Dabar populiaru
Publikuota: 2017 rugpjūčio 25d. 09:28

Populiariausi keliautojų krypčių pasirinkimai: jaunimas nenori į Turkiją ar Egiptą

Šri Lankos arbatos plantacijos
Tedo.lt nuotr. / Šri Lankos arbatos plantacijos

Kelionės tampa vienu iš būdų, padedančių kiaurus metus įtemptai dirbantiems žmonėms atitrūkti nuo jų įprastos rutinos, darbo bei streso. Kitiems tai - pramoga, paįvairinančia gyvenimą ar netgi pomėgiu.

Keliautojų krypties pasirinkimas susijęs su įvairiais įvykiais pasaulyje, kultūrų maišymusi, su šalių ekonomine padėtimi, susijęs ir su žmonių pomėgiais, vis populiarėjančia maisto kultūra. Tačiau nemažos gyventojų dalies pasirinkimą lemia kelionėms skirtas biudžetas.

Įdomu pasvarstyti atidžiau, į kokius kriterijus atsižvelgia, besirengiantys savo atostogas praleisti svečiose šalyse keliautojai?

Kaina ir kokybė

Tedo.lt nuotr./Tadas Kertenis, Tedo.lt įkūrėjas
Tedo.lt nuotr./Tadas Kertenis, Tedo.lt įkūrėjas

„Jaunesni keliautojai nori važiuoti ten, kur šilta (už nustatytą sumą), bet ne į Turkiją ar Egiptą. Šeimos dažniausiai orentuojasi į keliones, kur nereikės daug keliauti, tad Turkija jiems tinkama kryptis. Kalbant apie vyresnio amžiaus keliautojus, jie yra linkę paragauti ir egzotikos ir leistis į kruizus. Turėjome vieną grupę garbaus amžiaus keliautojų, kurie praleido kruiziniame laive net 46 dienas,“ – pasakojo kelionių organizatoriaus Tedo.lt įkūrėjas Tadas Kertenis.

Vertindamas kintančias kelionių tendencijas kelionių organizatorius priduria, kad seniau dauguma keliautojų rinkosi kryptis pagal kainą. Tik vienas kitas keliavo ten, kur iš tiesų nori.

„Dabar pastebime, jog keliautojai jau atsikando biudžetinių kelionių (aišku, jos vis tiek yra labai populiarios). Bet didžioji dalis pradeda rinktis pagal tai, kur nori atostogauti. Lietuviai turi gana išlavintą skonį kelionėms, žino, ko nori, kas nepatinka. Tai palengvina mūsų, kaip kelionių organizatoriaus, užduotį“, – sakė pašnekovas.

Anot jo, nuo šių metų stipriai matyti lietuvių keliavimo pokyčiai. Jie pradėjo atostogauti dažniau ir brangiau. „Tai lėmė, kad kelionių kainos taip pat kilo“, – pažymėjo T.Kertenis.

Tačiau, nederėtų pamiršti, kad nemažai daliai žmonių išliko svarbus ir skiriamo biudžeto kelionei klausimas. Ar dar įmanoma rasti kelionių tiems, kurie negali sau leisti išlaidauti?

„Žmonės, kurie tikisi, jog galės gana pigiai pagauti “paskutinę minutę„ ir taip už 300 eurų atostogauti Turkijoje su pilnu maitinimu, turėtų nelaukti. Tokios kelionės tiesiog iššluojamos. Kainos atostogoms Turkijoje šiuo metu yra pakilusios – ir tai nėra susiję su kelionių agentūrų ar organizatorių gobšumu. Tiesiog, populiariuose viešbučiuose nėra vietų. Lėktuvuose irgi“, – sakė T.Kertenis.

Nepaisant to, kad daugelis Turkijoje yra ilsėjęsi ne kartą, lietuviai į šios šalies kurortus vis sugrįžta. Tai iš dalies lemia patraukli poilsio kaina ir visas paslaugų paketas. Be to, ši šalis lietuviams jau pažįstama.

„Turkija mūsų galvose yra paprasta ir pažįstama šalis. Keliautojai žino, kad ten gaus gerą kokybę už sąlyginai nedidelę kainą, lyginant su kitomis šalimis. Be to, Turkija yra viena labiausiai reklamuojamų atostogų krypčių“, – priežastis, dėl kurių poilsiautojai taip mėgsta Turkiją, nurodė pašnekovas.

Alternatyvų yra daugybė

Tedo.lt nuotr./Atostogos Šri Lankoje
Tedo.lt nuotr./Atostogos Šri Lankoje

Tie, kuriems Turkija jau įgriso iki gyvo kaulo, kelionių ekspertas patarė nebijo rinktis naujas kryptis. Juolab, kad nebrangių kelionių variantų – daugybė.

„Gruzija, Tailandas, Šri Lanka būtų puiki vieta keliautojams, nenorintiems didinti biudžeto. Tiesa, kelionių į jas kainos po truputį pradeda lygintis su Turkijos ar Ispanijos kainomis. Palyginimui, galiu pasakyti: kelionė į Turkiją savaitei gali kainuoti nuo 500-700 eurų asmeniui, o keliaujant į Tailandą 15 dienų dienų apžvalginė/poilsinė kelionė kainuos 1199 eurų. Bet skirtumas tarp šių kelionių yra nesulyginamas. Jei imsime kelionę į egzotiškasias vietas, be apžvalginės programos, galima tilpti net ir į 600-700 eurų, kas yra labai maža suma, žinant jog keliausite per pusę pasaulio paatostogauti“ – sakė T.Kertenis.

Tedo.lt nuotr./Tbilisis
Tedo.lt nuotr./Tbilisis

Savarankiškai ar per agentūrą?

Daugelis keliautojų tikisi sutaupyti, organizuodami kelionę patys. Tačiau tai pavyksta ne visada ir tikrai ne kiekvienam. T.Kertenis paaiškina, kodėl.

„Renkantis kelionių agento sudaryta kelionę dažnai gausite tą pačią kelionę pigiau negu bandytumėte organizuotis ją pats. Jei lyginsime tuos pačius paketus ir tuos pačius laikus ir visus kitus faktorius, visada pas kelionių agentūras bus pigiau. Kodėl? Nes mes perkame didelį kiekį kambarių ar lėktuvo vietų ir tai darome kiekvieną savaitę, todėl kaina mums duodama visai kita.

Taip pat daugelis pradedančiųjų keliautojų susižavi, jog rado pigius skrydžio bilietus ir viešbutį, bet tai gali būti ne sezono metu. O viešbutis – toli toli nuo artimiausio miesto.

Kelionių agentai šios problemos neturi, kadangi žino ir vietas, ir sezoniškumus bei visus kitus šalies niuansus.

Nemaža pradedančių keliautojų problema, jog pradžioje užsisako viešbutį (kurio atšaukti nėra galimybės), o tada ieško bilietų savarankiškai ar rašo agentūroms. Tačiau labai dažnai pigių bilietų nebūna. Todėl norėčiau patarti visiems, jog reikia pradėti planuoti kelionę nuo skrydžio bilietų, tada ieškoti viešbučio arba kreiptis į profesionalus“, – patarė T.Kertenis.

Pranešimas spaudai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje