Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2021 02 05, 20:00

Kada galime sulaukti skiepų paso su įrašu apie vakciną nuo COVID-19?

Vis garsėjant diskusijoms, kad reikėtų visuotinio skiepų paso, kurio įrašas apie gautą vakciną nuo COVID-19 galėtų tapti leidimu, pavyzdžiui, patekti į lėktuvą ar net kai kurias šalis, Europos Sąjungoje (ES) dar nėra vieningos nuomonės. Net Lietuvos europarlamentarai, nors iš principo tokiam dokumentui pritaria, apie greitus pokyčius nekalba.
Skrydžio palydovė Tik prenumeratoriams
Skrydžio palydovė / 123rf.com nuotr.

Esą dar reikalingos diskusijos žmogaus teisių aspektu, kas nepasiskiepijusiam žmogui būtų neleidžiama ir panašiai.

Europos Parlamento (EP) narių teigimu, norint įvesti visuotinį skiepų pasą, reikėtų, kad nuo COVID-19 būtų paskiepyta didžiuma gyventojų.

„Tai nėra šių mėnesių ar artimiausių metų klausimas, – penktadienį per nuotoliniu būdu surengtą spaudos konferenciją sakė europarlamentarė Rasa Juknevičienė. – Skiepų paso nebus galima įvesti, kol nebus atlikta nebūtinai visuotinė (vakcinacija – red. past.), tačiau bent visi norintys ir didžioji dalis žmonių nebus paskiepyta.

Neįsivaizduoju, kaip galima įvesti (skiepų pasą – red. past.), daliai žmonių suteikiant privilegijas. ES sunkiai įsivaizduoju, kad būtų visuotinis sprendimas dėl to.“

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Rasa Juknevičienė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Rasa Juknevičienė

Taip pat Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams atstovaujantis Liudas Mažylis taip pat teigė, kad apie skiepų pasą bus galima kalbėti, kai bus paskiepyta didžioji dalis populiacijos, o „nepasiskiepijusieji taps mažuma, kuri trikdys daug sklandesnį nei šiandien gyvenimą“.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje