Dabar populiaru
Publikuota: 2009 rugsėjo 9d. 05:56

15 Lt – jėga: Indonezijos salyne

Salose švediškas daržovių stalas ir šviežios žuvies patiekalas Gili kainuoja 15 Lt.
R.Davidovičiaus nuotr. / Salose švediškas daržovių stalas ir šviežios žuvies patiekalas Gili kainuoja 15 Lt.

Po Pietryčių Aziją keliavę vilniečiai Rytis ir Kotryna dienraščio „15min“ skaitytojams pasakoja, ką galima nuveikti su 15 Lt Indonezijoje. Indonezijos valiuta – rupija. 15 Lt – tai beveik 60 tūkst. rupijų.

Indonezija yra ketvirta pagal žmonių skaičių pasaulyje, jos salų archipelagas didžiausias, gamta nepakartojama. Bene žinomiausia šalies sala yra Balis. Šiuo metu į ją plūsta milijonai turistų, trokštančių nepamirštamų atostogų. Didžiuliai turistų kiekiai lemia tai, jog Balio sala yra viena brangiausių Indonezijoje. Štai, pavyzdžiui, Sumatros saloje, netoli Tobo ežero, už 15 Lt galima apsistoti net dvi naktis ganėtinai geruose svečių namuose, o Balyje – tai neįmanoma. Už 60 tūkst. rupijų pastarojoje galimas puikus masažas bei trys populiariojo „Bintang“ alaus buteliai parduotuvėje arba du buteliai bare.

Vietinės cigaretės pigios, už 15 Lt galima nusipirkti 6 pakelius. Bene patogiausias būdas pamatyti miestų apylinkes – išsinuomoti motorolerį dienai už 60 tūkst. rupijų. Visą dieną važinėjant dulkėtais keliukas, tikru išbandymu tampa karštų vandens srovių vonios (angl. – hot spring). Jos, įsikūrusios didžiulių ugnikalnių papėdėse, tiesiog garuoja siera. Už 15 Lt jose išsimaudys visas autobusas, t.y. 30 žmonių.

Maistas pigus ir skanus

Kaip ir visoje Pietryčių Azijoje, maistas Indonezijoje skanus, palyginti nedidelė ir jo kaina. Už 60 tūkst. rupijų net ir brangaus restorano valgiaraštyje galima užsisakyti ant grilio keptos šviežios žuvies ir prisivalgyti kiek tik telpa daržovių. Čia dažnai siūlomas daržovių švediškas stalas (nuotr.) – imk, kiek gali suvalgyti. Išvykusiųjų lietuvaičiai turėtų laukti be galo, be krašto, nes šaunių lauktuvių čia nesuskaičiuojama gausybė.

Už 15 Lt galima išrinkti nedidelį gero sidabro papuošalą arba šešis kvapnaus natūralaus muilo gabalėlius. Už 15 Lt galima įsigyti net tris vasariškus marškinėlius. Žinoma, visur reikia gerų derybinių sugebėjimų, priešingu atveju, teks už viską mokėti keliskart daugiau.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

02:03
02:14
18:06

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje