Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 08 01, 07:58

Gineso rekordų knygoje – siauriausia pasaulyje gatvė: ar pavyktų pro ją praeiti?

Vaikštinėdami gatvėmis tikriausiai niekada nesusimąstome apie jų kilmę. Mūsų pasaulis pilnas kelių, greitkelių, prospektų ir gatvių. Jų yra visokių: ilgų ir trumpų, purvinų ir duobėtų, judrių ir tuščių. Tačiau taip pat egzistuoja ir siauriausia iš visų gatvių, kurią galima išvysti Roitlingene, Vokietijoje.
Siauriausia pasaulyje gatvė
Siauriausia pasaulyje gatvė / Vida Press / 123RF.com nuotr.

Roitlingenas nėra didelis mietas, jame gyvena šiek tiek daugiau nei 100 tūkst. žmonių. Šiame mieste yra daug puikios architektūros pastatų, gražių aikščių ir gatvių. Tačiau čia yra ir siauriausia pasaulyje gatvė, rašoma „Unusual places“.

„Spreuerhof“ gatvės plotis svyruoja nuo 31 centimetro (siauriausioje vietoje) iki 50 centimetrų (plačiausioje vietoje).

Vida Press nuotr. / Siauriausia pasaulyje gatvė
Vida Press nuotr. / Siauriausia pasaulyje gatvė

Gatvė buvo nutiesta 1727 m., atstatant miestą po 1726 m. kilusio didžiulio gaisro, kuris nusiaubė visa Roitlingeną. Pradžioje ši gatvė mieste užregistruota pavadinimu „Nr. 77“.

Vida Press nuotr. / Siauriausia pasaulyje gatvė
Vida Press nuotr. / Siauriausia pasaulyje gatvė

Tiesą sakant, tai tik tarpas tarp dviejų pastatų. Tikriausiai tokių vietų kaip ši visame pasaulyje yra daugybė, tačiau nė viena iš jų nebuvo įregistruota kaip gatvė. Roitlingeną tikrai verta aplankyti, jei atsitiktinai atsidursite šioje vietovėje. Taigi, būdami ten, nepamirškite apžiūrėti siauriausios pasaulyje gatvės, kuri, žinoma, įtraukta ir į Gineso rekordų knygą.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje