Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2019 sausio 4d. 08:00

Kačių rojus: Japonijos sala, kurioje jų 10 kartų daugiau nei žmonių

Aošima – kačių sala Japonijoje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Aošima – kačių sala Japonijoje
Netoli Japonijos krantų yra Aošima, kuri dar žinoma kaip Kačių sala. Nesunku suprasti, kodėl. Mažyčiame žvejų kaimelyje gyvena apie 130 kačių ir tik 13 žmonių.

Kadaise kačių į salą buvo atgabenta tam, kad jos gaudytų čia peles. Maždaug tūkstančiui kaimelio gyventojų patiko kačių kompanija. Tačiau ilgainiui žmonės iš salos pradėjo išsikelti, ieškodami geresnių darbų.

Žmonių skaičiui mažėjant, katės toliau veisėsi. Galiausiai saloje liko vos saujelė senjorų ir pora šimtų murklių. Per pastaruosius keturis metus žmonių skaičius sumažėjo dviem, tuo tarpų kačių skaičius išaugo 30.

Likę gyventojai – visi pensininkai – šeria kates, kiek gali jomis rūpinasi. Daugiausiai padeda įkurta Aošimos kačių prieglaudos asociacija, kuri rekomendavo visas kates sterilizuoti. Kadangi miestelis tam pinigų neturi, prašoma šalies valdžios paramos.

Sala yra tapusi turistų traukos objektu, tačiau finansinės naudos gyventojai iš to negauna. Čia beveik nėra jokios komercijos. Tiesa, bent jau maistu gyvūnams nereikia rūpintis. Turistai atkeliauja nešini skanumynais, o kai prieš kelerius metus buvo paprašyta visuomenės paaukoti maisto, jo buvo gauta tiek, kad nebebuvo kur jo laikyti.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Temos: 2 Japonija Katė

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Adventur 2022

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje