TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

M.A.D kelionių metraštis: 2. Pirmoji savaitė Balyje – molio klampynėje

Kartu su šeimininke kepam duoną
E.Kovaliovos nuotr. / Kartu su šeimininke kepam duoną
Šaltinis: 15min
0
A A

Štai mes ir Balyje... Lažinuosi, kad tai ką girdėjote ir žinote apie šią Indonezijos salą yra: induistų šventyklos, žaliuojantys ryžių laukai, žydras jūrų vanduo ir smėlio paplūdimiai. „Tai jūsų pagrindinė kryptis medaus mėnesio kelionei“,- priduria baliečiai. Ir visa tai yra tiesa, tačiau į šį rojaus paveiksliuką įberkime žiūpsnelį realybės.

Pasižvalgius aplink didžiausią salos miestą Denpasarą, susidaro įspūdis, kad mažytė sala buvo tiesiog privatizuota baltųjų  žmonių. Kiekvieną dieną eismas gatvėse darosi vis chaotiškesnis, ir prie to labai daug prisideda atvykę turistai. Čia jie baltuoja visur: labiausiai savo nepagarba vietiniams ir besaikiu gėrimu išsiskiria australai. Kiti atvykėliai mėgaujasi pigiu pragyvenimo lygiu, na, o mūsų porelė čia stengsis nuveikti kažką naudingo.

Tie, kurie tikitės patarimų turistams Balyje, teks palaukti kito pasakojimo, nes pirmiausiai pasakoju apie M.A.D projekto atvykimą į Indoneziją.

Pradžia ekologiniame ūkyje

Savo pirmas savaites tolimoje šalyje nusprendėme paaukoti planavimui, informacijos paieškai, susitikimams su savo sričių profesionalais ir tokių kasdienių reikalų, kaip telefonai, internetas, maistas, biudžetas, motociklo nuoma tvarkymui. Žinoma, nepamirštant šiek tiek ir atsipalaiduoti.

Savo pirmąja gyvenimo vieta Balio saloje pasirinkome ekologinį ūkį, kuris leis mus numalšinti praktiškos veiklos troškulį bei leis sutaupyti pinigų ir taip suspaustame kelionės biudžete. Kelias valandas per dieną dirbsim ūkyje už nemokamą nakvynę.

E.Kovaliovos nuotr./Siena ia molio ir butelių
E.Kovaliovos nuotr./Siena iš molio ir butelių

Ir toks gyvenimas ūkyje pavirto „beprotiškai fantastišku“. Bent jau taip pasakytų mus priėmusi moteriškė. Galiu lažintis, kad mūsų geradarė laimėtų varžybas pavadinimu „kas ištars daugiau žodžių per minutę“. Niekad neužsičiaupianti, lyg nulipusi nuo humoro klubo scenos, moteris verta ir visos knygos skirtos jos gyvenimui. Buvusi striptizo šokėja, mačiusi ir šalto, ir karšto, juodo ir balto, dabar tiesiog statosi namą iš molio, naudoja natūralias medžiagas – molį, smėlį, vandenį, šiaudus ir bambuko stiebus. Taip pat daugybę pakartotinai naudojamų atliekų, tokių kaip alkoholio buteliai.

E.Kovaliovos nuotr./Svajonių namas ia iaorės
E.Kovaliovos nuotr./Svajonių namas iš išorės

Darbas „Zahara Urban Farm“ ekologiniame ūkyje parodė, kaip gali būti paprasta gyventi išlaikant ekologinę pusiausvyrą – molinis namelis, jei pastatytas tinkamai, tinka bet kokiam klimatui, net gi gali ištverti žemės drebėjimus, o ir lietaus sezonas jam visiškai nebaisus, tereikia turėti didelį stogą. O be to, kas nusprendė, kad namas ir jo kambariai turi būti kvadratiniai? Kuo sienos labiau išlinkusios, tuo stabilesnis tampa statomas namas.

Arkos, butelių mozaikos ir kitos pakvaišusios idėjos iš pasąmonės nejučiomis ištraukia žymaus architekto Gaudi Ispanijoje projektuotų namų vaizdus. O ką jau bekalbėti apie tai, kad po dviejų valandų šokio molio ir šiaudų masėje (minkant medžiagą sienoms), ryte jautiesi stipresnė, galinti nueiti tolimesnį atstumą. Pati puikiausia treniruotė, kokią turėjau. Plius bendruomeninis darbas ir pėdų masažas su natūraliais elementais.

E.Kovaliovos nuotr./Darbas prie molio ir aiaudų miainio, kuris ruoaiamas namo sienoms statyti
E.Kovaliovos nuotr./Darbas prie molio ir šiaudų mišinio, kuris ruošiamas namo sienoms statyti

Po savaitės šokių molyje mes pagaliau pasiruošę pradėti savo M.A.D projektą. Ir net nesvarbu, kad ši pirmoji savaitė ekologiniame ūkyje neturėjo nieko bendro su mūsų tolimesne veikla. O molio minkymas, energinga moteriškė statanti savo svajonių namą ir pirmi sutikti žmonės suteikia vilties, kad labai norint galima pasiekti, ką tik užsigeisi.
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje