Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 lapkričio 17d. 21:03

Po epinio žygio – naujas Algirdo nuotykis Afrikoje: policija seka, vietiniai kraipo galvas

Algirdo kelionė Egipte Tik prenumeratoriams
Algirdo kelionė Egipte
Į kokią pirmą kelionę dviračiu leistumėtės? Gal Mažosios Lietuvos keliais pajūrio link? Gal Latvijos pakrante ar žymiuoju Dunojaus dviračiu maršrutu, kuris ir ramus, ir vaizdingas? O gal iškart nertumėte į karščiu alsuojančią šalį, kurioje dviratininkams tenka vengti policijos, o miestų gatvėse pasitinka chaosas ir taisyklė – „pirmenybę turi tas, kurio signalas garsesnis“. Adrenalino ir nuotykių ieškantis Algirdas, žinoma, pasirinko pastarąjį variantą ir pasiryžo dviračiu pervažiuoti Afriką. Planuose – 15 tūkst. km nuo chaotiškojo Egipto iki dažnai pavojinga vadinamos Pietų Afrikos Respublikos.

Daugiau nei 50 valstybių jau aplankęs Algirdas (instagramo paskyra: @Algirdas Wanders) šią vasarą nustebino leidęsis į kerinčių vaizdų kelionę Europoje. 31-erių vyras, palikęs sunkvežimio vairuotojo darbą, diena po dienos šimtus kilometrų žygiavo atšiauria Skandinavijos šiaurės gamta, brido per pelkes, kopė į kalnus, ilsėjosi kerinčius vaizdus dovanojančiuose slėniuose.

Nors tikslą pasiekti sukliudė sunegalavęs kūnas, dvasia liko trokštanti neeilinių kelionių. Ir štai atgavęs jėgas jis leidosi į kitą nuotykį – dviračiu numinti per visą Afriką iš Šiaurės iki Pietų. Nuo Kairo Egipte iki Keiptauno Pietų Afrikos Respublikoje.

Vieną atkarpą Algirdas jau įveikė – pervažiavo Egiptą. Tiesa, ne visą kelią važiavo tik dviračiu – teko gerą gabalą važiuoti policijos automobilyje... O trečiadienį keliautojas jau įvažiavo į Sudaną, kuriame po karinio perversmo išjungtas internetas.

Apie chaosą Kairo gatvėse, apie vietinių reakciją, kas stebino Egipte ir kokiems pavojams tenka ruoštis judant link ginkluotų neramumų draskomų valstybių – Algirdo interviu 15min.

– Dar prieš aptariant naujausią jūsų nuotykį, sugrįžkime į vasarą. Bendravome, kai žygiavote laukine Skandinavijos gamta. Ar pavyko pasiekti užsibrėžtą tikslą – nužygiuoti daugiau nei 2,5 tūkst. km?

– Nuotykis tikrai buvo įspūdingas ir nepamirštamas. Deja, 2500 km nepavyko įveikti, kilo šiokių tokių sunkumų – sunegalavo vienas juosmens nervas, tad teko žygį baigti nuėjus 1900 km. Tuo momentu šiek tiek nusivylęs buvau, kad taip viskas susiklostė, bet dabar labai džiaugiuosi, nes nebūčiau atsidūręs ten, kur esu šiuo metu. Planas buvo šiek tiek kitoks...

– Ar nesinorėjo po tokio ilgo žygio Skandinavijoje tiesiog pailsėti – ir fiziškai, ir psichologiškai?

– Psichologiškai pavargęs tikrai nebuvau, semdavausi energijos iš gamtos ir gyvenau savo svajonėje. Pilnas jėgų ir motyvacijos buvau kiekvieną dieną!

Fiziškai – taip, reikėjo daugiau ilsėtis negu tą dariau, bet buvau taip užsidegęs, kad atrodė, jog niekas manęs nesustabdys. Deja, klydau (juokiasi). Taigi, pailsėjęs, atgavęs jėgas ir išsigydęs nervą, vėl leidausi savo svajonių keliu.

– Tad ilgai neužsisėdėjote – dabar leidotės į kitą epinę kelionę. Kodėl atsidūrėte Egipte? Ir kodėl su dviračiu?

– Taip! Pagaliau! Ilgai svajota ir planuota kelionė prasidėjo. Dviračiu aplink pasaulį!

Maža smulkmena – Afrika turėjo būti paskutinis žemynas šitame ture.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

SEB verslo augimo programa

47:36
01:21:02

Adventur 2022

Maistas

Tik prenumeratoriams

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje