Dabar populiaru
Publikuota: 2019 birželio 24d. 15:10

Į vaizdingą Airijos salą gyventojai viliojami neįprastai: bet domina tik dviejų tautų atstovai

Arranmore sala Airijoje
123rf.com nuotr. / Arranmore sala Airijoje

Populiacijai nykstant jau nuo pat XIX amžiaus vaizdingoje Airijos Aranmoro saloje teliko paskutiniai 469 gyventojai. Užsibrėžusi savąją salą išlaikyti dar gyvą, salos bendruomenė ryžosi kiek neįprastam žingsniui, rašo CNN.

Gyventojai nusprendė patys į salą prisikviesti daugiau gyventojų, rašydami ir išsiųsdami jiems atvirlaiškius. Tiesa, šiuos laiškus, kuriuose prašoma apsvarstyti galimybę apsigyventi šioje saloje, jie siunčia tik Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) ir Australijos gyventojams.

Esanti už penkių kilometrų į vakarus nuo Donegolo grafystės Airijoje, Aranmoro sala gali pasigirti išties vaizdingu kraštovaizdžiu: aukštomis bangų plaunamomis uolomis, žmogaus nepaliestais ir turistų neužplūstais paplūdimiais bei itin vieninga salos bendruomene.

123rf.com nuotr./Aranmoro sala Airijoje
123rf.com nuotr./Aranmoro sala Airijoje

O visų svarbiausia – greitaeigiu internetu, kuris, kaip tikisi salos gyventojai, pritrauks per atstumą galinčius dirbti žmones. Anksčiau šiais metais saloje netgi buvo pristatyta bendra skaitmeninė darbo erdvė.

„Mes esame geriausią interneto ryšį turinti sala. Tad norėjome išsiųsti laiškus pasaulio žmonėms, kad pasakytume – esame čia ir mes atviri verslui“, – CNN sakė salos bendruomenės pirmininkas Adrianas Begley.

Atvirlaiškiuose taip pat apibūdinama populiacijos mažėjimo saloje situacija.

123rf.com nuotr./Aranmoro sala Airijoje
123rf.com nuotr./Aranmoro sala Airijoje

Aiškinama, kad šiais laikais tokių įprastų pramonės šakų kaip žvejyba ar ūkininkystė nepakanka norint pritraukti jaunesnius gyventojus. Anksčiau šioje saloje dirbti kompiuteriu buvo kiek problematiška, tačiau dabar situacija pasikeitė.

„Saloje gyvena daug įvairių talentų turinčių žmonių, kurie pasirengę su jumis bendradarbiauti. O gal tiesiog norite pakeisti aplinką, kodėl jums čia neatvykus?“, – rašoma laiškuose, kviečiančiuose apsigyventi Aranmoro saloje.

Laiškuose taip pat įdėtos ir čia sėkmingai dirbančių populiarių darbo rinkoje profesijų atstovų citatos: į salą atvykti kviečia grafikos dizaineris, mobiliųjų žaidimų kūrėjas, fotografas ir mobiliųjų programėlių kūrėjas.

123rf.com nuotr./Aranmoro sala Airijoje
123rf.com nuotr./Aranmoro sala Airijoje

Nors oro sąlygos saloje tikrai nėra pačios geriausios – daugiausia būna debesuota, o birželis itin lietingas – salos gyventojai įsitikinę, kad žavus kraštovaizdis tikrai kompensuos gero oro trūkumą.

„Tai be galo graži vieta. Ir tik įsivaizduokite gyvenimą nedidelėje, puikioje bendruomenėje, kur visi vieni kitus puikiai pažįsta ir visi draugiški“, – CNN sakė Aranmoro bendruomenės pirmininkas.

Pasak salos internetinio puslapio, čia taip pat galima išbandyti ir kopinėjimą uolomis, pasiplaukiojimą valtimi, jūros safarį, o jauniems – ir išmokti airių kalbos.

Į salą kviečiami australai, viliojami turistų nepaliestais paplūdimiais: „Pasisotinote perpildytais paplūdimiais? Aranmore galėsite džiaugtis atokiais paplūdimiais, kurie priklausys tik jums.“

Atviruose laiškuose į salą amerikiečiai viliojami ir puikiu maistu – „pačiomis geriausiomis jūrų gėrybėmis“.

Anot Adriano Begley, persikraustę į salą australai ir amerikiečiai „galės mėgautis puikiu gyvenimu bei turėti gerą darbą“.

Komentarai: 2

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria

Liaudies alus

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje