Dabar populiaru
Publikuota: 2020 liepos 11d. 21:39

Turkija apmokės turistų viešnagę, jei atostogų metu jie susirgs koronavirusu

Turkija
123RF.com nuotr. / Turkija

Turkijos viešbučiai žada apmokėti turistų viešnagę, jei atostogaudami kurorte jie užsikrės koronavirusu, praneša „The Sun“.

Naujoji Turkijos vyriausybės patvirtinta koronaviruso schema leis į šalį atvykusiems ir viešbučiuose apsistojusiems turistams įsigyti draudimą nuo koronaviruso.

Sveikatos apsaugos draudimą nuo Covid-19 bus galima įsigyti savaitei, o jo kaina bus maždaug 15 eurų. Jei viešnagės metu turistas užsikrėstų koronavirusu, už likusias viešnagės dienas jam mokėti nereikėtų.

Lietuvos URM į Turkiją vykti nerekomenduoja

Tiesa, reikėtų nepamiršti, kad lietuviams Užsienio reikalų ministerija į Turkiją vykti nerekomenduoja. Tiesioginių skrydžių į Lietuvą iš Turkijos taip pat nėra. URM nurodo, kad tiesioginiai skrydžiai gali būti pradėti ne anksčiau nei nuo rugpjūčio 1 d.

„Nuo liepos 1 d. šalyje pradėjo veikti sertifikuota „coronavirus free“ sistema (apimanti oro uostus, skrydžius, užsakomąjį transportą, viešbučius ir maitinimo įstaigas). Pagal nustatytus reikalavimus, viešbučiai vertinami tarptautinių ekspertų ir turi atitikti virš 130 nustatytų kriterijų. Sertifikuotos įstaigos žymimos „Safe tourism“ ženklu.

Atvykstantiems iš Lietuvos į Turkiją nereikia turėti PSR testo. Visiems atvykusiems keleiviams, taip pat ir vykstantiems tranzitu, atliekamas sveikatos patikrinimas dėl koronaviruso simptomų nustatymo. Nustačius simptomus, keleiviui bus atliekamas nemokamas PGR (angliškai – PCR). Jei testas bus teigiamas, keleivis bus nukreipiamas į gydymo įstaigą pagal Turkijos sveikatos apsaugos ministerijos nustatytas taisykles ir procedūras.

Visi privalo dėvėti veido kaukes oro uostuose, skrydžio metu, autobusuose, keltuose tiek atvykstant, tiek išvykstant iš šalies, taip pat viešose vietose Turkijoje, laikytis socialinės distancijos ir asmeninės higienos taisyklių.

Stambulo oro uoste įrengta speciali laboratorija PGR greitiesiems testams atlikti. Atvykstant į Turkiją ar išvykstant iš šalies bei vykstant tranzitu per Stambulo oro uostą, galima pasidaryti šį testą. PGR testo kaina yra 110 Turkijos lyrų (apie 14 EUR). Rezultatai gaunami per 2 valandas“, – rašoma URM puslapyje.

Atostogos Turkijoje nebus tokios kaip anksčiau

Kaip praneša „The Sun“, į šalį atvykstantys turistai oro uoste privalės pasidaryti koronaviruso testą, taip pat praeiti patikrą – jiems bus matuojama temperatūra, turistų srautai tai pat bus stebimi ir per termovizorius. Jei koronaviruso testas bus teigiamas, turistai bus vežami į ligoninę arba užsisakytą viešbutį, kur privalės būti izoliacijoje.

Kaip nurodo „The Telegraph“, pagal šį planą numatyta, kad net jeigu karantino laikotarpis bus ilgesnis už užsakytas atostogas, jums nereikės mokėti už papildomas viešnagės dienas.

Tiesa, atostogos Turkijoje šiemet bus visiškai kitokios nei įprasta. Tiek vietiniams gyventojams, tiek turistams gresia 900 lirų (apie 116 Eur) bauda, jeigu jie viešoje erdvėje nedėvės kaukių.

Paplūdimiai Turkijoje taip pat skelbia apie savo naujas taisykles. Draudimas rūkyti, deginimosi zonos ir apribotas patekimas į paplūdimius – tai tik keletas dalykų, kurių reikėtų tikėtis Turkijoje šią vasarą.

Štai prieš keletą dienų vieno viešbučio Bodrume paplūdimio baras už kebabo porciją turistams išrašė 369 lirų (apie 48 Eur) sąskaitą, o už maudynes jūroje – 550 lirų (apie 70 Eur).

Vis tik miesto meras, panašu, gina tokias aukštas verslininkų kainas. Mero teigimu, jam „nė kiek nerūpi, jei žmonės nori mokėti tokias didžiules kainas už maistą“.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje