Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2022 sausio 13d. 10:15

10 valstybių, kurių pasai galingiausi: tarp jų – ir Lietuva

Lietuvos Respublikos pasas
Migracijos valdybos nuotr. / Lietuvos Respublikos pasas
Japonijos ir Singapūro pasai ir toliau yra patys stipriausi visame pasaulyje, atskleidė naujausias 2022 metų pasų reitingas. Šių šalių piliečiai šiuo metu gali keliauti 192 kryptimis.

Galingiausių pasų reitingą nuo 2006 m. sudaro ir skelbia „Henley Passport Index“. Sąrašas sudaromas pagal tai, į kiek valstybių konkrečios šalies piliečiai gali važiuoti be vizos arba ją gauti vos atvykę.

Kaip rašo cnn.com, pristatydami naujausią sąrašą jo rengėjai pažymėjo, jog pernai buvo fiksuotas mažiausias mobilumas per pastaruosius 16 metų. Tai lėmė nuolat kintanti pandeminė situacija ir su tuo susiję įvairūs kelionių ribojimai. Tiesa, sudarant sąrašą į laikinus kelionių ribojimus neatsižvelgiama.

Sąrašo lyderiai – tie patys, kaip ir 2020-aisiais: tai Singapūras ir Japonija. Turėdami šių šalių pasus keliautojai be vizų gali vykti net į 192 šalis. Tai 166 kryptimis daugiau nei gali vykti Afganistano piliečiai, kurie be vizų gali keliauti tik į 26 valstybes, šis šalies pasas ir atsidūrė galingiausių pasaulyje pasų sąrašo pabaigoje.

Dominuoja Europa

Sąraše esančios tendencijos taip pat panašios į ankstesnių metų – jame dominuoja Europos šalys. Po Singapūro ir Japonijos pasų antroje vietoje atsidūrė Pietų Korėjos ir Vokietijos valstybių pasai. Trečioje vietoje – Suomija, Italija, Liuksemburgas ir Ispanija.

Ketvirtoje vietoje – Austrija ir Danija, Prancūzija, Nyderlandai, Švedija. Penktoje – Airija ir Portugalija. Šeštoje – keturios pasaulio istorijoje dažnai neutraliomis išlikusios šalys: Nyderlandai, Šveicarija, Belgija ir Naujoji Zelandija, taip pat Jungtinė Karalystė, JAV ir Norvegija.

Dešimtuke – ir Lietuva

Septintoje vietoje atsidūrė Australija, Kanada, Čekija, Graikija ir Malta. Baltijos šalys, taigi, ir Lietuva, taip pat pateko į dešimtuką.

Aštuntoje vietoje – Vengrija ir Lenkija, o Lietuva ir Slovakija užkopė į devintą. Galingiausių pasaulyje pasų sąrašo dešimtuką užbaigia Estija, Latvija ir Slovėnija.

Visas dešimtukas atrodo taip (skliaustuose nurodyta, kiek šalių pasų turėtojai gali aplankyti be vizos):

1. Japonija ir Singapūras (192 kelionių kryptys)

2. Vokietija ir Pietų Korėja (190)

3. Suomija, Italija, Liuksemburgas, Ispanija (189)

4. Austrija, Danija, Prancūzija, Nyderlandai, Švedija (188)

5. Airija ir Portugalija (187)

6. Belgija, Naujoji Zelandija, Norvegija, Šveicarija, Jungtinė Karalystė, JAV (186)

7. Australija, Kanada, Čekija, Graikija, Malta (185)

8. Lenkija, Vengrija (183)

9. Lietuva ir Slovakija (182)

10. Estija, Latvija ir Slovėnija (181)

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Adventur 2022

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje