TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Keliautojai pakartotinai įspėjami dėl „Antibai“ sukčiavimo

Antalijos uostas
123rf.com / Antalijos uostas
Šaltinis: Lrt.lt
0
A A

Valstybinis turizmo departamentas (VTD) pakartotinai įspėja keliautojus dėl kelionių pardavimo agento MB „Antibai“ ir jos direktorės Gintarės Budrienės galimai neteisėtos veiklos.

VTD ir policija informuoja, kad Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo valdyboje atliekamame ikiteisminiame tyrime įtarimas dėl didelės vertės svetimo turto įgijimo apgaule yra pareikštas mažosios bendrijos „Antibai“ savininkei G.Budrienei, kuri apgaule žadėdama suorganizuoti kelionę į Turkiją 14 asmenų, įgijo iš jų 10 390 eurų sumą, minėtų paslaugų nesuteikė, pinigų negrąžino ir įgijo savo naudai svetimą didelės vertės turtą. Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir kontroliuoja Kauno apygardos prokuratūros 2-o skyriaus prokurorai.

Asmenims, nukentėjusiems nuo šios įmonės ar šio asmens nusikalstamos veikos, siūloma kreiptis į ikiteisminį tyrimą atliekantį Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos 1-o skyriaus vyriausiąjį tyrėją Nerijų Kreivėną.

VTD dar kartą atkreipia dėmesį, kad tiek MB „Antibai“, tiek G.Budrienė neturi kelionių organizatoriaus pažymėjimo, taip pat neturi galiojančių tarpininkavimo sutarčių su Lietuvoje veikiančiais kelionių organizatoriais, todėl bet kokia galima veikla siūlant organizuotas turistines keliones yra nelegali ir neteisėta.

Šiemet rugsėjo 28 d. VTD išplatino įspėjimą dėl kelionių pardavimo agento MB „Antibai“ ir jos direktorės Gintarės (Valaitytės) Budrienės galimai nesąžiningos ir neteisėtos veiklos.

VTD surinko ir teisėsaugos institucijoms perdavė duomenis, įrodančius, kad MB „Antibai“ ir/arba G.(Valaitytė) Budrienė vykdė veiklą, pažeisdama turistų teises: nepateikė Turizmo įstatyme numatytos privalomos informacijos turistams apie turistų užsakytas keliones; nesudarė rašytinės kelionės sutarties ir/arba tokios sutarties nepateikia turistui; tarpininkaudama parduodant kelionių organizatorių organizuotas turistines keliones sutartyje nenurodė kelionių organizatoriaus; nepateikė turistams kelionės dokumentų; neatsiskaitė su apgyvendinimo ir transportavimo paslaugų teikėjais už turistui turimas suteikti paslaugas turistui išvykus į kelionę; negrąžino turistams jų sumokėtų pinigų už neįvykusias keliones.

Rugsėjo pabaigoje nukentėjo iš MB „Antibai“ kelionę į Antaliją (Turkija) įsigiję 14 turistų iš Lietuvos: kurorte buvo neapmokėtos jų nakvynės, atgalinis skrydis.

„Esant šiandieniniam teisiniam reguliavimui turizmo paslaugų teikimo rinkoje, vienintelis būdas išvengti panašių atvejų, tai yra turistams patiems atidžiai domėtis paslaugų teikėjais. Departamentas kaip tik šiuo metu koncentruojasi į turistų švietimą bei teikia pastabas teisinio reglamentavimo tobulinimui ateityje. Pastoviai vykdome kelionių organizatorių bei agentūrų stebėseną ir operatyviai informuojame visuomenę bei, esant reikalui, teisėsaugos institucijas“, – teigia VTD Turizmo veiklos priežiūros skyriaus vedėjas Tadas Žentelis.

VTD rekomenduoja labai atidžiai rinktis paslaugos teikėją, kilus klausimams konsultuotis su departamento specialistais ir vadovautis patarimais iš specialistų sudarytos atmintinės.

Prieš įsigyjant kelionę būtina:

Gauti išsamią informaciją apie kelionę: transportą, apgyvendinimą, maitinimą ir maršrutą;

Sužinoti visą kelionės kainą;

Sužinoti, kas yra kelionės organizatorius;

Valstybinio turizmo departamento svetainėje patikrinkite kelionių organizatoriaus draudimą dėl nemokumo ar bankroto;

Susipažinkite su atsiliepimais apie kelionių organizatorių ir (ar) kelionių agentūrą;

Gaukite turizmo paslaugų sutartį ir susipažink su jos sąlygomis;

Išsiaiškinkite sutarties nutraukimo sąlygas, skundų nagrinėjimo tvarką

Gaukite kelionių organizatoriaus vietinio atstovo kontaktus;

Gaukite informaciją raštu apie tikslias kelionės sąlygas;

Prieš perkant kelionę, išsiaiškinkite viską. Taip pat būtinai patikslinkite išvykimo laiką likus dienai iki kelionės ir saugokite savo kelionės sutartį iki pat kelionės pabaigos.

Lrt.lt
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje