Dabar populiaru
Publikuota: 2018 liepos 7d. 18:58

Viena iš gražiausių trasų Lenkijos Tatruose – nusileidimas nuo Kasprovo viršūnės

Tatrų kalnuose
M.Mozyro nuotr. / Tatrų kalnuose

Yra toks posakis: būti Zakopanėje ir nebūti Kasprovo viršūnėje – tai tas pats, kaip būti prie jūros ir neįmerkti kojų į vandenį. Posakis yra tikrai pagrįstas – šiandien Kasprovo viršūnė yra viena labiausiai lankomų viršūnių visuose Tatruose. Į ją gali pasikelti net maži vaikai, nes veikia modernus keltuvas.

Kasprovo viršūnė (Kasprowy Wierch) yra pagrindiniame Tatrų kalnų masyve – per ją eina Lenkijos – Slovakijos siena, dėl to žmonės kartais juokauja, kad vienu metu galima pabuvoti dviejose valstybėse. Kažkada viršutinė keleivių stotis tarnavo kaip sienos kirtimo punktas. Apie vietos populiarumą taip pat byloja faktas, kad per savo vizitą Lenkijoje 2007 m. popiežius Jonas Paulius II užkilo keltuvu į viršūnę.

Čia atvykus patariu atsikelti anksti ryte ir nusigauti iš Zakopanės iki automobilių stovėjimo aikšteles, esančios arčiausiai Kuznice, palikti ten mašiną (25 PLN už visą dieną) ir iki keltuvo nuvažiuoti mikroautobusu (5 PLN) arba nueiti 2 km pėsti iki pirmosios funikuleriaus stotelės.

Šis keltuvas yra vienas seniausių visame pasaulyje ir seniausias Lenkijoje. Šiandien jis visiškai restauruotas – yra patikimesnis, greitesnis ir gali sutalpinti apie 30 keleivių. Kadangi per patį sezono piką gali būti labai didelės eilės, geriau bilietus užsisakyti internetu ir patekti į keltuvą be eilės (tą padaryti galite čia). Bilieto kaina į viršūnę ir atgal kainuoja 69 PLN (vaikui 59 PLN). Aš pirkau bilietą tik į viršų už 55 PLN.

Gondola į 1987 m aukštį kyla 15 min. Stotelėje Myślenickie Turnie reikės persėsti. Viršuje yra restoranas, parduotuvės, tad tikrai galima pasikelti netgi su mažais vaikais ir puikiai praleisti laiką stebint panoramą arba skirti laiką lėtam pasivaikščiojimui. Iš Kasprovo viršūnės per 20 minučių galima nueiti iki „Obserwatorium Meteo“ – tai yra aukščiausiai stovintis pastatas Lenkijoje.

M.Mozyro nuotr./Tatrų kalnuose
M.Mozyro nuotr./Tatrų kalnuose

Nuo Kasprovo viršūnės šakojasi daugelis Lenkijos Tatrų trasų – aš nusprendžiau nusileisti iki Kuznice pėsčiomis geltonąja trasa, kuri tikrai nebuvo sudėtinga. Visas mano nusileidimas užtruko apie 4 valandas. Panorama buvo labai įvairi – šių metų birželį viršūnėje dar buvo sniegas, tad leidžiantis stebėjau iš po sniego išnyrančią žalumą, sraunius kalnų upelius, gėles.

Leisdamiesi žemyn galite aplankyti Penkių ežerų slėnį (Dolina Pieciu Stawow Polskich). Kad nueitumėt iki ežero, reikės nuklysti nuo pagrindinės trasos i šoną – užtruksite apie valandą.

M.Mozyro nuotr./Tatrų kalnuose
M.Mozyro nuotr./Tatrų kalnuose

Trasai įpusėjus galite atsikvėpti, nes 1500 m aukštyje stovi akmeninė trobelė Murowaniec, kurioje dabar veikia restoranas su puikiais tradiciniais lenkiškais patiekalais. Viduje masė žmonių, tad pasirinkau staliuką lauke, kur galima toliau mėgautis kalnų panorama. Hala Gąsienicowa kalnų apsuptis yra puiki vieta poilsiui.

Nuo Hala Gąsienicowa iki Kuznice laukia dar 1,5 val. labai gražaus kalnų kelio (galima pasirinkti dvi skirtingas trasas). Pažadu, kad net nepastebėsite, kaip atsidursite vietoje, iš kurios pakėlė keltuvas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Kviečiame anties

Video

16:44
03:16
03:00

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje