Dabar populiaru
Publikuota: 2019 spalio 10d. 07:45

Geriausia pasaulio sala išrinktas Flatėjus, kuriame gyvena tik šeši žmonės

Flatėjus (Flatey)
VisitHusavik Archives nuotr. / Flatėjus (Flatey)

Geriausia pasaulyje sala išrinktoje vietoje gyvena vos šeši gyventojai ir veikia tik vienas viešbutis. Kuo Flatėjus pakeri keliautojus?

Kelionių portalo „Big 7 Travel“ redaktoriai paskelbė 50-ies geriausių pasaulio salų sąrašą. Pirmoje vietoje atsidūrusi sala daug ką gali nustebinti – pačia gražiausia pasaulyje išrinkta nelabai gerai žinoma Islandijos Flatėjaus (Flatey) sala, nurungusi visas turistų numylėtas vietas.

Skelbdami geriausių salų sąrašą „Big 7 Travel“ atsižvelgė į savo skaitytojų vertinimus, taip pat savo pačių įspūdžius bei pastebėjimus. Įvertinti ir keliautojų atsiliepimai kitose svetainėse. Pasiūlymus sąrašui pateikė beveik 5,5 tūkst. žmonių.

Pirmoje vietoje atsidūręs Flatėjus tikriausiai niekam iškart nešauna į galvą, kai išgirstama frazė „atostogos saloje“. Tačiau šiame sąraše populiarumas neturėjo daug įtakos. Pavyzdžiui, keliautojų mylima Italijos Kaprio sala užėmė 14 vietą, Balis – 15, Ibisa – 17, Santorinas – 20.

Flatėjus yra didžiausia sala Breidafjorduro įlankoje šiaurės vakarų Islandijoje. Ji – vos dviejų kilometrų ilgio ir 400 metrų pločio.

Kadaise ši sala buvo populiarus sustojimo taškas prekybinių laivų keliuose, čia gyveno nemažai žvejų, tačiau tos dienos praeityje. Dabar čia nuolat gyvena tik šeši žmonės.

Turint omenyje tokį nedidelį gyventojų skaičių, atrodo stebuklas, kad čia veikia ir vienas viešbutis. Visgi šiltuoju metų laiku čia mėgsta apsilankyti keliautojai, juos ypač domina žavieji paukščiai mormonai. Be mormonų (dar vadinamų pufinais) saloje gausu kitokių paukščių – priskaičiuojama apie 50 jų rūšių.

123rf.com nuotr./Mormonas
123rf.com nuotr./Mormonas

Saloje galima mėgautis visiška ramybe, čia net draudžiama važiuoti automobiliu. Tačiau Flatėjuje yra pirmoji Islandijos biblioteka ir įspūdingai dramatiškame peizaže atrodanti balta bažnyčia.

Pati sala yra uolėta, čia nėra jokių kalnų – todėl ir pavadinimas jos yra „Flatėjus“. Islandų kalba tai reiškia „plokščias“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

17:02
04:35

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Video

22:09
04:46
07:27

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje