Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 rugpjūčio 26d. 11:07

Kruizinio laivo turistai į Klaipėdą atplauks be galimybių pasų

Kruizinis laivas „Marina“
Ve.lt nuotr. / Kruizinis laivas „Marina“
Manėme, kad šiemet Klaipėdos uostas sulauks tik vienintelio kruizinio laivo vizito. Neseniai paaiškėjo, kad į jį rugsėjo 2 d. turėtų užsukti laivas „Marina“. Problema ta, kad jame daugelis turistų yra JAV piliečiai, jie neturės galimybių paso.

VšĮ Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centro direktorė Romena Savickienė sako, kad informacija pastaruoju metu labai greitai keičiasi ir bendra situacija tiesiog neprognozuojama.

Ji patvirtino, kad laivas „Marina“ rugpjūčio 29 d. turėtų išplaukti iš Kopenhagos, kol kas jo vizitas į Lietuvos uostą neatšauktas, turizmo agentūros ruošiasi jį sutikt. Klaipėdos uoste jis lankysis nebe pirmą kartą.

„Preliminariais duomenimis, atplaukia apie 400 keleivių. Visi jie yra, žinoma, vakcinuoti. Vienintelis dalykas, keliantis nerimą, kad didžioji jų dalis yra JAV piliečiai. Jeigu išeis pasivaikščioti į miestą, galbūt nebus priimti į kavines, nes neturės nei Lietuvos, nei Europos galimybių pasų.

Žinoma, jie gali naudotis turimu savo vakcinavimo dokumentu. Gal visi jie išvažiuos į ekskursijas. Mūsų agentūra „Mėja Travel“ tikslinasi informaciją su Nacionaliniu visuomenės sveikatos centru“, – sakė R. Savickienė.

Kylama pamažu

Kitiems metams jau yra užsiregistravusių atplaukti į Klaipėdos uostą daugiau kaip 50 kruizinių laivų.

Ve.lt nuotr./Kruizinis laivas „Marina“
Ve.lt nuotr./Kruizinis laivas „Marina“

„Mes labai tikimės, kad vizitai nebus atšaukinėjami. Kad ir kaip būtų, vakcinavimas vyksta visame pasaulyje, visi norėtų, kad ateinantis sezonas jau būtų užtikrintas. Nes labai sudėtinga dirbti ir turizmo agentūroms, kurios dabar taip sunkiai kyla, ir kruizinėms linijoms, ir kt. Labai daug gidų neturėjo darbo itin ilgai, daugelis netgi keitė kvalifikaciją, susirado papildomos veiklos, bet labai mielai dabar grįžta prie savo mėgstamo darbo“, – turizmo sektoriaus lūkesčius ir vargus apibūdino pokalbininkė.

Pasak R.Savickienės, blogiausias etapas, kuris labiau pasireiškė po pirmo karantino, kruizinėms kompanijoms jau yra praėjęs. Buvo ir bankrutavusių kompanijų, kai kurios jų susijungė.

„Dabar joms svarbiausia išjudėti. Pačios kruizinės kompanijos nori išjudinti laivus, pradėti veiklą, nes jų įgulos labai ilgai neturėjo darbo. Kompanijos neretai į laivus priima tik vakcinuotus žmones, nes tokiu atveju uostuose didesnė garantija, kad laivas bus priimtas“, – sakė R.Savickienė.

Kruizinės kompanijos pradeda darbą, tačiau jų laivai dar nėra tokie pilni, kokie būdavo prieš pandemiją. Šiuo metu keleivių dar mažoka. Kompanijos apsiskaičiuoja, kokį keleivių skaičių joms apsimoka plukdyti.

Visas turizmas atsigauna, bet tik labai pamažu – ir lėktuvų skrydžiai, ir paslaugos ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Kai kuriose šalyse, pavyzdžiui, Vokietijoje, dar rekomenduojama žmonėms keliauti šalies viduje, kuo mažiau važiuoti į užsienį. Suprantama, tai daro tam tikrą įtaką.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Vakarų ekspresas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

14:52
00:26
00:21

Esports namai

Kiekvienas gali

Maistas

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje