Dabar populiaru
Publikuota: 2015 kovo 7d. 10:05

Atostogos Japonijoje – kaip suplanuoti, kad per dešimt dienų pamatytumėte įdomiausius dalykus?

Kiote žydinčios sakuros sutraukia minias japonų ir turistų
123rf.com nuotr. / Kiote žydinčios sakuros sutraukia minias japonų ir turistų

Apsilankymas Japonijoje gali būti malonus bet kuriuo metų laiku. Tačiau, nepaisant dažno trumpalaikio lietaus, paprastai turistai iš užsienio Japoniją užplūsta pavasarį, kai žydi sakuros. Tuomet šalį aplanko apie 1,5 milijono smalsuolių.

Autorė rašo asmeninį tinklaraštį lastauskaite.com, kuriame daugiau įdomių istorijų iš gyvenimo Japonijoje. 

Sakuros japonams simbolizuoja trapų gamtos ir gyvenimo grožį ir, nors žydėjimas trunka tik kelias dienas, turistai juo gali pasimėgauti nuo kovo vidurio Kiūšiū regione  iki gegužės pradžios – Hokaide. Sala išsidriekusi lanku nuo šiaurės į pietus, todėl pavasaris ateina į regionus skirtingu laiku.  

Ruošiantis į Japoniją, svarbu nepamiršti, kad patys japonai taip pat yra aistringi keliautojai. Todėl blogiausias laikas važiuoti į Japoniją – per šalies nacionalines atostogas, kada įmonių darbuotojai ir moksleiviai yra atleidžiami nuo kasdienių pareigų ir gali praleisti laiką su šeima.

Japonijoje nėra nemokamų pramogų. Net įėjimas į šventyklą, kuri yra gausiai lankoma turistų, jums kainuos 2 – 5 €. Čia nuo vieno objekto iki kito nenueisi pėsčiomis, nes atstumai dideli, tad teks naudotis viešuoju transportu – vieno važiavimo bilieto kaina gali kainuoti 1 – 6 €. 

Šis laikotarpis yra ir pats brangiausias, nes paslaugų tiekėjai nacionalinių atostogų metu padidina kainas apie 10-20 proc., o geriausios pramogos ir viešbučiai būna rezervuoti iš anksto – likus metams iki planuojamų atostogų.

Jei į Japoniją nespėsite susiruošti pavasarį, nenusiminkite – ruduo taip tinkamas metas tokiai kelionei. Atogrąžų ciklonai dažniausiai baigiasi apie rugsėjo vidurį, tad spalis ir lapkritis – taip pat geri mėnesiai atostogauti.

Tuomet šalį lepina šiltos dienos (22-27 laipsnių šilumos) ir vėsūs vakarai, medžių lapai pasipuošia kontrastingomis spalvomis, o žmonės dėkoja gamtai už derlių, organizuodami miestelių šventes ir atlikdami Shinto ritualus šventyklose.

Taigi, ruduo yra puikus laikas iš arčiau susipažinti su Japonijos tradicijomis ir amatais.

Lietaus sezonas trunka nuo birželio iki liepos vidurio, o jam pasibaigus, šalį vargina karštas ir drėgnas klimatas, todėl vasarą Japoniją geriausia aplenkti. 

123rf.com nuotr./Naroje žydi sakuros
123rf.com nuotr./Naroje žydi sakuros

Atostogas planuokite iš anksto

Lėktuvo bilietus patartina pirkti bent 3-4 mėnesius prieš kelionę, nes Japonijoje reikia rezervuoti pramogas ir viešbučius iš anksto. Todėl svarbu kelionės datas taip pat žinoti keli mėnesiai prieš atostogas.

Lėktuvo bilietas į abi puses iš Europos kainuoja nuo 800 iki 1200 eurų. Pigiausios oro linijos yra „British Airways“, „Air France“, „Aeroflot“, „Turkish Airlines“. Didžiausi Japonijos oro uostai yra Narita ir Haneda (Tokijas), taip pat Kansai International Airport (Osaka), Chubu Centrair International Airport (Nagoja). Rekomenduotina atostogų trukmė Japonijoje yra 10-12 dienų.

Kaip „sumedžioti“ pigų bilietą (500-550 €)?

Internete yra daug kelionių planavimo tinklaraščių, kur galite ieškoti pigių lėktuvo bilietų, tačiau aš dažnai naudoju  www.kayak.com, nes ši svetainė turi kainos pranešimo (angl. price alert) funkciją. Elektroniniame tinklaraštyje nurodai, kur ir kada nori keliauti, ir www.kayak.com jums atsiųs naujienlaiškius apie kainos pokyčius – nereikės kaskart iš naujo suvedinėti paieškos rodmenų.

Taip pat šioje svetainėje galima pasižiūrėti, kokį mėnesį ir dieną jūsų norimos kelionės kainos buvo pigiausios, remiantis praėjusių metų duomenimis.

Kelionės planavimas: ko nepamiršti, o ko vengti?

Kai jau turite bilietus, prasideda smagioji dalis – kelionės planavimas. Neslėpsiu, viena savaitė yra per trumpas laikas pamatyti ir pajausti Japoniją, nes atstumai tarp objektų yra tikrai dideli. Tad suplanavę trumpas atostogas Japonijoje nusiteikite nemažai laiko praleisti viešajame transporte.

Tačiau, jei jau taip nutiko, kad jūsų atostogos tik savaitė – būtinai rekomenduoju aplankyti Tokiją ir Kiotą.

Tokijas yra šiuolaikiška sostinė, pilna veiksmo ir jaunimo, o Kiotas yra senoji, istorinė Japonijos sostinė – miestas, „kvepiantis“ tradicijomis. Jame gausu šventyklų, siaurų gatvelių ir tradicinio stiliaus namų.

Jei Japonijoje galite būti 10-12 dienų, siūlyčiau kelias dienas praleisti kalnuose, apsistoti tradiciniame japoniškame viešbutyje bei pasimėgauti karštųjų versmių baseinais (onsen). Taip pat galite aplankyti Kiūšiū arba Fudžį, Okinavą ar Hokaido salą. Kelionė iki šių vietovių nuo Tokijo trunka apie dieną, tad turint 10-12 dienų – laiko tikrai pakaks.

Pearsonblog.campaignserver.co.uk/Japonijoje vis dar populiariausia atsiskaityti grynaisiais
Pearsonblog.campaignserver.co.uk/Japonijoje vis dar populiariausia atsiskaityti grynaisiais

Pinigai: nusiteikite visur mokėti

Japonijoje nėra nemokamų pramogų. Net įėjimas į šventyklą, kuri yra gausiai lankoma turistų, jums kainuos 2 – 5 €. Čia nuo vieno objekto iki kito nenueisi pėsčiomis, nes atstumai dideli, tad teks naudotis viešuoju transportu – vieno važiavimo bilieto kaina gali kainuoti 1 – 6 €.

Neįskaičiuojant maisto, dienai reikia tureti apie 22-38 € žmogui. Pietus ir pusryčius galima pavalgyti už maždaug 7.5 €. Vakarienė, jei nesate labai išlaidūs ir norėsite pasimėgauti visu vakaro meniu, – kainuos nuo 19 iki 38 €.

Japonijoje labiausiai įprasta atsiskaityti grynaisiais pinigais, todėl būtinai pasirūpinkite, kad jų turėtumėte pakankamai. Geriausias kursas dažniausiai yra keičiant valiutą nusileidus oro uoste. Bankomatai, kurie priima tarptautines korteles yra beveik kiekvienoje visą parą kasdien dirbančioje parduotuvėje. Tačiau juose pinigus galima išsiimti tik dienos metu (bankomatai turi darbo laiką).

Svetimą daiktą turėti ar liesti šioje šalyje yra negarbinga, todėl nesistebėkite, jei pamatysite viešoje vietoje paliktą rankinuką ant suoliuko – žmogus tiesiog užsiėmė vietą ir kažkada sugrįš.

Lankydamiesi kavinėse ar gyvendami viešbutyje prisiminkite – arbatpinigių tradicijos šioje šalyje nėra.

Darbuotojo atlyginimas ir geras aptarnavimas yra įskaičiuotas į prekės ir paslaugos kainą.

Tačiau, jei vis dėlto norėsite atsidėkoti arbatpinigiais, mandagus būdas tai padaryti – įdėti juos į voką ir, paduodant voką darbuotojui tiesiai į rankas.

Tai darant reikėtų šiek tiek nusilenkti. Jokiu būdu neduokite grynųjų pinigų be voko!

Dauguma darbuotojų išmokę arbatpinigių nepriimti, o tie kurie priims, tikėtina, taip pasielgs iš mandagumo ar nežinojimo, kaip tokioje situacijoje elgtis.

Japaneseguesthouses.com/Vakarienė ryokan tipo viešbutyje
Japaneseguesthouses.com/Vakarienė ryokan tipo viešbutyje

Apie nakvynę pagalvokite iš anksto, kad neliktumėte gatvėje

Apgyvendinimu būtina pasirūpinti iš anksto, mažiausiai mėnesį ar du prieš kelionę. Japonijoje yra trys pagrindiniai viešbučių tipai, kuriuose galite apsistoti: vakarietiško tipo viešbutis (nakvynės kaina apie 60 €), Ryokan (tradicinis japoniškas viešbutis, kuriame nakvynė kainuoja apie 45 €) ir svečių namai (23-52 € už naktį).

Japaneseguesthouses.com/Ryokan viešbučiuose greičiausiai nerasite lovų
Japaneseguesthouses.com/Ryokan viešbučiuose nerasite lovų.

Kai kurie ryokan europiečius gali nustebinti – juose nėra lovų, miegi tiesiog ant čiužinio ant grindų.

Todėl jie ir vadinami – tradiciniais. Patys japonai savo namuose taip pat dažnai miega ant gultų.

Vakarietiško tipo viešbučiai turi lovą, stalą, televizorių (standartinis kambarys).

Keliaujant po Japoniją siūlyčiau išbandyti visus variantus. Iš patirties galiu pasakyti, kad tai labai švari šalis, tad, kad ir kur apsistotumėte – bus tvarkinga ir malonu praleisti naktį.

Go.bloomberg.com/Meilės viešbučio interjeras
Go.bloomberg.com/Meilės viešbučio interjeras

Jei norite nuotykių, galite apsistoti vadinamame meilės viešbutyje (love hotel), kuriame nakvynė kainuoja 60-150 €. Meilės viešbučio kambarį galima išsinuomoti kelioms valandoms arba parai.

Jų paskirtį pasako pats pavadinimas, tačiau kambariai būna švarūs ir išskirtinai dideli, lyginant su standartiniu viešbučiu ir jo kambariais.

Vienu iš atsarginių nakvynės variantų Japonijoje galima būtų pavadinti kapsulės viešbučius. Juose kambario kaina yra nuo 15 iki 30 € už naktį. Pastaruosiuose vyrai ir moterys miega atskirose salėse, juose gausu turistų ir keliautojų su kuprinėmis, taip pat žmonių, kurie tiesiog neužsirezervavo viešbučio iš anksto ir liko su vieninteliu variantu – nakvoti kapsulėje.

Go.bloomberg.com/Viešbutis-kapsulė
Go.bloomberg.com/Viešbutis-kapsulė

Pats pigiausias būdas pernakvoti – manga kavinės, kurios dirba visą naktį, kaina nuo 7,5 iki – 37 €. Joje gauni fotelį, kuriame turėtum žiūrėti anime ir skaityti japoniškus komiksus (manga) visą naktį.

Tačiau naktį ten dažniausiai eina tie, kurie praleido paskutinį traukinį namo ir turi sulaukti pirmojo rytinio traukinio, arba studentai, kurie tiesiog nori pigiai pernakvoti.

Patogiausia keliauti po šalį traukiniais

Japonijoje beveik visur gali nuvažiuoti su traukiniu. Čia yra net kelios skirtingos traukinių kompanijos, tad ir kainos skiriasi. Pats brangiausias, bet greičiausias būdas keliauti yra greitieji traukiniai (jap. shinkansen), tačiau jais kelionės kaina dažniausiai 3-4 kartus brangesnė nei paprasto traukinio. Pigiausi bilietai yra bendrovės „Japan Railway“ traukiniuose.

Jei taupote, rinkitės autobusus – tai pigiausias būdas važiuoti iš vieno miesto į kitą. Japonijoje važiuoja daug naktinių autobusų, kurie yra gana patogūs.

Dažniausiai eilėje būna trys sėdynės, kurios atskirtos tarpais nuo kitų keleivių, tad yra išlaikomas privatumas, pakankamai daug vietos kojoms.

Tačiau būtina žinoti, kad rezervuoyi autobuso bilietus reikia prieš mėnesį iki kelionės. Skambinti ir užsisakyti bilietą patartina iš ryto, nes vakare bilietų gali ir nebebūti. Aptarnaujantis personalas šneka angliškai, dauguma įmonių turi angliškus tinklaraščius su grafikais, tad net ir nemokėdami japonų kalbos sugebėsite įsigyti bilietus norima kryptimi.

Acoupletravelers.com/Naktiniame autobuse patogu miegoti
Acoupletravelers.com/Naktiniame autobuse patogu miegoti

Bilieto rezervavimo metu jums bus suteiktas numeris, kurį pasakysite kasoje pirkdamas bilietą – rezervacijos mokesčio nereikia mokėti (Japonijoje tavo žodis svarbiau už pinigus).

Tad jei užsirezervuosite, bet nuspręsite nevažiuoti – būkite mandagūs užsieniečiai ir paskambinkite atšaukti savo rezervaciją. Taip pat jie turi atšauktų rezervacijų laukimo sąrašą, tad jei norimu laiku bilieto nėra – galite paprašyti, kad jus įtrauktų į laukiančių klientų sąrašą.

Saugu ir dieną, ir naktį

Japonija labai saugi šalis, tačiau ir čia reikia saugoti savo daiktus, o svarbiausia – dokumentus. Ant svarbių daiktų siūlyčiau užrašyti savo telefono numerį ir elektroninį paštą. Čia niekas neima svetimų daiktų – jei kažką pametei – pirmiausia turi eiti į artimiausią policijos stotelę ir užregistruoti įvykį: pasakyti, ką pametei (arba nupiešti) ir palikti savo telefono numerį.

Jei kažką radai – turi eiti pas artimiausią policininką ir tą daiktą atiduoti jam. Jei bus adresas ir telefono numeris – 90 proc., kad tavo daiktai sugrįš. Policininko budelės yra beveik kiekvienoje viešojo transporto stotelėje. 

Svetimą daiktą turėti ar liesti šioje šalyje yra negarbinga, todėl nesistebėkite, jei pamatysite viešoje vietoje paliktą rankinuką ant suoliuko – žmogus tiesiog užsiėmė vietą ir kažkada sugrįš.

Jei jūsų autobusas išvažiuoja vėlai naktį, nereikia jaudintis, kad teks jo sulaukti stotyje ar tiesiog vaikštinėjant gatvėje greta „neaiškių vietinių“. Išgėręs jaunimas nėra agresyvus, tad jei jus kažkas kalbins – tai didelė tikimybė, kad tik iš smalsumo.

Tad net rekomenduočiau nors kartą sulaukti ryto klaidžiojant Tokijo gatvelėmis – tai savotiška pramoga, kurią verta išmėginti, ypač jauniems turistams. Tačiau apie tai plačiau kitame straipsnyje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Kauno policija atskleidė plataus masto tarptautinės operacijos detalių: sulaikyta 10 asmenų

Verslas

S.Skvernelis: ši Vyriausybė nesvarstys visuotinių NT ar automobilių mokesčių

Aktualu

Vilnių ir apylinkes užklojęs storas sniego sluoksnis suteikė baltų Kalėdų viltį

Aktualu

I.Strazdauskaitės nužudymo byloje apklausti du kaltinamieji: posėdis užsitęsė 3 valandas

Aktualu

„Trapus“ susitarimas: mokytojai trečiadienį paliks ministeriją, stabdomas streikas, pradedamas auditas

Kultūra

Prezidentė paskyrė Mindaugą Kvietkauską kultūros ministru

Vardai

Sandros Grafininos antrininke vadinama Milda May: kaip buvusi policininkė tapo turtuole Londone

15min eksperimentas Gazas

Nežymėtas Kalėdų Senelio „Porsche“ tikrina kelininkų darbą ir „matuoja greitį“

Maistas

Namų puošmena ir skani dovana – meduolinis namelis. Kepinių ekspertės receptas ir patarimai

24sek

Linas Kleiza vėl užsipuolė teisėjus: „Ką jie švilpia, yra kažkas baisaus“

Aktualu

Sniego spąstai Panevėžyje: BMW į eilę sustūmė tris stovinčius automobilius

Aktualu

Už smurtą prieš sūnų teisiama 7 vaikų mama E.Geležiūnienė: „Žaidžia, susižeidžia – nefiksuoji tų mėlynių“

Aktualu

Vilniaus verslininkai pasisavino milijoną: neegzistuojantis 30 ha sklypas ir „verslo partneris“ medkirtys

Sportas

„Man Utd“ vadovų kantrybė baigėsi: Jose Mourinho – atleistas

Gyvenimas

„Dydis nesvarbu“ rekomenduoja: 5 patarimai, kaip pasipuošti per šventes

Mokslas.IT

Lietuviai sukūrė turbūt pažangiausius pasaulyje išmaniuosius marškinėlius

Vardai

Natalijos Bunkės mylimasis Edgaras Eidėjus pirmąkart prabilo, kodėl metė kriminalisto darbą

Verslas

Tyrimas: cigarečių kontrabanda šalyje auga

Vardai

Dainininkė Berneen: „Iš dainavimo Katare, kuriame manęs niekas nežino, uždirbu daugiau“

Aktualu

Ispanijos Aukščiausiasis Teismas rengiasi pradėti katalonų separatistų teismo procesą 

Naujienos

Aktualu

Kauno policija atskleidė plataus masto tarptautinės operacijos detalių: sulaikyta 10 asmenų

Verslas

S.Skvernelis: ši Vyriausybė nesvarstys visuotinių NT ar automobilių mokesčių

Aktualu

Vilnių ir apylinkes užklojęs storas sniego sluoksnis suteikė baltų Kalėdų viltį

Aktualu

I.Strazdauskaitės nužudymo byloje apklausti du kaltinamieji: posėdis užsitęsė 3 valandas

Sportas

Plaukimo vadas – apie ypatingą komandą, R.Meilutytės nuoskaudą ir A.Juozaičio repliką

Vardai

Prieš metus prisipažinę, kad skiriasi, Giedrius Masalskis ir Asta Stašaitytė kreipėsi į teismą

Aktualu

Pusmetį už grotų praleidusio Airino Arutiuniano advokatas: „Teisėjai bijojo jį paleisti“

Aktualu

Registrų centras dėl e.sveikatos sistemos diegimo kreiptasi į teisėsaugą

Vardai

Sandros Grafininos antrininke vadinama Milda May: kaip buvusi policininkė tapo turtuole Londone

Verslas

Klaipėdoje laukiama neregėto laivo-milžino

15min eksperimentas Gazas

Nežymėtas Kalėdų Senelio „Porsche“ tikrino kelininkų darbą ir „matavo greitį“

24sek

Donato Motiejūno netektį „Golden Stars“ klube kompensuos buvęs NBA žaidėjas

Maistas

Namų puošmena ir skani dovana – meduolinis namelis. Kepinių ekspertės receptas ir patarimai

Pasaulis kišenėje

Pasirodė nuotraukos, kaip šiemet atrodys žymusis ledo viešbutis

24sek

Linas Kleiza vėl užsipuolė teisėjus: „Ką jie švilpia, yra kažkas baisaus“

Sportas

Rusijos futbolo chuliganai šoke po atmestos apeliacijos: „Tai tiesiog gėda“

Mokslas.IT

Lietuviai sukūrė turbūt pažangiausius pasaulyje išmaniuosius marškinėlius

Aktualu

Popiežius Pranciškus perspėja dėl nacionalizmo ir ksenofobijos

Aktualu

Sniego spąstai Panevėžyje: BMW į eilę sustūmė tris stovinčius automobilius

Gyvenimas

„Dydis nesvarbu“ rekomenduoja: 5 patarimai, kaip pasipuošti per šventes

Vardai

Gera keliauti kartu

Kviečiame anties

Šiemet buvau geras

Maistas

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje