Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 gruodžio 4d. 20:59

Baltarusijos gidas lietuviams ėmė pasakoti ir apie Vytauto Didžiojo orientaciją

Krėvos pilis Tik prenumeratoriams
123rf.com nuotr. / Krėvos pilis
Štai manęs klausia, kiek gi tu gali rašyti apie tą Baltarusiją, negi tau nenusibodo. Šis klausimas yra ir teisingas, ir užduotas laiku, nes Baltarusijos aplink mus yra tiek, kad jos tema tinka medinis tėvelio bajeris, kai skundžiamasi, kad televizorių įsijungus – Baltarusija, radiją įsijungus – Baltarusija, tai prosą jau bijomasi jungti. Dabar, žinia, negalima sakyti „prosas“, reikia sakyti lygintuvas, bet juk žodžių iš bajerio neišmesi. Visgi, atsakant į minėtą klausimą, galiu pasakyti, kad būna, jog nusibosta. Tačiau tuo pat metu matau ir jaučiu, kad skaitytojai domisi, o jų pageidavimų ignoruoti nevalia. Išskyrus nebent tuos, kai manęs prašoma neberašyti. Į tokius prašymus neatsižvelgiu.

Žiūrint kaip beviltiškai iš paskutiniųjų bandydamas išsilaikyti valdžioje Baltarusijos diktatorius daro nesąmones, vis labiau įsitikini, jog iš posto jį tikrai išneš tik kojomis į priekį. Todėl norisi statyti dar aukštesnę ir tvirtesnę sieną, nes nežinia, kokia bus kita nesąmonė.

Galėtų mūsų valdžia statyti ne tik tvorą su spygliuota viela, bet ir iškasti platų griovį pasienyje, pripildyti jį vandens ir prileisti į jį krokodilų, begemotų ir gyvačių. Tiesa, abejoju, ar tai bus padaryta, nes niekas nesuinteresuotas gyvūnėlių kankinimu.

Visgi gaila, kad Baltarusija taip nusivažiavo, labai gaila. O dar ne taip seniai tai buvo gana normali šalis ir mes džiaugėmės, kad su ja, o ne su Putino Rusija turime bendrą ilgą sieną. Dabar tas džiaugsmas slopsta. Ir žmonės ten, sakyčiau, visai normalūs. Ne tokie linksmi kaip ukrainiečiai, ne tokie ryžtingi ir daug labiau užspausti, bet gana draugiški ir ne tokie sukti.

Užspaudimą galbūt galima paaiškinti tuo, jog baltarusiai nuolat būdavo kieno nors okupuoti, niekad neturėjo savos normalios valstybės, tai gal tas baudžiauninko sindromas yra jų genuose. Gal kitokie jie tiesiog negali būti. Nepaisant viso to, man pabendrauti su kaimynais visada būdavo smagu.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

45:27
01:14
24:24

Adventur 2022

Maistas

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje