Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2020 06 23, 11:00 Atnaujinta 2020 06 23, 12:29

Į Jungtinę Karalystę skrydžių dar nebus, nors bilietai ir pardavinėjami

Pirmadienį taip ir neįvyko oro bendrovės „Wizz Air“ planuotas skrydis iš Londono į Vilnių, nors nemažai tautiečių buvo įsigiję bilietus į esą atnaujinamą kryptį. Skrydžiams iš Jungtinės Karalystės nebuvo suteiktas leidimas ir artimiausiu metu dar nežadama to daryti, nors avialinijos ir toliau pardavinėja bilietus.
Oro uoste
Oro uoste / 123rf.com nuotr.

Dėl oro susisiekimo tarp Lietuvos ir Jungtinės Karalystės atnaujinimo skelbė tiek „Wizz Air“, tiek „Ryanair“. Pirmasis „Wizz Air“ kompanijos skrydis iš Vilniaus į Londoną buvo numatytas birželio 22 dieną, „Ryanair“ žada startuoti liepos 2 dieną.

Bilietus įsigiję lietuviai portalui 15min praėjusią savaitę skundėsi, kad jaučiasi apgaudinėjami, nes niekas negali paaiškinti, ar skrydžiams bus suteiktas leidimas.

Birželio 22-osios skrydis visgi neįvyko, ir kol kas neaišku, kada reisai į Londoną galėtų būti atnaujinami. Jungtinė Karalystė Europoje yra viena iš labiausiai COVID-19 paveiktų šalių, tad Lietuvos valdžia suteikti skrydžio leidimų į ją nenori.

Leidimas nesuteikiamas sąmoningai

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius antradienio ryte interviu Lietuvos radijui patvirtino, kad kol kas neplanuojama atnaujinti skrydžių su Jungtine Karalyste ir tai daroma sąmoningai, dėl didelio sergamumo.

„Su Jungtine Karalyste neplanuojam kol kas atverti tų maršrutų. Iš ten žmonės gali atvykti į Lietuvą, bet žymiai komplikuočiau, žymiai brangiau, tai irgi yra tam tikras filtras, ir tai yra sąmoningai (daroma), nes mes nemanome, kad tai yra saugu“, – teigė L.Linkevičius.

Komentuodamas Europos Komisijos raginimą nuo liepos atverti išorės sienas, L.Linkevičius pažymėjo, kad tai yra rekomendacija.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Linas Linkevičius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Linas Linkevičius

„Mes stengiamės tą daryt regioniškai, parodydami pavyzdį visiems, sukūrėme nuo gegužės 15 dienos vadinamąjį Baltijos burbulą, laisvų kelionių erdvę, ir parodėm, kad turime kuo daugiau koordinuotis, derinti veiksmus. Kalbant apie liepos pirmą, vėl bus panašiai, mes diskutuojam dėl kriterijų, esame įsivedę 25 atvejus 100 tūkst. gyventojų“, – kalbėjo ministras.

„Wizz Air“ apgailestauja

Į reisus, kuriems negautas leidimas, bilietus pardavinėjusi „Wizz Air“ oro bendrovė aiškina, kad „valstybių įvesti apribojimai keičiasi labai greitai ir naujos taisyklės gali įsigalioti per trumpą laikotarpį“.

„Todėl „Wizz Air“ turi atšaukti kai kuriuos savo skrydžius paskutinę akimirką. Apgailestaujame, kad skrydžiai atšaukiami likus mažai laiko iki numatyto išvykimo, tačiau dažnai aviakompanija negali kontroliuoti susiklosčiusių aplinkybių ir taip pat turi greitai prisitaikyti prie besikeičiančios realybės“, – teigiama bendrovės komentare 15min.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./„Wizz air“ lėktuvas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./„Wizz air“ lėktuvas

Turėjusiems bilietus į atšauktus skrydžius bendrovė siūlo du variantus – arba visi sumokėti pinigai grąžinami klientui, arba į „Wizz Air“ sąskaitą pervedama 120 proc. sumokėtos sumos. Aviakompanija teigia nuo šiol įsipareigojusi, kad pinigai keleiviams bus sugrąžinti per 30 dienų nuo grąžinimo užklausos išsiuntimo.

„Nuolat stebime ir vertiname situaciją bei galiojančius kelionių apribojimus. „Wizz Air“ paleis kiek įmanoma daugiau krypčių, kai kelionių apribojimai bus panaikinti ir bus poreikis konkretiems maršrutams“, – teigiama komentare 15min.

„Ryanair“ bando pasinaudoti

Tuo, kad „Wizz Air“ dar negalėjo vykdyti skrydžių iš Londono, netruko savireklamos tikslais pasinaudoti konkurentai „Ryanair“. Pirmadienio vakarą išplatintame pranešime spaudai jie aiškino, kad, vengrų avialinijoms atšaukus skrydžius, „Ryanair“ esą nuo liepos vykdys „gelbėjimo skrydžius“ už itin žemas kainas.

Tačiau tai – tokie patys reguliarieji skrydžiai, kuriems taip pat dar nėra suteiktas leidimas. Tad keliautojai rizikuoja pirkdami bilietus į tokius reisus.

123rf.com nuotr.
123rf.com nuotr.

„Leidimai skrydžiams yra išduodami atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją, o ne į parduotų bilietų skaičių“, – anksčiau apie skrydžių leidimus yra sakiusi URM atstovė spaudai Rasa Jakilaitienė.

Lietuvos institucijos ne kartą yra pabrėžusios, kad prieš perkant bilietus skrydžiui vertėtų pasidomėti, ar yra jam suteiktas leidimas. Kur yra išduoti leidimai, patogiausia pasitikrinti oro uostų svetainėse, URM puslapyje. Lietuvos oro uostai visą naujausią informaciją apie jau vykstančius skrydžius ir tuos, kuriems gauti leidimai ir yra planuojami artimiausiu metu, skelbia čia.

Keliautojai rizikuoja pirkdami bilietus į tokius reisus.

Prieš mėnesį bilietus iš Vilniaus į Oslą pardavusiai „Kidy Tour“ bendrovei paskutinę minutę nebuvo suteiktas leidimas skristi, todėl lėktuvai nekilo, o žmonės ir aviacijos bendrovė neslėpė pykčio.


Į Lietuvą be jokių apribojimų kol kas gali atvykti užsieniečiai iš 28 šalių: Rumunijos, Lenkijos, Bulgarijos, Nyderlandų, Belgijos, Liuksemburgo, Prancūzijos, Maltos, Danijos, Ispanijos, Italijos, Čekijos, Estijos, Vokietijos, Austrijos, Airijos, Norvegijos, Suomijos, Šveicarijos, Islandijos, Graikijos, Kipro, Slovėnijos, Latvijos, Vengrijos, Slovakijos, Kroatijos ir Lichtenšteino.

Šią savaitę dėl didelio sergamumo COVID-19 į Lietuvą vis dar negali atvykti Švedijos, Portugalijos ir Jungtinės Karalystės piliečiai ir jose teisėtai gyvenantys asmenys.

Lietuvos piliečiams, kaip ir anksčiau, leidžiama atvykti iš bet kurios šalies.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje