Dabar populiaru
Publikuota: 2020 sausio 28d. 14:59

Svarbu keliautojams: kokius pokyčius dėl koronaviruso skelbia oro bendrovės?

Vilniaus oro uoste
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Vilniaus oro uoste

Reaguodami į naujus pranešimus ir remdamiesi Pasaulinės sveikatos organizacijos (PSO) skelbiama informacija. kelionių agentūra „Estravel“ paruošė informacinę atmintinę, ką šiandien reiktų žinoti apie keliones į koronaviruso paliestas zonas. Kokias saugumo priemones šiuo metu vykdo Kinija bei ką planuojantiems keliones į Kiniją ir aplinkinius šalies regionus rekomenduojama?

Kaip Kinija reaguoja į koronavirusą?

Atsižvelgdama į esamą situaciją, Kinijos valdžia ėmėsi priemonių koronavirusui suvaldyti, rašo „Estravel“. Pavyzdžiui, uždaryti oro uostai bei traukinių stotys 17 Kinijos miestų, laikinai uždaromos lankomiausios vietos Pekine ir Honkonge. Visame regione oro uostuose atliekama temperatūros patikra, siekiant sumažinti viruso plitimo riziką. Vis dėl to, PSO teigimu, viruso tikimybė už Uhano miesto ribų, esančio Kinijos rytuose išlieka maža.

Pasak Pasaulinės sveikatos organizacijos (PSO) koronavirusas yra virusas, kuriuo žmonės gali užsikrėsti nuo gyvūnų. Jis pasireiškia tokiais simptomais kaip kvėpavimo sunkumas, karščiavimas, kosulys ir dusulys.

Ką verta žinoti apie koronavirusą?

 • PSO dar nėra išleidusi oficialios atmintinės keliautojams, vykstantiems į Kiniją ir kitas šalis.
 • Viruso plitimo rizika už Uhano miesto, esančio Kinijos rytuose, išlieka maža.
 • Visame pasaulyje sveikatos institucijos siekia mažinti viruso plitimo riziką, pvz., keliautojams oro uostuose atliekama kūno temperatūros patikra.
 • PSO, keliaujantiems į užsienį, rekomenduoja laikytis atsargumo priemonių pvz.: nešioti respiratorius, dažnai plauti rankas bei vengti artimo kontakto su tais, kurie karščiuoja ar kosėja. Daugiau PSO rekomendacijų rasite jų puslapyje.

Daugiau apie koronavirusą skaitykite čia: Naujasis koronavirusas: kas jis, iš kur, kiek pavojingas ir kaip apsisaugoti?

„Estravel“ kelionių ekspertų rekomendacijos:

 • Rekomenduojame remtis tik patikimų šaltinių informacija:

Pasaulinė turizmo organizacija
Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras
Užkrečiamų ligų centras
Užsienio reikalų ministerijos rekomendacijos dėl kelionių į Kiniją.

 • Mūsų partneriai, draudimo kompanija „Gjensidige“ praneša, kad turintiems medicininių išlaidų draudimą kelionėje, skubi medicininė pagalba yra apmokama esant ūmiam susirgimui kelionės metu. Verta žinoti, kad draudimas apmoka tik skubią medicininę pagalbą, tačiau tęstinis gydymas ir reabilitacija nėra apmokama.
 • Jeigu po grįžimo iš kelionės po Kiniją Jums pasireiškė koronaviruso simptomai, skambinkite pagalbos numeriu 112. Jeigu turite klausimų dėl šio viruso, galite kreiptis į Visuomenės sveikatos centrą visą parą veikiančiu tel. nr.
 • Jeigu kelionę planuojate į aplinkinius Kinijos regionus, neskubėkite iš karto atšaukti kelionės – pasidomėkite, galbūt Jūsų maršrutui ar kelionės datoms yra galimos alternatyvos. Profesionalaus patarimo teiraukitės savo kelionių konsultanto.
 • Jeigu Jūsų kelionė yra užsakyta per agentūrą, dėl kelionės atšaukimo ar koregavimo iš pradžių rekomenduojame pasikonsultuoti su kelionių ekspertais.

„Estravel Vilnius“ direktorė Žydrė Gavelienė apie koronavirusą kalbėjosi ir su žiniasklaida. Kelionių ekspertės komentarą rasite čia.

Kokius pokyčius skelbia oro kompanijos?

Žinoma, kad planuojant kelionę į koronaviruso paliestas zonas ar aplink, svarbu žinoti naujausią informaciją apie skrydžius. Kinijos civilinės aviacijos administracija aviakompanijoms paskelbė informaciją, kad keleiviams, planuojantiems keliones į Kiniją, gali būti leidžiami skrydžių pokyčiai ar pinigų grąžinimas už skrydžių bilietus. Kiekviena aviakompanija turi savo taisykles ir sąlygas, kokiais atvejais šie pokyčiai yra galimi.

Dalinamės sąrašu aviakompanijų, kurios jau paskelbė apie galimus skrydžių planų pokyčius keliautojams. Jeigu Jūsų kelionės planuose yra numatyti skrydžiai su šiomis avialinijomis, rekomenduojame būtinai perskaityti:

„SAS“ aviakompanijos pranešimas
„Finnair“ aviakompanijos pranešimas
„Lufthansa“ aviakompanijos pranešimas
„AirFrance“ aviakompanijos pranešimas
„Singapore Air“ aviakompanijos pranešimas
„Air China“ aviakompanijos pranešimas
„Aeroflot“ aviakompanijos pranešimas

Planuojantiems skristi su „LOT Polish Airlines“ aviakompanija, yra galimi skrydžių keitimai arba atšaukimai, tačiau tik tokiu atveju, jeigu bilietas buvo išrašytas ne vėliau kaip 2020.01.27

Planuojantiems skristi su „Turkish Airlines“ aviakompanija, yra galimi skrydžių bilietų keitimai arba atšaukimai, tačiau tik tokiu atveju, jeigu skrydžio bilietas išrašytas ne vėliau kaip 2020.01.24, o kelionė numatyta laikotarpiu 2020.01.24 – 2020.02.29. Visos operacijos su skrydžių bilietais turi būti vykdomos per Jūsų skrydžio bilietą pardavusią agentūrą.

Jeigu Jūsų skrydžių bilietai užsakyti per agentūrą, dėl skrydžių pokyčių kreipkitės į kelionių konsultantus.

Ką dėl kelionių į Kiniją rekomenduoja kitos šalys?

Nerimas dėl koronaviruso juntamas ir kitose šalyse. Kai kurios šalys sausio 27 d. jau pateikė savo rekomendacijas keliautojams dėl kelionių į Kiniją.

 • Prancūzija: labai rekomenduoja keliautojams nukelti visas planuojamas keliones į Wuhan ir visą Hubei regioną.
 • Vokietija: rekomenduoja nekeliauti į Hubei regioną ir jeigu yra galimybė nukelti visas planuojamas nebūtinas keliones į Kiniją.
 • Jungtinė Karalystė: rekomenduoja visiškai nekeliauti į Hubei regioną.
 • Belgija: neskatina keliauti į Hubei regioną.
 • Švedija: rekomenduoja vengti visų nebūtinų kelionių į Hubei provinciją Kinijoje.

Nuolat sekame naujausius pranešimus apie koronavirusą. Jeigu PSO išleis naują informaciją keliautojams apie koronavirusą, mes atnaujinsime šį įrašą.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje