Dabar populiaru
Publikuota: 2015 liepos 3d. 16:53 , atnaujinta: 2015 liepos 3d. 17:02

Iš Tuniso grįžę lietuviai: „Gal ir būtume grįžę anksčiau, bet niekas nevežė“

Turistai grįžę iš Tuniso
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Iš Tuniso grįžę turistai

Iš teroro išpuolio praėjusį penktadienį sukrėsto Tuniso sugrįžę lietuviai atostogautojai tikina, kad po įvykio šalyje buvo taip sustiprinta apsauga, kad jiems noras viską mesti ir grįžti namo greit pradingo. Tik keletas turistų sako prašęsi „Novaturo“ būti sugrąžinti į Lietuvą anksčiau, tačiau išgirdo neigiamą atsakymą.

„Kai kalbėjome su „Novaturo“ gide, mums buvo pasakyta, kad galėsime grįžti šį penktadienį. Britus, vokiečius, prancūzus išvežė jau kitą dieną. Buvo pilni autobusai. Liko viešbutis pustuštis“, – teigė tikybos mokytoja iš Rokiškio Diana.

„Mums ne per daug buvo paaiškinta. Buvo pasakyta, kad skrydis bus tada ir viskas, anksčiau mūsų neišveš“, – pridūrė ji.

Mums buvo pasakyta, kad galėsime grįžti šį penktadienį. Britus, vokiečius, prancūzus išvežė jau kitą dieną, – sakė Diana.

Moteris tikino, kad jos šeima nebuvo labai dėl to pasipiktinusi, tačiau nerimą jautė per visas atostogas. „Stengėmės atostogauti, vaikščiojome daug kur, bet buvo nejauku. Ekskursijos buvo apribotos, galima buvo privačiai keliauti. Mūsų gidė sakė, kad geriau nevaikščiotume, pabūtume viešbutyje, bet mes jau kitą vakarą nuėjome į Susą. Turistų buvo labai maža, mes supratome, kad labai rizikuojame“, – pasakojo pašnekovė.

Viešbutį, kuriame buvo įvykdytas teroro aktas, Diana žinojo jau nuo seno. Mielai ir pati būtų jame apsistojusi, jei leistų piniginė. „Ko gero, tada čia nebestovėčiau“, – pripažino ji.

Pranešė artimieji

Dauguma Tunise atostogavusių lietuvių apie toje pat šalyje įvykdytą teroro aktą sužinojo ne iš vietinių, o iš draugų Lietuvoje. „Žinia pasklido labai greitai. Pirmas dalykas, dėl kurio žmonės buvo sukrėsti, tai, kad paplūdimyje prieš taikius žmones galima eiti su ginklu ir šaudyti“, – pasakojo atostogautoja Diana.

Moteris visą savaitę jautėsi neramiai, todėl net negali pasakyti, kad per atostogas pailsėjo. „Nepamiršiu jų visą gyvenimą“, – atsiduso pašnekovė.

Dauguma kitų kalbintų sugrįžusių turistų pabrėžė, kad atostogos buvo kaip atostogos ir jų net turėdami tokią galimybę nebūtų nutraukę.

Personalas kompensavo viską. Dėmesio buvo labai daug. Dvylika žmonių aplink vieną šokinėjo.

Jie pažymėjo, kad viešbučiai buvo ne Suse, todėl įtampos beveik nebuvo justi. Kad visai šalia ką tik buvo paplūdimyje iššaudyti žmonės esą buvo matyti tik pastebėjus ypač sustiprintą apsaugą, ištuštėjusius viešbučius.

„Personalas kompensavo viską. Dėmesio buvo labai daug. Dvylika žmonių aplink vieną šokinėjo. Labai mažai buvo žmonių“, – pasakojo vienas Vilniaus oro uoste sutiktų turistų.

Penktadienį kelionių organizatorius „Novaturas“ parskraidino dalį Lietuvos turistų iš Tuniso, kuriame per išpuolį žuvo keliasdešimt žmonių. Kita dalis turistų iš Tuniso grįš po savaitės.

„Novaturas“ yra pranešęs, kad daugiau turistų iki rudens neplanuoja vežti į šią Šiaurės Afrikos šalį. Atšaukti visi iki rugsėjo 10 dienos suplanuoti skrydžiai į Tunisą.

Birželio 26 dieną per ataką viename Tuniso turistų viešbutyje populiariame pajūrio kurorte Suse žuvo 38 žmonės, tarp jų daugiausia buvo britų turistų.  Dar dešimtys žmonių buvo sužeisti, kai užpuolikas išsitraukė Kalašnikovo automatą ir pradėjo šaudyti į turistus prie penkių žvaigždučių viešbučio.

Susas, esantis maždaug už 150 km nuo sostinės, yra populiarus kurortas, į jį vyksta ilsėtis tiek tunisiečiai, tiek europiečiai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje