-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Mes švenčiame Velykas, o Tailande prasidėjo tradiciniai Naujieji Metai

Ketvirtadienį Tailande prasidėjo tradicinis Songkrano festivalis, kurį tajai pasitiko apsiginklavę vandens pistoletais. Kasmet Pietryčių Azijos šalyse, tokiose kaip Kambodža, Laosas, Mianmaras, švenčiamas festivalis taip pat yra ir Naujieji Metai, skaičiuojami pagal Mėnulio kalendorių.
Songkrano festivalis Tailande
Songkrano festivalis Tailande / 123rf.com

Tiesa, tris dienas truksianti šventė šiais metais bus kiek kuklesnė. Dėl šalyje vis dar tebesitęsiančio gedulo dėl karaliaus Ramos IX mirties, valdžios pareigūnai uždraudė pernelyg garsias linksmybes, naktines šėliones bei seksualius apdarus.

Atrakcija turistams

123rf.com /Songkrano festivalis Tailande
123rf.com /Songkrano festivalis Tailande

Balandžio mėnesį, kai šalyje įsivyrauja karšti ir sausi orai, vykstantis vandens festivalis yra laukiamas ne tik vietinių, bet ir turistų.

Didelė dalis jų specialiai dėl Songkrano atskrenda į Bankoką ar kitą Tailando didmiestį. Nors oficialiai šventė trunka tik tris dienas (balandžio 13–15 dienomis), kai kuriuose miestuose, tokiuose taip Pataja, linksmybės trunka visą savaitę. Dažnas užsienietis, gyvenantis šypsenų šalyje, per Songkraną išvažiuoja iš šalies arba stengiasi nekišti nosies į lauką, jei nenori jos sušlapti.

Vandens karui vietiniai ruošiasi itin atsakingai. Dar likus savaitei iki Naujųjų Metų gatvėse ir prekybos vietose yra pardavinėjami vandens ginklai, apsauginiai akiniai, plastikinės įmautės telefonams, tradiciniai gėlėti Songkrano marškiniai. Jei patenkate į „susišaudymą“, nesitikėkite išnešti sausą kailį. Tie, kurie skuba į darbo susitikimus ar tiesiog nėra šventės mėgėjai, šiomis dienomis naudojasi viešuoju transportu ir taksi.

„Pavojingiausios“ vietos norintiems nesušlapti yra specialios šventei skirtos zonos ir barų gatvės, kur į linksmybes įsijaučia ne tik vietinės merginos, bet ir jomis susižavėję užsieniečiai. Maisto prekių parduotuvės, tokios kaip „7Eleven“, jau likus kelioms dienoms iki šventės savo kasos aparatus „aprengia“ neperšlampamomis plastikinėmis apsaugomis.

123rf.com /Songkrano festivalis Tailande
123rf.com /Songkrano festivalis Tailande

Šiemet – baudos seksualiausiems

Kadangi praėjusių metų spalio 13 dieną mirė ilgametis šalies karalius Rama IX, Tailande iki šiol besitęsiantis gedulas palies ir švenčiančius Songkraną. Valdžios pareigūnai, nebežinantys, kaip kovoti su seksualiniais nusikaltimais bei netinkama linkme pasikeitusiu Naujųjų metų šventimu, šiais metais ėmėsi griežtų priemonių. Bent jau taip yra skelbiama šalies dienraščiuose.

Siekdami atvesti į doros kelią tiek vietinius, tiek turistus, pareigūnai pažadėjo areštuoti kiekvieną merginą, kuri bus per daug apsinuoginusi ar viliojančiai šoks. Jie stebės ir vyriškosios lyties atstovus, kad šie viešose vietose nevaikščiotų nuogomis krūtinėmis. Tie, kurie pažeis taisykles, bus baudžiami 5 tūkst. batų (maždaug 145 JAV dolerių) bauda. Dėl gedulo taip pat paprašyta susilaikyti nuo pernelyg garsių linksmybių, muzikos ir šokių.

Songkran tradicijos

Pagal senąsias tajų Naujųjų Metų tradicijas, vanduo yra neatsiejama šventės dalis, tačiau anksčiau jis buvo naudojamas itin simboliškais kiekiais. Vanduo vietinėje kultūroje simbolizuoja apsišvarinimą bei atsinaujinimą.

123rf.com /Songkrano festivalis Tailande
123rf.com /Songkrano festivalis Tailande

Juo jaunimas apipila vyresniuosius, taip parodydami pagarbą bei siųsdami linkėjimus. Vandeniu tajų šeimos „prausia“ ir namuose, šventyklose ar viešose vietose esančius Budos atvaizdus.

123rf.com /Viena iš Songkrano šventės tradicijų
123rf.com /Viena iš Songkrano šventės tradicijų

Dar vienas neatsiejamas Songkrano atributas – balta pudra ar košė. Ja vyresnieji patepa jaunesniuosius, taip apsaugodami juos nuo nesėkmių ir blogų dvasių. Sakoma, kad pudros negalima nusiplauti pačiam, reikia laukti, kol ji savaime nusivalys.

Viena įdomiausių ir egzotiškiausių tradicijų yra laistymasis vandeniu senojoje Tailando sostinėje Ajutajoje, nes pagrindiniai šventės dalyviai – drambliai. Specialiai šiai progai jie išpuošiami pieštais gėlių žiedais, todėl toks vaizdas sutraukia minias turistų iš viso pasaulio.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius