Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 liepos 11d. 09:00

10 geriausių Baltijos jūros kurortų

Sellin kurortas Riugeno saloje
123rf.com nuotr. / Sellin kurortas Riugeno saloje
Europoje atostogas nereikia būtinai leisti prie Viduržemio jūros – vasarą Baltijos pakrantėje galima taip pat puikiai praleisti laiką. Čia taip pat gausu nesibaigiančių balto smėlio paplūdimių, puikių spa kurortų, žavingų žvejų uostų ir įdomių istorijų. Dar geriau – Baltijos jūros paplūdimiai ne tokie perpildyti turistais. „Rough Guides“ išrinko dešimt kurortų, kuriuose tikrai verta pailsėti.

1. Riugenas, Vokietija

Būtent Riugene ir prasidėjo mada leisti atostogas prie Baltijos jūros. XIX a. aristokratai pradėjo reklamuoti šią puikią pakrantę kaip išskirtinę vietą pabėgimui nuo miesto.

Ir dabar Riugenas žavi neoklasikinių vilų eilėmis, į jūrą nutįsusiais tiltais ir smėlėtais krantais, nužymėtais Strandkörbe – patogiomis pavėsinėmis, kurios taip mėgstamos Vokietijos paplūdimiuose. Patys įspūdingiausi paplūdimiai yra Proroje – plačioje įlankoje, kuri žinoma ir dėl grandiozinių, bet taip ir nebaigtų nacistinės Vokietijos kurortinių namų kompleksų, kurie tęsiasi net 4,5 km palei pakrantę.

2. Leba, Lenkija

Vilnijančios kopos, ramus miškas ir palaimingai banguojanti jūra – toks yra Lebos žvejų uostas. Čia pat glūdi ir įdomi istorinė vieta. Vos už 3 km nuo paplūdimio yra buvusi raketų bandymo vieta, kurią naudojo nacistinė Vokietija Antrojo pasaulinio karo metais. Bet didžiausias traukos objektas yra Slovinų nacionalinis parkas su vėjo pustomomis kopomis.

3. Bornholmas, Danija

123rf.com nuotr./Bornholmas
123rf.com nuotr./Bornholmas

Tarp Lenkijos ir Švedijos, tačiau iš tiesų Danijos dalis – Bornholmo sala vilioja pusiau rąstiniais namais, senovinėmis bažnyčiomis ir puikiais paplūdimiais. Baltutėlis Dueodde paplūdimys salos pietinėje pakrantėje yra itin populiarus vasarą, tačiau jis tęsiasi net 7 km – jame tikrai pakanka vietos sutalpinti visus norinčius.

4. Nida, Lietuva

Į geriausiųjų dešimtuką įtrauktas ir Lietuvos pasididžiavimas – Nida. „Rough Guides“ ragina keliautojus pasimėgauti dešimtis kilometrų besitęsiančia Kuršių nerijos pakrante, beprotiškai mielais sodais aplink Nidos namelius ir, žinoma, įspūdingomis kopomis, kurios leidžia pasijusti tarsi kitoje planetoje.

5. Uzedomas, Vokietija

123rf.com nuotr./Uzedomas
123rf.com nuotr./Uzedomas

Ilgiausias paplūdimio ruožas Europoje be pertraukų tęsiasi net 40 kilometrų palei šiaurinius Uzedomo, salos už 200 km į šiaurę nuo Berlyno, krantus. Ji vadinama Kaiserbäder – „Imperinių vonių“ vieta, nes buvo itin mėgstama Prūsijos karališkosios šeimos. Prūsijos karalius Frydrichas Vilhelmas II čia nuolat leisdavo savo dienas. Salos pakrantėse išsimėtę išpuoselėti miesteliai su stilingomis vilomis ir iki tobulybės išgražintais parkais.

6. Liepoja, Latvija

Liepoja turi tris skirtingus veidus: tai ir pakrantės kurortas, ir gyvybingas verslo centras, ir buvusi Rusijos karinė jūrų bazė. Čia susipina ir dabartis, ir istorija – ir viską įrėmina žalios promenados pakrantės parke, puikaus smėlio paplūdimio ruožai bei į krantą išmetamas gintaras.

7. Sopotas, Lenkija

123rf.com nuotr./Sopotas
123rf.com nuotr./Sopotas

Kadaise Sopotas buvo turtuolių ir įžymybių pasilinksminimo vieta – trečiajame ir ketvirtajame praėjusio amžiaus dešimtmečiuose jie čia vyko žaisti kazino ir mėgautis pramogomis. Šis pakrantės miestas iki šiol išlaikė Rivjerą primenantį stilių – arba pats gali pėsčiųjų taku vaikščioti iki pat jūros, arba sėdėti ir tiesiog stebėti kitus poilsiautojus.

8. Kolkos ragas, Latvija

Kolkos ragas yra nepaprastai savitas iškyšulys Latvijos pakrantėje, kur galima stebėti dviejų jūrų – atviros Baltijos jūros ir Rygos įlankos – bangų susidūrimą. Amžinai besikeičiantis. Tai yra vieta, kur susitinka saulėtekis su saulėlydžiu, nes iš vieno taško galima matyti begalinį horizontą tiek rytų, tiek vakarų kryptimi. Kolkos ragas pavasarį yra ideali vieta paukščių migracijai stebėti, vasarą tai tikras rojus pailsėti jūros pakrantėje, o rudenį ir žiemą tai yra gamtos galybės stebėjimo vieta.

9. Hapsalu, Estija

123rf.com nuotr./Hapsalu
123rf.com nuotr./Hapsalu

Kadaise Rusijos carų numylėtas, šis Estijos spa kurortas yra tarsi sustingęs laike. Siauros jaukios gatvelės vingiuoja tarp medinių kotedžų ir išdidžių neogotikinių vilų, žvelgiančių į jūrą. Čia – ir du puikūs balto smėlio paplūdimiai, ir žavi tiesiai per miesto centrą vedanti pėsčiųjų alėja.

10. Gotlandas, Švedija

123rf.com nuotr./Gotlandas
123rf.com nuotr./Gotlandas

Jeigu norisi šiek bohemos ir atsipūtimo, gera mintis yra įsėsti į keltą, plaukiantį į Gotlando salą, esančią už 100 km nuo Švedijos kranto. Nors saloje žymiausias yra viduramžių miestelis Visbis, kuris įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą, ne tik jis traukia keliautojus. Vasarą baltus salos paplūdimius, apsuptus kopų, nugula poilsiautojai.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

SEB verslo augimo programa

01:31:00

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

30:48
22:16
01:14

Esports namai

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje