Dabar populiaru
Publikuota: 2018 balandžio 29d. 09:54

Magiškas, stebinantis, europietiškas ir juokingai pigus Lvovas

Kelionė Lvove
Małgorzatos Mozyro nuotr. / Kelionė Lvove

Lvovas nustebino mane daug labiau negu kitos aplankytos vietos. Nesitikėjau tokio gyvybingo, draugiško, europietiško, pigaus ir bohemiško miesto. Labiausiai vis dėlto pakerėjo ukrainiečių fantazija – visas miestas pasirodė tarsi didelis modernus meno kūrinys, o jo gyventojai  – pozityvūs „frykai“.

Tik įvažiavus į miestą aplanko malonus jausmas – daug žalumos ir parkų, senoviniai, labai gražūs pastatai. Gilinantys į miestą atsiveria vis įdomesnis jo veidas. Visų pirmą pastebime, kad Lvovas - tai tikras ukrainiečių kalbos ir patriotizmo bastionas. Gatvėse daugybė Ukrainos vėliavų, o jo priešiškumas rusiškumui matosi ant kiekvieno kampo. Populiariausias suvenyras – tualetinis popierius su Putino atvaizdu. Dauguma miestiečių, į kuriuos kreipsitės rusiškai, iš principo atsakys jums ukrainietiškai. Lvove daug paprasčiau susišnekėti lenkiškai arba angliškai.

Małgorzatos Mozyro nuotr./Kelionė Lvove
Małgorzatos Mozyro nuotr./Kelionė Lvove

Nustebino ir miesto šiuolaikiškumas bei gyvybingumas. Net savaitės viduryje pagrindinėj miesto aikštėje „Rynok“ gatvėse jausmingai groja gatvės muzikantai, žmonės šoka lindihopą, susirenka daugybė jaunimo, kuris bendrauja, leidžia kartu laiką.

Na, o apie Lvovo restoranus ir barus ko gero reikėtų rašyti atskirą straipsnį, nes tokių kuriozinių idėjų neteko dar matyti niekur kitur. Kaip papasakojo mums vietinė gidė, Lvovas visada garsėjo savo kavinių gausa – dabar, pasak jos, 5 miesto gyventojams tenka po 1 kavinę.

Pradėjome nuo legendinio restorano „Kryjovka“. Prie restoranų durų nėra jokio pavadinimo, jo adresas nėra viešai skelbiamas, ir tik nedidelė eilė išduoda, kad viduje vyksta kažkas ypatingo. Duris atidaro vyras, apsirengęs Ukrainos sukilėlių armijos (UPA) uniforma, rankoje laiko automatą. Ruošdamasi kelionėj sužinojau, kad prie durų reikia pasakyti slaptažodį „Slava Ukraine“. Suveikė – mus įleidžia ir dar pavaišina horilka (ukrainietiška degtinė su medumi ir pipirais).

Leidžiamės tamsiu bunkeriu žemyn. Viduje - karo atmosfera, maistą paduoda geležiniuose induose, o vakarė tarp restoranų svečių ieško pasislėpusių priešų – rusų. Meniu - su Putino atvaizdu ir nedviprasmiškais keiksmažodžiais. Po vakarienes užlipkite ant restorano stogo – iš ten atsiveria puikus vaizdas i naktinį miestą.

Małgorzatos Mozyro nuotr./Kelionė Lvove
Małgorzatos Mozyro nuotr./Kelionė Lvove

Kitas restoranas esantis toje pačioje laiptinėje – „Masonai“. Jei nežinotum, kad čia slepiasi brangiausias Galicijoje restoranas, tiesiog praeitum pro šalį. Tuksenam į dideles medines dūris. Atidaro apsirengęs chalatu, lyg ką tik iš dušo išlipęs pagyvenęs vyras. Veda mus per pašiurpusį butuką – taip pro slaptas duris patenkame į rafinuotą, retro stiliaus patalpą – tai brangiausiu Galicijoje laikomas restoranas.

Kainos 10 kartų aukštesnės negu kitose vietose, tikrai brangiau negu Lietuvoje. Nesukant galvos dėl kainų užsisakome patinkančius patiekalus – žinome, kad už ukrainietišką dainą padavėjas nubrauks vieną nulį. Nustebome – bet gavome nuolaidą ir be dainavimo – gal padavėjas išsigando mūsų linksmos kompanijos. Tai buvo, ko gero, didžiausia nuolaida, kurią teko kada nors gauti.

Małgorzatos Mozyro nuotr./Kelionė Lvove
Małgorzatos Mozyro nuotr./Kelionė Lvove

Dar viena vietele, kuri tikrai patiks nestandartiniam turistui – „Masoch“ baras. Ten padavėjos ne tik atneš jums kokteilius, bet ir įsakys nusiimti drabužius, atsiklaupti ant kelių ir kartoti frazę „Aš tavo baltas, mažas kačiukas“ po kiekvieno mušimo botagu. Dar palaistys jus vašku arba pakankins ledu. Žodžiu, tikrai neteks nuobodžiauti. Interjeras labai tinkantis tokiems žaidimams – raudona prieblanda, buduaro stilius, ant lubų kabantis kankinimo prietaisai.

Małgorzatos Mozyro nuotr./Kelionė Lvove
Małgorzatos Mozyro nuotr./Kelionė Lvove

Išskirtinė vieta – "Dim Legend". Žydų kvartale yra vienas aukštas senovinis namas, kurio kiekvienas aukštas - tai atskiras restoranas, o pačiame viršuje ant stogo grožintis Lvovo panorama galima labai skaniai pavalgyti ir išgerti ukrainietiško alaus.

Lvovas šiaip yra miestas, garsėjantis savo stogais. Galima užsisakyti ekskursiją „Lvovo stogais“, kurios metu teks pabuvoti maždaug ant penkių skirtingų miesto stogų, iš kurių atsiveria vis kitokia miesto panorama. Ant stogų rodomų ekskursijos metu nepateksite be gido, tad jei norite pamatyti miestą iš viršaus be ekskursijos, lipkite į rotušes bokštą. Nuo rotušės bokšto galima pamatyti bene visą miestą, tad nepatingėkit palypėti laiptais.

Małgorzatos Mozyro nuotr./Kelionė Lvove
Małgorzatos Mozyro nuotr./Kelionė Lvove

Lvove šiaip labai malonu tiesiog būti. Geriausia vieta tokia pasibuvimui yra Turgaus aikštėje prie miesto rotušės „Rynok“. Čia gyvenimas šurmuliuoja: žmonės bendrauja, muzikuoja ar kitaip leidžia laisvą laiką. Būtent čia matai, koks Lvovas modernus ir vakarietiškas miestas. Čia irgi gausu barų ir kavinių. Mes ypač pamėgome „Pjana Visnia”, kur iš bohemiško stiliaus taurių serviruoja vyšnių likerį.

Taurelę galima išlenkti tiek viduje, kur labai gražus, užburiantis interjeras, tiek lauke ant medinių staliukų. Mėgaujantis taurele pabendraukite su Lvovo gyventojais – pamatysite, kokie jie draugiški, mielai papasakos apie savo kraštą ir jo ypatumus.

Małgorzatos Mozyro nuotr./Kelionė Lvove
Małgorzatos Mozyro nuotr./Kelionė Lvove

Lvovas tikrai įspūdingas miestas – jame yra net 65 proc. visų Ukrainai svarbių paveldų objektų ir 95 proc. objektų, įtrauktų į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Senamiestyje yra net 100 sakralinių objektų; galima aplankyti katalikišką Lotynų katedrą, Šv. Jurgio katedrą, armėnų, rusų ortodoksų cerkves, jėzuitų, dominikonų, Bernardinų bažnyčias bei vienuolyną.

Jei norite pamatyti ne tik patį centrą, būtinai sėskite į turistinį autobusą, pradedantį savo maršrutą prie Operos teatro. Pramoga kainuoja tik 4 eurus žmogui – autobusas beveik dvi valandas jus vežios atokesnėmis miesto gatvelėmis, o garso gidas pasakos apie miesto istoriją.

Małgorzatos Mozyro nuotr./Kelionė Lvove
Małgorzatos Mozyro nuotr./Kelionė Lvove

Lvove taip pat labai populiarūs blusturgiai, kur rasite įvairių senoviškų smulkmenų pasirinkimą, antikvariatų, net ir visai naujų rankų darbo vilnonių kojinių, paveikslų, tautinių rūbų.

Už centro ribų patarčiau aplankyti Taraso Ševčenkos folkloro muziejų atvirame ore. Apsilankymas turėtų patikti ne tik tiems, kas domisi folkloru - tai tiesiog pasivaikščiojimas po nuostabaus grožio parką, kur galima apžiūrėti tradicinę kaimo kultūrą: ten eksponuojama net 100 senovinių trobų. Niekada nemačiau tokio dydžio ir tokio grožio folkloro muziejaus.

Małgorzatos Mozyro nuotr./Kelionė Lvove
Małgorzatos Mozyro nuotr./Kelionė Lvove

Miestas tikrai vertas dėmesio, ir čia netiks argumentas – „neturiu pinigų kelionėms“. Net jei piniginėje švilpauja vėjai, galima sau leisti savaitgalį Lvove, gali būti, kad tokiu būdu net sutaupysite ir išleisite mažiau pinigų negu likdami Lietuvoje. Tokių žemų kainų neteko dar matyti nei viename Europos mieste. Čia viskas pigu – pradedant viešbučių, transporto, gėrimų bei maisto, ir baigiant paslaugų ar prekių kainomis.

Mes išsinuomavome butą pačiame miesto centre, kuriame naktis kainavo vos 15 eurų. Buto kaina nepriklauso nuo žmonių skaičiaus, todėl nuomotis butą, ypač didesnei kompanijai, tikrai apsimoka. Pagalvokite, kaip malonu sėdėti restorane ir neskaičiuojant pinigų užsakinėti viską, ko geidžia širdis.

Pabaigai pats svarbiausias patarimas – nevažiuokite į Lvovą automobiliu. Jau kurį laiką ukrainiečių oro linijos tiesiogiai skraidina iš Vilniaus. Skrydžio kaina apie 120 eurų. Mes padarėme klaidą ir keliavome mašina – teko ilgai važiuoti per Lenkiją, stovėti keturias valandas pasienyje ir iki Lvovo kratytis prastais Ukrainos keliais.

Sekite Małgorzatos kelionės „Facebooke“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Gyvenimas

Paslaptinga liga garsų solistą nustūmė į visuomenės užribį: sklinda nemalonus kvapas

Tiesiogiai 24sek

Eurolygos klasika Maskvoje: CSKA – „Žalgiris“

15min tema Aktualu

Pasaulio dešinieji sukilo prieš JT migracijos paktą: keliama audra stiklinėje?

Vardai

Eimuntas Nekrošius paskutinį gyvenimo savaitgalį praleido pajūryje: „Jis buvo laimingas“

Pasaulis kišenėje

Aplink pasaulį su kuprine: kodėl vienas pavojingiausių Australijos vorų – net nenuodingas

Aktualu

„Patikrinta 15min“ – pirmasis pasauliniu mastu pripažintas Baltijos šalių faktų tikrinimo projektas

Gyvenimas

Giedrius gerina būstą sužalotam didvyriui: šis išgelbėjo paauglę, o dabar pagalbos reikia pačiam

Atvirai su vadovu. A.Žukauskienė: apie jauno vadovo patyrimus, gyvenimo tikslą ir laimėtas bei pralaimėtas kovas

Tiesiogiai 24sek

Kertinis vakaras Vokietijoje: „Skyliners“ – „Rytas“

Išrinkite geriausias 2018 metų knygas

Aktualu

Aiškėja, kodėl sumuštas F.Sanchezas: dviejų nacionalistų jausmus užgavo šūkis „Lietuva visiems“

Aktualu

Lenkijos Seimas atšaukė ginčijamą Aukščiausiojo Teismo reformą

Ar pastebėjote Vilniaus viešojo transporto atsinaujinimą?

Gazas

Renkame Lietuvos Šimtmečio automobilį: „Opel Kadett E“

Aktualu

„Proveržis“ tariantis dėl etatinio mokytojų apmokėjimo modelio: bus pildomi profsąjungų reikalavimai

Vardai

Katy Perry – daugiausiai uždirbanti dainininkė pasaulyje: iš pirmos vietos išstūmė Beyonce

Vardai

Atsisveikinimas su netikėtai išėjusiu Eimuntu Nekrošiumi: „Per anksti, gerokai per anksti...“

Aktualu

Šveicarija atsisakė planų paremti JT susitarimą dėl migracijos

Aktualu

Prabangiu BMW visureigiu važiavusio ukrainiečio kelionė nutrūko pasienyje

Kultūra

Detektyvo „Spėk, kas?“ autorius Ch.McGeorge’as: „Jaučiausi, lyg kurčiau choreografiją“

Naujienos

Aktualu

Išteisinamasis nuosprendis išprievartavimo byloje Ispanijoje sukėlė masinius protestus

Aktualu

Michaelas Kimmage'as: „Vokiečiai pradeda suprasti, kad Berlynas turi ginti Europą nuo Maskvos“

Gyvenimas

Dvynukus auginanti Toma Dambrauskė: „Net skaudžiausios gyvenimo patirtys negali palaužti noro tapti mama“

Aktualu

Lietuviai jaučiasi mažiau laimingi nei vidutiniai europiečiai

Aktualu

Netikėta intriga: kiek iš tiesų vaikų gimsta Vilniuje ir Kaune?

Aktualu

Pirmą kartą per kelis dešimtmečius rinksis palestiniečių parlamentas

Kultūra

Lankomiausi pernai – Lietuvos jūrų, Trakų istorinis muziejus, Valdovų rūmai

Aktualu

Garliavoje iš 6 aukšto iškrito jaunuolis, o į vietą atvykusius pareigūnus užsipuolė girta moteris

Vardai

Graikijai „Eurovizijoje“ atstovaus su „Grammy“ apdovanotais kompozitoriais dirbanti atlikėja

Maistas

Plikytos tešlos pyragėlių kepimo paslaptys: nuo klasikos iki grakščių gulbių

Sportas

Lietuvos triumfas nesibaigia: kovotojas M.Narauskas iš Turkijos sugrįžta su Europos Muaythai čempiono diržu

Aktualu

Naktis Vilniuje: girtas vairuotojas su šunimi po gatves blaškėsi tol, kol nesugedo variklis

Gyvenimas

„Dydis nesvarbu“ stilinga asmenybė Leah: pavargau nuo kasdienių minčių apie svorį

Maistas

Paprastas ir gardus patiekalas savaitgaliui: ryžių apkepas su razinomis

Aktualu

Protestuotojai Jerevane blokuoja pagrindines gatves ir kelius

Kultūra

Šeduvos bažnyčia ir Zacišės dvaras paskelbti valstybės saugomais objektais

Aktualu

Mažeikių kavines dvi dienas iš eilės lankė vyras su ginklu: policija sulaikė įtariamąjį

Gyvenimas

Specialistai pataria: „Saldžių braškių galite turėti jau po kelių mėnesių“

Aktualu

Donaldas Trumpas su Šiaurės Korėjos lyderiu ketina susitikti po 3–4 savaičių

Aktualu

Orai.lt: sugriaudės perkūnija ir plūstels šiluma

Vardai

Ypatingos

03:39
07:48

Gera keliauti kartu

Sveikata

Būk nesustabdoma

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje