Dabar populiaru
Publikuota: 2018 balandžio 15d. 17:20

Šiltiems savaitgaliams: geriausi Lenkijos pajūrio miestai

Trzesacz
123rf.com nuotr. / Trzesacz

Latvijos paplūdimiuose vasarą lietuvius bene galima sutikti dažniau nei pačius latvius. Tačiau dar ne visi tautiečiai atradę kitos kaimynės – Lenkijos – pajūrį. Be reikalo. Ten kainos maloniai stebina, o smėlėtas Baltijos jūros krantas – toks pat puikus. Jeigu nusprendėte šią vasarą patyrinėti Lenkijos pakrantę, rekomenduojame geriausius jos miestelius.

Ustka ir Leba

123rf.com nuotr./Leba
123rf.com nuotr./Leba

Ustka ir Leba yra du pakrantės miestai, įsikūrę priešingose nuostabiai gražaus Slovinų nacionalinio parko (Słowiński Park Narodowy) su vėjo pustomomis kopomis, pusėse. Vos 4 tūkst. gyventojų turintis Lebos miestelis grožiu tikrai nepavergs, tačiau šalia jo plyti vienas švariausių ir plačiausių šalies paplūdimių, kuriame vasaros sezono metu siūloma ir begalė pramogų – pradedant jodinėjimu ir baigiant burlentėms.

123rf.com nuotr./Ustka
123rf.com nuotr./Ustka

Ustka išsiskiria savo miesto žavesiu. Prieš porą metų jame apsilankiusi 15min žurnalistė Jurgita Lapienytė rašė, kad šis uostas – maloni staigmena. Miestas buvo Prūsijos, Veimaro respublikos, nacistinės Vokietijos dalis, ir miesto istorija atsispindi architektūroje, kuri kitokia nei aplinkiniuose miestuose. Ustkoje gyvena 4 kartus daugiau žmonių nei Leboje, tad ir pramogų ir restoranų bei kavinių pasiūla čia didesnė.

Daugiau apie Ustką skaitykite čia.

Sopotas

123rf.com nuotr./Sopotas
123rf.com nuotr./Sopotas

Sopotas yra didžiausias ir tikriausiai pats ekstravantiškiausias Lenkijos pajūrio kurortas. Įsispraudęs tarp Gdansko ir Gdynės, šis 40 tūkst. gyventojų turintis miestas žinomas dėl ilgiausio Europoje medinio tilto į jūrą, kuris dovanoja nuostabius vaizdus į Baltiją ir smėlėtus jos paplūdimius.

Sopote begalės barų, restoranų, naktinių klubų ir viešbučių įvairiai kišenei, o gatvėse pilna suvenyrų parduotuvių ir vaflinių. Pagrindinėje miesto gatvėje yra ir siurrealistinis Kreivasis namas. Pasak projekto kūrėjų, įkvėpimo šaltiniu jiems tapo populiaraus lenkų dailininko Jano Marczhino Shancero vaikiškų pasakų iliustracijos.

Helo pusiasalis

123rf.com nuotr./Helas
123rf.com nuotr./Helas

Helo nerija vadinama viena gražiausių Lenkijos vietų, skirianti Pucko įlanką ir Baltijos jūrą. Tai ideali vieta ilgiems pasivaikščiojimams plačiame smėlėtame paplūdimyje, važinėjimui dviračiu, buriavimui, kaitavimui. Įvažiavimas į neriją nieko nekainuoja, o neturintys savo automobilio gali vykti traukiniu, autobusu ar dviračiais – jų takai eina pajūriu.

Populiariausi kurortai pusiasalyje – Jurata, Vladislavovas, Chalupai ir didžiausias nerijos miestas Helas. Tiesa, važiuojant sezono metu reikėtų nakvyne pasirūpinti iš anksto – vasarą čia suplūsta begalės poilsiautojų.

15min žurnalistė yra rašiusi, kad ilgą laiką pusiasalis buvo naudojamas daugiausia karinėms reikmėms, o dabar bunkeriai ir kiti įvairūs karinę istoriją menantys statiniai, mašinos ir ginklai yra prieinami turistams. Netoli Helo miške veikia turtingą pusiasalio istoriją pasakojantis muziejus.

Daugiau apie Helo neriją skaitykite čia.

Mendzyzdrojai (lenk. Międzyzdroje)

123rf.com nuotr./Mendzyzdrojai
123rf.com nuotr./Mendzyzdrojai

Mendzyzdrojai – kurortinis miestelis vakarinėje Lenkijos dalyje, netoli sienos su Vokietija. Žinomas dėl kasmetinio Žvaigždžių festivalio (lenk. „Festiwal Gwiazd“), miestelis vasarą sutraukia daug Lenkijos kino ir televizijos įžymybių, kurie palieka savo rankų atspaudus Žvaigždžių promenadoje.

Čia yra ir vaško figūrų muziejus, pramogų parkų vaikams bei 395 metrų ilgio tiltas į Baltijos jūrą. Jeigu norite daugiau gamtos, privalu aplankyti visai šalia esantį Volino nacionalinį parką.

Kolobžegas (lenk. Kołobrzeg)

123rf.com nuotr./Kolobžegas
123rf.com nuotr./Kolobžegas

Kolobžegas traukia turistus dėl savo istorinės architektūros (pvz., XVII a. švyturio ir gotikinės Šv.Marijos bazilikos) bei spa centrų. Dėl jų čia atvažiuoja ne tik lenkai, bet ir vokiečiai.

Gyvenimas mieste sukasi aplink uostą, betoninį tiltą ir promenadą, kuria gali vaikštinėti nuo ledainių iki alaus sodų ar suvenyrų parduotuvių. Jeigu esate Kolobžege kelias dienas, verta keltu nuplaukti į Bornholmo salą, kuri priklauso Danijai, ir yra puiki vieta pasivažinėti dviračiu. O jeigu norisi daugiau ramybės – keliaukite tolyn paplūdimiu ar užsukite į šalia esantį Gžybovo (lenk. Grzybowo) kaimelį.

Revalis (lenk. Rewal)

123rf.com nuotr./Revalis
123rf.com nuotr./Revalis

Revalis – visai nedidelis kurortas, tačiau vasaros mėnesiais jis itin mylimas poilsiautojų. Ilgas jo paplūdimys yra puiki vieta piknikams, deginimuisi ir ilgiems pasivaikščiojimams leidžiantis saulei.

Vos už poros kilometrų nuo Revalio – Trzęsacz, kur yra XV a. bažnyčios griuvėsiai. Juos palaipsniui rijo jūra, ir dabar iš buvusių maldos namų tėra likusi viena raudonų plytų siena, stovinti ant skardžio.

Debki

123rf.com nuotr./Debki
123rf.com nuotr./Debki

Šis kaimelis – puikiai išsaugota Lenkijos paslaptis. Čia tėra vos kelios dešimtys nuolatinių gyventojų, tačiau nemažai viešbučių, privačių vilų ir vietų kempingams. Ideali vieta pasimėgauti ramybe puikiame paplūdimyje ar spygliuočių miške. Beje, rugpjūčio mėnesį čia vyksta didžiausios Lenkijoje „Frisbee“ varžybos „SandSlash“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje