Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugpjūčio 14d. 15:21

Madžorės ežeras Italijoje: kodėl jį verta rinktis labiau nei Komo

Madžorės ežeras
Kelionių reikalų nuotr. / Madžorės ežeras

Italijos šiaurėje tyvuliuojantis Madžorės (it. lago Maggiore) ežeras jungia Lombardijos ir Pjemonto regionus. Siauras 65 km ilgio ežeras yra antras pagal dydį visoje Italijoje, jo pakrantėse galima rasti daug jaukių miestukų, nors populiariausi – Arona bei Streza (it. Stresa). Madžorės ežerą pasiekti labai paprasta. Milano Malpensos oro uostas yra vos 40 km nuo Strezos. Iš jo važiuoja tiesioginiai autobusai, pažymėti Verbania–Malpensa. Taip pat kas valandą kursuoja oro uosto autobusai, vežantys iki Gallarate, nuo kur galite sėsti į traukinį link Strezos.

Strezos kelių kilometrų puošnioje pakrantėje vaizdai – lyg iš atviruko: debesimis įrėmintas krištolo skaidrumo ežeras ties horizonto linija susilieja su mėlynu dangumi. Jis apgaubtas kvepiančia pakrančių žaluma, tolumoje kyšo Monte Roso kalnų masyvas su dešimčia ledynais papuoštų viršukalnių, nuo kurių sunku atitraukti žvilgsnį.

1918 m. devyniolikmetis E.Hemingway'us, savanoriaudamas Raudonajame kryžiuje Italijoje, buvo sužeistas važiuodamas greitosios pagalbos automobiliu. Milano ligoninėje jam buvo išduotas 10 dienų gydymo „talonas“. 7 dienas iš dešimties jis praleido Strezoje, 106-ame viešbučio „Grand Hotel Des Illes Broomees“ kambaryje, kur parašė knygą „Atsisveikinimas su ginklais“.

Madžorės ežeras nuo seno garsėja trimis salomis, kurios lyg laivai plūduriuoja ramiuose ežero vandenyse. Tai Bella, Dei Pescatori ir Madre. Išvertus į lietuvių kalbą susirikiuoja dailus sakinys – Graži Žvejų Motina. Šios salos dar žinomos Borromeo vardu ir yra lengvai pasiekiamos iš Strezos miestelio. Čia pakrantėje gausu tiek privačių, tiek viešųjų laivelių, plukdančių į salas kas keliolika minučių. Kaina varijuoja nuo 10–15 Eur/asm.

Kelionių reikalų nuotr./Madžorės ežeras
Kelionių reikalų nuotr./Madžorės ežeras

Isola Bella – vos 3 kilometrų ilgio, tačiau savyje talpinanti įstabius rūmus, kuriuos savo žmonai Isabelai pastatė Vitaliano Borromeo. Laikui bėgant, pavadinimas sutrumpėjo tiesiog iki Bellos. Įkvėpimo čia sėmėsi F.Dostojevskis, T.Mannas, Ch.Dickensas, E.Hemingway'us, o kaip puikią nakvynės vietą pasirinko ir Napoleonas su savo mylimąją Džosefina.

Kelionių reikalų nuotr./Madžorės ežeras
Kelionių reikalų nuotr./Madžorės ežeras

Rūmai stebina savo turtingais interjerais: paveikslų, ginklų, gobelenų kolekcijos, lipdiniai, puošnūs baldai ir kitos detalės. Nusileidus į rūmų požemius, patekome į šešias skliautuotas sales, skirtas pasislėpti nuo vasaros karščių. Visos vėsios slėptuvės sudėliotos iš kriauklių ir jūros akmenėlių. Jausmas – lyg panirome į povandeninį pasaulį, kur nardo delfinai ir žuvys.

Kelionių reikalų nuotr./Madžorės ežeras
Kelionių reikalų nuotr./Madžorės ežeras

Šalia rūmų driekiasi pasakiški itališki sodai, kurių aromatai, rodos, susigeria į odą bei drabužius. Čia telkšo tvenkiniai su vandens lelijomis, o uodegomis lyg vėduoklėmis mosuoja baltieji povai, vaisius nokina citrinmedžiai bei tarp lapų raibuliuoja prinokę apelsinai. Vaikštant po sodus galva svaigsta nuo aromatų jūros: levandos, rožės, orchidėjos ir kitos neregėto grožio gėlės. Sodo pažiba – kriauklės formos amfiteatras su kabančiais Babilono sodais, kuriame Borromeo šeima stebėdavo marionečių spektaklius. Sodų viršuje iškeltas šuoliuojantis vienaragis, Borromeo šeimos galios bei valdžios simbolis. Įėjimas į rūmus bei sodą – 17 Eur.

Kelionių reikalų nuotr./Madžorės ežeras
Kelionių reikalų nuotr./Madžorės ežeras

Isola Madre sala – pati didžiausia ir visa paskendusi nuostabiuose soduose, kuriuose auga ir žydi iš viso pasaulio suvežta stebinanti augmenija. Magiško grožio sodai su vaikščiojančiais prabangiais baltaisaisis povais, fazanais, tetervinais, čirškiančiomis papūgomis nukelia į pasaką, iš kurios nesinori ištrūkti.

Kelionių reikalų nuotr./Madžorės ežeras
Kelionių reikalų nuotr./Madžorės ežeras

Pati mažiausia iš trijų Borromeo salų, bet labai žavi ir jauki – žvejų, arba it. Dei Pescatori. Čia puiki vieta prisėsti pasistiprinti ir atsigaivinti. Viduramžiško stiliaus kaimelis susispaudęs aplink vienintelę salos bažnytėlę. Sala išvagota siauromis, laiptuotomis bei trumpomis gatvelėmis, kuriose glaudžiasi restoranai, siūlantys šviežius žuvies patiekalus. Kur bepasisuktumėte, visur atsivers nuostabūs Madžorės ežero vaizdai, o ausis maloniai glostys besidaužančios į salos krantus bangos. Ne veltui klasikas Stendhalis Borromeo ežero salas apibūdino kaip vieną iš gražiausių pasaulio vietų: „Jei tavo krūtinėje plakančią širdį dengia apsiaustas, parduok jį ir už gautus pinigus keliauk pasigrožėti Borromeo salomis. Tavo širdis bus tau dėkinga…“

Kelionių reikalų nuotr./Madžorės ežeras
Kelionių reikalų nuotr./Madžorės ežeras

Jeigu gražių vaizdų dar bus negana, keliaukite iki keltuvo, kuriuo pakilsite iki Mottarone kalno ir galėsite grožėtis 360 laipsnių panorama į Po slėnį bei supančias Alpes. 20 minučių kelionė pirmyn/atgal kainuoja 20 Eur. Keltuvas sustoja pusiaukelėje, Alpių soduose, kur galima puikiai praleisti laiką piknikaujant. Antras sustojimas – Mottarone kalnas, nors atvykus iki viršūnės teks paeiti dar apie 15 minučių. Paskutinis keltuvas, grįžtantis atgal į Strezą išvyksta 17:40 –būkite atidūs ir apsvaigę nuo vaizdų grožio jo nepraleiskite, nes sugrįžti atgal iki miestelio taksi gali kainuoti daugiau nei 60 Eur. Daugiau informacijos apie keltuvą galite rasti čia.

Jeigu turėsite daugiau laiko, nuplaukite laivu iki aukštai ant kalvos įkurto ir XII a. datuojamo Santa Caterina del Sasso vienuolyno. Nuo Strezos kelionė tetruks 15 minučių. Į viršų veda 300 laiptų. Jeigu norite patausoti kojas, yra galimybė už 1 eurą pasikelti į kalvos viršų liftu. Pats vienuolyno lankymas suaugusiajam kainuoja 5 Eur. Vienuolyną supanti aplinka gražiai sutvarkyta: yra nedidelė kavinė, piknikui skirta aikštelė, o norintiems pajudėti – ir žygio takai. Jeigu norėsite pasinerti į vandenį, teks 15 minučių eiti stačiu kalnu iki paplūdimio.

15 minučių traukiniu nuo Strezos, Madžorės pakrantėje, yra dar vienas šarmingas miestas – Arona. Miestelis su daugybe stilingų parduotuvių, kvepiančių kavinių, vėsių skersgatvių bei nuostabiais vaizdais į kitame krante esančią Rocca di Angera pilį. Lankomiausias miesto objektas – ant kalvos stovinti ir kerinčius vaizdus į ežerą siūlanti, milžiniška Carlo Borromeo statula, tapusi pavyzdžiu Laisvės statulos projektavimui Amerikoje. Dabar, sumokėjus nedidelį mokestį, siaurais laipteliais galima patekti į statulos vidų ir pakilti net iki šventojo galvos.

Madžorės ežeras – strategiškai puikioje vietoje, jis ne toks paskendęs turistuose kaip Komas ir tikrai turintis ką parodyti. Jeigu pavargsite nuo Italijos miestų, būtinai užsukite pasigrožėti šiaurinės Italijos gamta.

Daugiau kelionių:

Instagram – https://www.instagram.com/kelioniureikalai/

Facebook – https://www.facebook.com/kelioniureikalai

Kelionių reikalai
Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje