Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2013 08 05, 14:34

Kinijoje pastatyta Paryžiaus kopija virto vaiduoklių miestu

Už pusantro šimto kilometrų nuo Kinijos sostinės Pekino stovintis Tiandučengas – ambicingas Kinijos projektas. Maždaug šimtui tūkstančių gyventojų statytas miestas – tarsi Paryžiaus kopija. Tačiau Kinijos ambicijos pasirodė žymiai didesnės nei kinų noras ten gyventi.
Kiniškas Paryžius – Tiandučengas
Kiniškas Paryžius – Tiandučengas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 2 Paryžius Kinija

2007 metais pradėtas statyti miestas dabar užima apie 20 kvadratinių kilometrų, tačiau jame gyvena vos 2 tūkstančiai gyventojų. Palyginimui – Marijampolės plotas yra panašus (21 kv.km), tačiau joje gyvena 45 tūkst. gyventojų.

Kiniakas Paryžius  Tiandučengas
Kiniškas Paryžius – Tiandučengas

Naujose „Reuters“ fotografo darytose Tiandučengo nuotraukose – ne planuotas stilingas Kinijos Paryžiaus gyvenimas, bet tuščios gatvės ir žemdirbių laukai visai netoli 108 metrų aukščio „Eifelio bokšto“ (tikrasis Eifelio bokštas Paryžiuje yra tris kartus aukštesnis).

VIDEO: Tianducheng

Kinijoje „vaiduoklių miestai“ nėra tokie reti – kritikai teigia, kad vis daugiau ir daugiau gyvenviečių jais virsta dėl katastrofiškos padėties nekilnojamojo turto rinkoje.

Įdomu tai, kad nemaža dalis vaiduoklių miestų Kinijoje yra pastatyti pagal Europos miestų modelius – šalyje galima rasti itališkų, vokiškų, angliškų ar prancūziškų miestų kopijų.

Nors nuolatinių gyventojų Tiandučenge ir maža, jaunavedžiai dažnai atvyksta nusifotografuoti paryžietiškame mieste.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje