Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2021 04 05, 12:58

Splite gyvenimą kurianti lietuvių šeima: „Geriausia vieta per karantiną – Kroatija“

Koronaviruso pandemijos ir turizmui taikomų ribojimų apsuptyje galėčiau išskirti kelis žmonių tipus. Pirmųjų širdžių būtinu PGR testu ar saviizoliacija niekaip nesuminkštinsi, tau tik pirštą prie smilkinio pasukios. Antrieji kiek drąsesni, dažnai pasiryžę paaukoti dalį patogumų mainais į išsvajotąsias atostogas saujelėje turistus priimančių šalių. Ir yra dar vieni. Tokie, kuriems niekur nereikia keliauti. Jie jau yra kelionėje! Vieni tokių – Splite, Kroatijoje, jau beveik trejus metus gyvenanti ir po įdomiausias šalies vietas nuolat naršanti Dunauskų ketveriukė: Augustė (31), Tadas (34) bei jų atžalos, vyrai mūrai ąžuolai, Danielius (4) ir Adrijus (2).
Dunauskų gyvenimas Kroatijoje Tik prenumeratoriams
Dunauskų gyvenimas Kroatijoje / Asm.archyvo nuotr.

Kroatija yra mano meilė, ir nėra tokių įrankių, kuriais galėtumėte ją išsemti, todėl bendrauti su šioje šalyje gyvenančias tautiečiais man džiaugsmas, malonumas ir garbė. Kad pašnekovų santykis su šalimi panašus į manąjį, taip pat neabejoju. Tai puikiai atskleidžia šeimos pagranduko vardas.

„Antrasis sūnus gimė Splite, todėl norėjome suteikti jam simbolinį, šį mūsų gyvenimo etapą atspindintį vardą. Splitas skambėtų keistai, tad gimimo liudijime atsirado Adrijaus įrašas, Adrijos jūros garbei“, – šypsodamasi pasakoja Augustė. Įdomu, kuriam garbė didesnė – Adrijui ar Adrijos jūrai, kad toks rimtas lietuvis jos pakrantėje pasaulį išvydo? Iš tiesų sudėtingas klausimas. Palikime jį ateities kartoms.

O dabar – apie viską nuo pradžių. Apie tai, kaip Dunauskų kompanija atsidūrė Adrijos pakrantėje, apie Splitą, džiaugsmus ir sunkumus, kuriuos sukelia kelionės su mažais vaikais. Apie Marsą žemėje, kroatus ir jo didenybę – maistą. Na ir, žinoma, apie tai, kaip Kroatija gyvuoja karantino sąlygomis ir ką turi žinoti norintys atvykti.

Sprendimą išvykti lėmė vyrui pateiktas darbo pasiūlymas

Galimybė persikelti ten, kur daugiausia saulėtų valandų Europoje ir auga alyvmedžiai, šeimai atsirado 2018 metais, kai Kroatijos bendrovėje besidarbavusio Tado vadovas pasiūlė čia šaknis įleisti visai šeimai. Tuo metu jaunavedžiai jau augino pirmąją savo atžalą, Augustė netgi buvo grįžusi į darbą po motinystės atostogų.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje