Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 sausio 21d. 16:15

Atvykstantiems į JK gali tekti susimokėti už saviizoliaciją specialiame viešbutyje

Viešbutis
123RF.com nuotr. / Viešbutis

Jungtinė Karalystė yra įvedusi griežtus reikalavimus atvykstantiems. Atvykstantieji privalo ir turėti neigiamą COVID-19 testo atsakymą, ir izoliuotis 10-iai dienų. Britų žiniasklaida rašo, kad šalies valdžia svarsto ir dar labiau griežtinti taisykles, o viena jų galėtų būti specialūs karantino viešbučiai, už kuriuos susimokėti reikėtų patiems žmonėms.

Jungtinės Karalystės (JK) vyriausybė dar sekmadienį pranešė svarstanti galimybę įpareigoti visus iš užsienio atvykstančius keleivius izoliuotis viešbučiuose. Dabar skelbiama, kad JK vyriausybės atstovai yra pradėję kalbas su viešbučių grupėmis, kad šie izoliacijai priimtų į šalį atvykstančius asmenis.

Britų valdžia ieško būdų, kaip apsaugoti šalį nuo mutavusio COVID-19 viruso atmainų, kurios plisti pradėjo iš Pietų Afrikos Respublikos ir Brazilijos. Dėl to žvalgomasi ir į Australijos patirtį, kuri leido šiai šaliai suvaldyti viruso plitimą.

„The Telegraph“ rašo, kad keliama idėja, jog visiems atvykstantiems būtų privalu iki 14 dienų saviizoliuotis numatytame viešbutyje. Maistą jiems tiektų viešbutis, arba jį pats žmogus galėtų užsisakyti iš kitur.

Panašios sistemos veikia Australijoje, kurioje per pastarąsias 14 d. nustatyti vos 204 COVID-19 atvejai, ir Naujojoje Zelandijoje, kur tik 81.

Australijos valdžia iš pradžių pati padengė apsistojimo karantino viešbutyje išlaidas, tačiau nuo liepos mėnesio tą turi padaryti jau patys atvykėliai. 2 savaitės karantino viešbutyje kainuoja fiksuotą sumą – 3 tūkst. Australijos dolerių (1,9 tūkst. Eur).

„The Telegraph“ šaltiniai leidiniui sakė, kad britų valdžios atstovai yra pirminiame diskusijų su viešbučiais etape.

Dabar visi atvykstantys į JK prieš kelionę privalo pasidaryti COVID-19 testą ir gauti neigiamą atsakymą. Atvykus vis tiek privalu 10 dienų izoliuotis toje pačioje vietoje. Saviizoliaciją galima sutrumpinti pakartojus testą po 5 dienų ir gavus neigiamą atsakymą.

Dabar galiojančios tvarkos dėl saviizoliacijos pažeidėjams gresia baudos nuo 200 iki 6 400 svarų sterlingų. Tačiau ekspertai praėjusią savaitę išreiškė nerimą, kad savanoriška izoliacija gali būti nepakankama – šalyje reikėtų įvesti privalomą ir valdžios kontroliuojamą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Video

01:00:04
01:26
01:59:13

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje