Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugpjūčio 21d. 14:39 , Atnaujinta: 2020 rugpjūčio 21d. 15:58

URM paskelbė aukščiausio lygio įspėjimą dėl Graikijos, organizatoriai stabdo keliones

Mikonas, Graikija
„Scanpix“/AP nuotr. / Mikonas, Graikija

Penktadienį Užsienio reikalų ministerija sugriežtino kelionių rekomendaciją Graikijai iki aukščiausios – į šalį rekomenduojama nevykti. Tai reiškia, kad ir kelionių organizatoriai stabdo poilsines keliones į šią šalį.

Penktadienį kelionių rekomendacija sugriežtinta ir Lenkijai, Airijai bei Lichtenšteinui – į šias šalis taip pat rekomenduojama nevykti.

Penktadienio duomenimis, Graikijoje sergamumo rodiklis jau siekia 26.2 atvejo 100 tūkst. gyventojų. Primename, kad grįžus iš šalių, kuriose rodiklis viršija 16, reikalinga 14 d. saviizoliacija, nuo 25 – ir saviizoliacija, ir COVID-19 testas. Tai reiškia, kad grįžusiems iš Graikijos nuo kitos savaitės bus privaloma izoliacija ir testas.

Graikija šiuo metu yra vienintelė kryptis, kuria užsakomaisiais skrydžiais lietuvius atostogauti skraidina Lietuvos kelionių organizatoriai. Kol dėl jos dar nebuvo paskelbta aukščiausio lygio rekomendacija, kelionės nebuvo stabdytos net ir dėl saviizoliacijos reikalavimo grįžus.

Būtent aukščiausio lygio rekomendacija – nevykti į tam tikras šalis – teisiniu ir verslo požiūriu yra vertinama kaip draudimas vykti į tas šalis, kurios suteikia pagrindą keliautojams atsisakyti įsigytų kelionių paketų, yra aiškinusi Lietuvos turizmo asociacija.

Dabar Graikijoje – šimtai poilsiautojų iš Lietuvos

Vilniaus oro uosto svetainėje skelbiama, kad artimiausi numatyti užsakomieji skrydžiai į Graikiją – šeštadienio ryte. 5.30 val. turėtų kilti lėktuvas į Rodą, 6 val. – į Korfu. Dar vienas užsakomasis reisas – 14.25 val. į Heraklioną.

Tikėtina, kad į Graikiją šeštadienį lietuviai planuoja vykti ir savarankiškai, ne su kelionių organizatoriumi – vidurdienį į Korfu iš Vilniaus išskris ir „Ryanair“ orlaivis.

„Novaturas“ ir „Tez Tour“ 15min patvirtino, kad kelionės į Graikiją yra nedelsiant stabdomos. Jos nevyks bent iki rugsėjo 15 d.

Poilsiautojai buvo skraidinami į Kretą, Korfu, Rodą, Peloponesą.

„Nors sergamumo rodikliai Graikijos salose yra geresni nei Lietuvoje, dėl valdžios nepritarimo pradėti sergamumo rodiklius skaidyti šalių autonominių regionų mastu ir vertinant tik visos Graikijos rodiklį, kuris jau perkopė leistiną ribą ir siekia 26,25 atvejus šimtui tūkst. gyventojų, esame priversti atšaukti visus suplanuotus skrydžius į Graikiją iki rugsėjo 15 d. ir keliautojams rekomenduoti saugesnes kryptis – Siciliją ir Kalabriją“, – teigė „Novaturo“ vadovė Audronė Keinytė.

Šiuo metu Graikijoje ilsisi per 378 „Novaturo“ keliautojų. A.Keinytė teigė, kad dabar dirbama su atostogaujančių Graikijoje parskraidinimo į Lietuvą klausimu. Su kiekvienu klientu bus susisiekta asmeniškai.

„Tez Tour“ informavo, kad keliautojai, kurie šiuo metu ilsisi Graikijoje, namo bus skraidinami pagal numatytą skrydžių tvarkaraštį.

Prašo klientų keisti datą ar kryptį

Kelionių organizatoriai jau anksčiau klientų yra prašę už atšauktas keliones ne prašyti grąžinti pinigus, o rinktis perkelti kelionę kitam laikui ar skristi kita kryptimi. Rugsėjį dabar planuojama poilsiautojus skraidinti į Italiją – Siciliją, Sardiniją ir Kalabriją.

„Didžioji dalis mūsų keliautojų sutiko COVID-19 ribojimų paveiktas keliones nukelti vėlesniam laikui. Esame labai dėkingi už žmonių supratingumą ir palaikymą – mums tai labai svarbu planuojant tolesnę savo veiklą. Turizmo sektorius šiandien išgyvena itin sudėtingus laikus, todėl tikimės didesnės paramos ir iš valstybės bei greitesnių atsakingų institucijų sprendimų. Esame vieni pirmųjų, pradėjusių grąžinti pinigus keliautojams, ir toliau kiek įmanoma greičiau atsiskaitinėsime su tais, kurių kelionės buvo atšauktos“, – sakė A.Keinytė.

„Tez Tour“ keliautojų, kurių kelionės į Graikiją buvo atšauktos, prašo kreiptis į kelionių agentūras, kur „bus pasiūlyti alternatyvūs kelionių pasiūlymai artimiausioms datoms ar vėlesniam laikui“.

Primename, kad Vyriausybė trečiadienį posėdyje nusprendė Seimui siūlyti grįžti prie 14 dienų termino, per kurį kelionių organizatoriai turi grąžinti pinigus už neįvykusias keliones. Tai dar turi patvirtinti Seimas, iki jo sprendimo galioja anksčiau nustatytas 90 dienų terminas.

Turizmo verslas yra pateikęs siūlymą, kad sergamumą tradiciškai atostogų šalimis laikomose valstybėse – Graikijoje, Turkijoje, Portugalijoje, Ispanijoje – būtų galima vertinti atskirais regionais. Tuomet poilsiautojus būtų galima skraidinti, pavyzdžiui, į Antaliją ar Kanarų, Graikijos salas, kur sergamumas nėra didelis, kai kur net mažesnis nei Lietuvoje.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga teigė, kad prašymas buvo išgirstas, bet dėl to esą nesusitarta su latviais ir estais. Su Latvija ir Estija yra derinami kriterijai dėl paveiktų šalių sąrašo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje