TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Krepšinio turnyro šeimininkė Venesuela: pavojai sostinės gatvėse, egzotika ir gamtos rojus

Karakasas iš viršaus
greitgrisim.lt / Karakasas iš viršaus
Šaltinis: 15min
0
A A

Egzotiškesnės vietos surengti olimpinį krepšinio atrankos turnyrą FIBA ir negalėjo išsirinkti. Na, gal iš pretendentų egzotiškiau ir grėsmingiau atrodė tik Angola, kurioje 2010 metais Afrikos futbolo nacijų taurės turnyre teroristai apšaudė Togo komandą. Vis dėlto žinių apie neramumus, gaujų karus bei ekscentrišką autoritarinį lyderį Hugo Chavezą netrūksta ir iš Venesuelos. Naftos ir gamtos stebuklų turtinga Pietų Amerikos šalis Venesuela: tai galimybė Lietuvos krepšinio sirgaliams išvykti į egzotiškiausią gyvenimo kelionę, ar pavojingas kraštas, į kurį neverta kelti kojos?

Trumpai apibūdinti šią šalį galima taip: idealaus klimato tropinis kraštas, kuriame gausu gamtos stebuklų, įvairių rūšių gyvūnų ir naudingų iškasenų. Karibų jūros skalaujamoje šalyje pilna kurortų, kurių vienas žymiausių – Margaritos sala. Ir nors dėl puikaus klimato bei gamtos grožio šią šalį labai mėgsta turistai bei pavieniai keliautojai iš Vakarų, tačiau kelionių patarimų rubrikos mirga nuo perspėjimų atvykėliams pasisaugoti apiplėšimų, korumpuotų pareigūnų ir tropinių ligų. Venesuelos sostinė Karakasas pastaraisiais metais tituluojamas pavojingiausiu miestu pasaulyje, kova su narkotikų gamintojais ir platintojais vis aštrėja, o autoritarinio lyderio H.Chavezo išsišokimai, reformos ir valdymas izoliuoja šalį nuo demokratinio pasaulio. Venesuela pirmauja ir pagal dar vieną rodiklį – čia benzinas pigiausias pasaulyje. Litras degalų kainuoja 3 centus – pigiau už vandenį.

Greitgrisim.lt nuotr./Uola iakilusi Venesuelos džiunglėse
Greitgrisim.lt nuotr./Uola iškilusi Venesuelos džiunglėse

Sostinė Karakasas – pavojingiausias Pietų Amerikos miestas

Pasiruošti kitais metais vyksiančiam krepšinio turnyrui Venesuelai tikrai teks išleisti nemažai pinigų. Ne tik atnaujinti krepšinio areną, kuri iki šiol tarnauja kaip benamių prieglauda, bet ir užtikrinti saugumą gatvėse.

greitgrisim.lt/Nesvarbu kiek maaina suvartoja benzino  jis čia labai pigus.
greitgrisim.lt/Nesvarbu, kiek mašina suvartoja benzino, – jis čia labai pigus.

Apie Olimpinio atrankos turnyro pasiruošimo rūpesčius Venesueloje daugiau skaitykite čia.

Beveik 2 mln. gyventojų mieste 2009 metais įvyko apie 8 tūkst. nužudymų. Su tokia statistika miestas pastaraisiais metais visada atsiduria tarp pavojingiausių pasaulyje. Patarimų skiltyse rašoma, kad apiplėšimo metu geriau atiduoti visus daiktus, nes užpuolikai tikrai nepasibodės panaudoti ginklo. Policija tokia silpna, kad plėšikai nebijo ir nušauti žmogų. Karakaso gatvėse patariama nešiotis pinigines tik su nedaug pinigų, rengtis neryškiai, kuo panašiau į vietinius gyventojus. Nors turistams tai mažiau aktualu, tačiau Venesuelos sostinėje darosi vis populiaresni geriau gyvenančių žmonių grobimai prašant išpirkos. Paskutinis ryškesnis įvykis – Nacionalinės beisbolo lygos žaidėjo pagrobimas. Nors beisbolininkas po dviejų dienų buvo išlaisvintas iš pagrobėjų gniaužtų, tačiau per visą pasaulį nuskambėjusi istorija dar labiau išryškino saugumo temą Karakase.

greitgrisim.lt/Karakaso lūanynai primena kregždžių lizdus
greitgrisim.lt/Karakaso lūšnynai primena kregždžių lizdus
 
 

Būtent dėl tokios saugumo situacijos šių metų lapkričio mėnesį prezidentas H.Chavezas išvedė  į Karakaso gatves beveik 4 tūkst. karių. Šalies lyderis tikisi, kad tai padės efektyviau kovoti su nusikalstamumu ir užtikrins miesto gyventojų ir svečių saugumą. Nusikalstamumo problema Venesueloje tokia ryški, kad tai taps pagrindiniu dalyku, linksniuojamu 2012 metų prezidento rinkimuose.

15min.lt rubrikoje „Pasaulis kišenėje“ nuotykius iš kelionės po Pietų Ameriką pasakojantys keliautojai Andrius ir Eglė apie Karakasą irgi negalėjo pasakyti daug gero: „Paskutinę dieną perskaičiau internetinį komentarą, kad Karakasas yra kaip GTA žaidimas (smurtinis kompiuterinis žaidimas „Grand Teft Auto“ – red. past.). Komentaras puikiai tinka. Pagrindinės žinios per „Caracas TV“ – kažką nužudė, kažką pagrobė ir prašo išpirkos, kažkas pradingo. Nuo šeštos vakaro mieste jau tamsu. Lygiai tuo pat metu ten lieka tik gaujos ir jų aukos. Ir kuo gi ne GTA žaidimas? Apie žaidimą aš čia šiek tiek su sarkazmu. Apie saugumą – ne. Laisvai gali jaustis tik turistinėse vietose ir iki šeštos valandos vakaro.“

Visą gyvą lietuvių pasakojimą iš Karakaso skaitykite čia.

Tropikams būdingos ligos

Visus metus lepinantis tropikų klimatas turi ne tik privalumų, bet ir trūkumų. Venesuela ryškiai išsiskiria įvairių užkrečiamųjų ligų pasaulio žemėlapiuose. Vykstantiems į šią Pietų Amerikos šalį rekomenduojama pasiskiepyti nuo geltonojo drugio, taip pat yra galimybė užsikrėsti hepatitu A, vidurių šiltine, hepatitu B, suaugusiems rekomenduojama difterijos ir stabligės revakcinacijos. Beveik visoje Venesueloje yra tikimybė nuo uodo įkandimo užsikrėsti maliarija. Nors Karakase ir kituose aukščiau kalnuose esančiuose miestuose uodai ne tokie pavojingi. Nuo maliarijos skiepų vis dar nėra išrasta, tad visos kelionės metu (ypač norint aplankyti didesnę šalies teritoriją, ne tik Karakasą) profilaktiškai reikia gerti antimaliarines tabletes.

greitgrism.lt/Prekeiviai paplūdimyje
greitgrism.lt/Prekeiviai paplūdimyje

Ir kodėl ten verta vykti?

Paskaičius daugelį straipsnių ir saugumo patarimų keliaujantiems į Venesuelą, nugara gali perbėgti šiurpuliai. Vis dėlto ne vienas keliautojas ten jau lankėsi ir ne vienas namo atsivežė pačių gražiausių įspūdžių. Atmetus socialines ir ekonomines problemas Venesuela primena rojaus kraštą, kuriam nepagailėta daugybės gamtos stebuklų. Kalnai, Amazonės džiunglės, stepės ir paplūdimiai, šilta Karibų jūra ir visus metus lepinantis klimatas. O Karakasas, įsikūręs vaizdingame kalnų prieglobstyje, gali pasigirti švelnia visus metus glostančia šiluma. Gal būtent dėl to eiliniai gyventojai – nors ir prispausti ekonominių bei socialinių vargų – nuolat šypsosi, paslaugiai padeda paprašius pagalbos ir prireikus paveža dinozauro laikus primenančiomis mašinomis. Juk nesvarbu, kiek jos „ryja“ benzino, kai kibiras degalų kainuoja pigiau, nei kokakolos buteliukas.

Daugiau patarimų keliaujantiems į Venesuelą rasite čia.

Taigi šis Olimpinės atrankos krepšinio turnyras lietuvių sirgaliams gali tapti ne tik iššūkiu (dėl nepigių bilietų, tolimos kelionės ir daugybės pasiruošimo reikalų), bet ir proga už mūsų rinktinės vyrus pasirgti visai kitaip nei iki šiol – egzotiškoje Venesueloje.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje