Dabar populiaru
Publikuota: 2015 lapkričio 14d. 15:23

„Kazio Pakšto „Dausuva“ – Belizas’15“ ekspedicijos dalyvių susitikimas su Belizo generalgubernatoriumi

Įteikiamas prof.K.Pakšto medalis
A.Žilinsko nuotr. / Įteikiamas prof.K.Pakšto medalis

Belizo sostinėje Belmopane lapkričio 9 d. ekspedicijos prof. Kazio Pakšto atminimui dalyviai susitiko su Belizo generalgubernatoriumi Colvilliu N. Youngu (Sir Colville N.Young G.C.M.G., M.B.E Ph. D.). Belizo generalgubernatorius – tai savotiškai balansuojanti figūra šios šalies politinėje sistemoje. Jau susitikimo pradžioje jis pabrėžė, kad neduoda jokių interviu, kurie galėtų būti interpretuojami vienaip ar kitaip, todėl jam svarbiausia išlikti bešališkam partinėse batalijose.

Belizo generalgubernatorius ekspedicijos dalyviams pasirodė kaip žmogus, tiksliai besilaikantis Belizo Konstitucijos raidės ir dvasios. Jis šiame poste tarnauja šaliai jau daugiau kaip du dešimtmečius.

Belizo vadovui deramai pristatėme savo šalį, trumpai papasakodami jam ne tik apie garbingą Lietuvos istoriją ir Nepriklausomybės atkūrimą, bet ir dabarties iššūkius bei ekonomines ir politines tendencijas. Ypatingą dėmesį skyrėme kultūriniam abiejų šalių bendradarbiavimui. Bendruoju vardikliu čia tapo prof. Kazys Pakštas, kurio veikla sujungė šias, atrodytų, skirtingas ir viena nuo kitos geografiškai nutolusias valstybes.

A.Žilinsko nuotr./Bendra fotografija
A.Žilinsko nuotr./Bendra fotografija

Prof. K. Pakštas prieš daugiau kaip penkis dešimtmečius taip pat buvo susitikęs su tuometiniu Britų Hondūro generalgubernatoriumi ir kalbėjosi apie lietuvių kolonijų kūrimo šioje Centrinės Amerikos šalyje galimybes. Belizo generalgubernatoriui buvo žinoma ir garsaus mūsų fotografo Mariaus Jovaišos veikla bei išleistas fotografijų albumas apie Belizą.

Sąlyčio taškų suteikė taip pat malonus Vilniaus Mažojo teatro įpareigojimas mums perduoti pasiūlymą apsilankyti minėto teatro trupei Belize ir pristatyti populiarųjį spektaklį „Madagaskaras“, kuris supažindintų vietos publiką su neeilinio lietuvių mąstytojo, geografo prof. K. Pakšto asmenybe ir idėjomis.

Beveik valandą užtrukęs pokalbis neprailgo, kadangi generalgubernatoriaus asmenybė mums pasirodė toli pranokstanti vidutinio politiko standartą.

Kitas prašymas – tarpininkauti ieškant tinkamos personalijos atlikti Lietuvos garbės konsulo Belize pareigas. Collvillis N. Youngas pažadėjo supažindinti su šia iniciatyva šalies Užsienio reikalų ministeriją.

Beveik valandą užtrukęs pokalbis neprailgo, kadangi generalgubernatoriaus asmenybė mums pasirodė toli pranokstanti vidutinio politiko standartą. Ne kiekvieną dieną oficialiame poste sutiksi mąstytoją, skiriantį savo laisvalaikį eiliavimui ir filosofiniams diskursams įvairiausiomis temomis.

Lietuvos geografų draugijos viceprezidentė Genovaitė Kynė jo ekscelencijai įteikė prof. Kazio Pakšto vardo medalį, kurį įsteigė Klaipėdos universiteto prof. Stasys Vaitekūnas. Šis medalis pirmą kartą įteiktas valstybės vadovui. Britų Hondūras (Belizas) tuomet palaikė ilgus metus prof. K. Pakšto puoselėtą idėją – įkurti Atsarginę Lietuvą Dausuvą.

Ekspedicijos dalyviai įteikė lietuviškų dovanų: tautinę juostą, gintaru inkrustuotą atmintinę su įrašyta informacija apie Lietuvą, juodos duonos, tradicinio žolelių gėrimo ir suvenyrų su ekspedicijos simbolika. Atsisveikindamas Collvillis N. Youngas padovanojo ekspedicijos dalyviams ne tik savo kūrybos knygų, bet ir jo paties gyvenimo apybraižą.

Kelionės įspūdžiais ekspedicijos dalyviai dalinsis 15min.lt. Sekti gyvai ekspediciją galima ir interaktyviame žemėlapyje.

 

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

02:13
02:24
00:57

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje