TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Kinai apie Lietuvą: „Čia yra tai, ko neturime – ramybė, gamta, europietiška virtuvė“

Nandzingas
Alfredo Pliadžio nuotr. / Kinija yra labiausiai auganti turizmo rinka pasaulyje.
Šaltinis: 15min
0
A A

Turistų iš Kinijos laukianti Lietuva gali džiaugtis pirmaisiais pasiekimais – šios šalies kelionių organizatoriai jau siūlo kinams keliauti į mūsų šalį. Lietuvą jie vadina poilsio oaze, pavargusiems nuo didmiesčio ir milijoninių žmonių srautų.

Praėjusią savaitę Lietuvoje Valstybinio turizmo departamento kvietimu viešėję septyni kelionių operatoriai iš Kinijos neslėpė atradę naują turistinę kryptį su dideliu potencialu.

„Kinijos gyventojai yra pavargę nuo didmiesčių ir didelių srautų žmonių, todėl jiems tikrai patiktų lietuviška gamta, nedideli miestai, tvyranti ramybė, draugiška aplinka ir itin aukštos kokybės paslaugos. Be to, turite labai įdomią ir skanią virtuvę – tiek nacionalinę, tiek europietišką“, – mūsų šalies privalumus išskyrė pirmą kartą Lietuvoje viešėjęs Xue Bai, kelionių operatoriaus „Beijing Global Tour International“ vadybininkas.

Kinai yra pavargę nuo didmiesčių ir didelių žmonių srautų, todėl jiems tikrai patiktų lietuviška gamta, nedideli miestai, tvyranti ramybė, draugiška aplinka ir itin aukštos kokybės paslaugos. Be to, turite labai įdomią ir skanią virtuvę – tiek nacionalinę, tiek europietišką“, – sakė Xue Bai, kelionių operatoriaus „Beijing Global Tour International“ vadybininkas.

Kinijos turizmo rinkos atstovai iš tokių kelionių operatorių kaip „UTour World“, „Beijing Good View Holiday“, „H.J.J.H. Business Travel International“ ar „HhTravel“ dalyvavo Kontaktų mugėje, kurį vyko gruodžio pradžioje Vilniuje. Joje aptarė galimo bendradarbiavimo galimybes su 30 vietinio ir atvykstamojo turizmo kelionių organizatorių, konferencijų ir renginių organizatorių, viešbučių.

Po Kontaktų mugės Kinijos kelionių operatoriai susipažino su UNESCO saugomu sostinės senamiesčiu, aplankė Trakų pilį, dalyvavo pažintiniame ture po Kauną. Vėliau Pažaislyje jiems buvo pristatytas svetingumo kompleksas „Monte Pacis“, įkurtas XVII a. kamaldulių vienuolyne. Prieš išvykdami į Latviją kinai apžiūrėjo unikalia aura garsėjantį Kryžių kalną.

Kinai atranda Lietuvą, bet galėtų čia viešėti ilgiau

Turizmo departamentas skelbia,  turistų iš Kinijos Lietuvoje daugėja. Pagal naujausią 2014 metų pirmų 9 mėnesių statistiką, šiemet mūsų šalyje apsilankė net 25,4 proc. daugiau kinų nei pernai tuo pačiu laikotarpiu – t.y. beveik 6 tūkst. Apgyvendinimo įstaigose jiems suteikta 7 proc. daugiau nakvynių – 9,2 tūkst. Vidutiniškai turistai iš Kinijos Lietuvoje vieši 2,5 nakvynės, vėliau keliauja po kitas Baltijos šalis, nes įveikę tokį kelią, nori aplankyti daugiau vietų regione.

Vienos iš Kontaktų mugėje dalyvavusių keliones po Lietuvą organizuojančių agentūrų atstovė Radvilė Sakalauskienė svečiams iš Kinijos pristatė maršrutus po Vilniaus kraštą, Suvalkijos lygumas, Panemunės pilis, Anykščių vyno kelią.

„Susitikimai su Kinijos kelionių operatoriais buvo naudingi, įgijome naujų kontaktų ir stengsimės pasinaudoti galimybe užmegzti ryšius. Tikimės, tai atvers naujas verslo galimybes, juk Kinija šiuo metu yra viena didžiausių ir perspektyviausių turizmo rinkų“, – sakė R.Sakalauskienė.

Valstybinio turizmo departamento organizuotos verslo misijos tikslas – pristatyti tolimųjų rinkų turizmo organizatoriams ir turizmo verslo atstovams Lietuvą kuo patraukliau, taip siekiant skatinti atvykstamąjį turizmą į mūsų šalį.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje