Dabar populiaru
Publikuota: 2020 spalio 29d. 18:34

Romos Fjumičino oro uostas pelnė pirmąjį pasaulyje „anti-Covid“ apdovanojimą

Romos Fjumičino oro uoste
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Romos Fjumičino oro uoste

Kuomet keliauti vėl bus saugu, tikriausiai vertėtų aplankyti ir Italiją, mat čia esantis oro uostas pelnė apdovanojimą už aukščiausius higienos standartus, taikomus pasaulyje siaučiant koronaviruso epidemijai.

Romos Fjumičino oro uostas (it. Fiumicino, tarptautinė santrumpa FCO) tapo pirmuoju pasaulyje pelniusiu „Covid-19“ penkių žvaigždučių oro uosto įvertinimą.

Šį įvertinimą oro uostui suteikė „Skytrax“ – tarptautinė oro uostų pramonės reitingų bendrovė.

Nors „Skytrax“ pasaulyje yra geriausiai žinoma dėl kasmet skelbiamų geriausių pasaulio oro uostų reitingų, visuotinė „Covid-19“ krizė bendrovę paskatino įkurti ir higieniškiausio oro uosto reitingą.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Romos Fjumičino oro uoste
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Romos Fjumičino oro uoste

Fjumičino oro uostas (kitaip dar žinomas kaip Leonardo da Vinčio oro uostas) yra labiausiai užimtas oro uostas visoje Italijoje.

Rugsėjo 1 dieną oro uostas atidarė 650 tūkst. kvadratinių metrų „Covid-19“ testavimo centrą, kuriam kartu vadovauja ir Italijos Raudonasis Kryžius.

Tačiau ne tik dėl organizuoto ir greito testavimo, „Skytrax“ įvertino būtent šį oro uostą savo apžvalgoje. Fjumičino oro uostas surinko taškus ir už lengvai suprantamus ženklus keliomis kalbomis, griežtus reikalavimus dėvėti kaukes, griežtą higienos laikymąsi ir oro uosto darbo efektyvumą, nes visi atvykstantys ir išvykstantys skrydžiai sutelkti į vieną terminalą, kad būtų lengviau atsekti kontaktus.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Romos Fjumičino oro uoste
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Romos Fjumičino oro uoste

Tiesa, „Skytrax“, kurios pagrindinė buveinė yra Jungtinėje Karalystėje, šįkart vertino tik Europos oro uostus.

Trys kiti oro uostai dėl reagavimo į „Covid“ buvo apdovanoti trimis žvaigždutėmis – Malagos-Costa del Sol oro uostas (AGP) Ispanijoje, Nicos Žydrojo kranto koro uostas (NCE) Prancūzijoje ir Londono Heathrow oro uostas (LHR).

Remiantis „Skytrax“ reitingų sistema, penkios žvaigždutės rodo „labai aukštus oro uosto švaros ir priežiūros procedūrų standartus“, keturios žvaigždutės reiškia, kad standartai yra „geri“, trys žvagždutės – kad „vidutiniški“. Dvi žvaigždutės – žemiausias įmanomas įvertinimas, reiškia, kad oro uosto kovos su koronavirusu protokolus reikia tobulinti.

„Skytrax“ tikisi įvertinti oro uostus Šiaurės Amerikoje, Viduriniuose Rytuose ir Azijoje, kai bus atverta daugiau valstybių sienų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos
Ypatingos

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje