizmo verslo atstovai bei avialinijų bendrovės. Parodos dalyviai ruošia išskirtinius kelionių pasiūlymus ir temas.

Į „Adventur“ parodą šiais metais grįžta aktyvios pramogos jaunimui ir visai šeimai. Joms skirta visa 4 salė, pavadinta „Poilsiauk aktyviai“. Čia bus galima rasti tai, ko reikia gerai ar kitokiai kelionei: nuo kompaktiškų kelionių priekabų, baidarių, turistinio inventoriaus, iki virtualios realybės ir pramogų parkų.

Tradicinis, jau trečius metus parodoje organizuojamas „ADVENTUR forumas“ nagrinės nišinio turizmo perspektyvas ir klaus, ar Lietuva yra pasirengusi nustebinti keliautojus? Forume pranešimą tema „Marijampolė ar Majamis?“ skaitys pasaulinio garso Lietuvos menininkas Ray Moon Bartkus.

Apie kitokias keliones pasakos ir tradicinis parodos renginių ciklas „Kelionės mano gyvenimo būdas“, kurį rengia žurnalas „Keliauk!“. Parodoje vyks Lietuvos geografijos mokytojų asociacijos organizuojamas Geografijos žinių konkursas.

Keliauti kitaip kvies ir „Lietuvos geležinkeliai“ bei TOKS ir EUROLINES. Sausio 26–28 dienomis su parodos „Adventur“ bilietu kelionei traukiniu ir autobusais bus taikoma 30 proc. nuolaida. Ji galios vykstantiems į Vilnių ir iš Vilniaus vietinio susisiekimo maršrutais, o keliaujant autobusais – ir iš Talino, Rygos, Gdansko bei Varšuvos.

Tarptautinė turizmo ir aktyvaus laisvalaikio paroda „Adventur 2018“ sausio 26-28 dienomis, Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje