Dabar populiaru
Publikuota: 2020 spalio 7d. 10:01 , Atnaujinta: 2020 spalio 7d. 10:07

Kipras perkėlė Lietuvą į B kategoriją: iš atvykstančių lietuvių pradės reikalauti neigiamo COVID-19 testo

Paplūdimys Kipre
123rf.com / Paplūdimys Kipre

Kipras antradienį atnaujino sąrašus šalių, iš kurių įsileidžiami turistai. Lietuva iš A kategorijos perkelta į B. Tai reiškia, kad vykstantiems į Kiprą lietuviams prieš kelionę reikės gauti neigiamą COVID-19 testo rezultatą.

Kipras valstybes skirsto į tris kategorijas – A, B ir C. Iš A kategorijos šalių atvykstantiems keliautojams prieš kelionę tereikia iki išvykimo gauti elektroninę Kipro skrydžio kortelę (Cyprus Flight pass).

Iš B kategorijos atvykstantiesiems yra reikalavimas ne anksčiau kaip 72 val. iki skrydžio atlikti COVID–19 PGR tyrimą ir turėti sertifikatą anglų kalba, patvirtinantį neigiamą tyrimo rezultatą. Iš C kategorijos šalių turistai į Kiprą neįleidžiami.

Lietuva iki šiol buvo priskirta A kategorijai, tačiau antradienį Kipro sveikatos apsaugos ministerija mūsų šalį perkėlė į B grupę. Buvo atsižvelgta į tai, kad Lietuvoje sergamumas yra išaugęs. Antradienio duomenimis, sergamumas COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) per pastarąsias 14 kalendorinių dienų Lietuvoje yra 52.6 atvejo 100 tūkst. gyventojų. Kipro rodiklis – 27.9.

A kategorijoje liko tik Vokietija, Latvija, Suomija, Australija, Naujoji Zelandija, Pietų Korėja ir Tailandas.

Kipras yra vienintelė tiesioginių užsakomųjų skrydžių kryptis, kuria poilsiautojus atostogų veža ir Lietuvos kelionių organizatoriai.

„Ne, kelionių tikrai dėl to neatsisakome“, – 15min patikino „Novaturo“ rinkodaros skyriaus direktorė Olga Belova.

Kelionių organizatoriai įspėjo savo klientus, kad keičiasi reikalavimai vykstantiems į Kiprą.

„Tez Tour“ savo klientams pabrėžia, kad už laiku atliktą tyrimo atsakingas yra pats keliautojas. „Dėl didelės COVID-19 tyrimo PGR metodu paklausos raginame suskubti kreiptis į tyrimus atliekančią laboratoriją dar prieš įsigyjant kelionės paketą arba papildomą paslaugą“, – nurodo jie.

„Novaturas“ savo klientams nurodo ir kada vėliausiai reikia atlikti testą, kad būtų spėta prieš kelionę gauti sertifikatą:

  • kai skrydis ketvirtadienį: vėliausiai tyrimas gali būti atliktas antradienį, sertifikatas bus išduotas trečiadienį.
  • kai skrydis sekmadienį: Vilniuje ir Kaune, kur laboratorijos dirba ir šeštadieniais, vėliausiai tyrimas gali būti atliktas penktadienį, sertifikatas bus išduotas šeštadienį. Kituose miestuose vėliausiai tyrimas gali būti atliktas ketvirtadienį, sertifikatas bus išduotas penktadienį (išimtiniais atvejais tyrimą galima atlikti penktadienį ryte, o sertifikatą gauti penktadienį vakare).

Lietuvoje augant sergamumui, mūsų šaliai vis daugiau valstybių taiko apribojimus. Latvija jau kelias savaites Lietuvą yra įtraukusi į paveiktų šalių sąrašą. Suomija ėmė riboti atvykimą iš kitų Europos valstybių, tarp jų – ir Lietuvos. Vokietija į paveiktų teritorijų sąrašą įtraukė Šiaulių regioną.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje