Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2015 rugsėjo 17d. 15:56

Lietuvą garsina Agnės Gintalaitės nuotraukų ciklas, kuriame įamžintos sovietinių garažų durys

Agnės Gintalaitės garažų serija
Agnės Gintalaitės nuotr. / Agnės Gintalaitės garažų serija
Ieškodami egzotikos mes, lietuviai, traukiame į Aziją ar dar toliau. Tuo metu nemažai daliai užsieniečių Lietuvoje iki šiol didžiausia egzotika atrodo išlikę sovietiniai pastatai ir objektai. Kad tai, kas mums atrodo akis badanti gėda, gali būti įdomu pasauliui, įrodo ir po socialines medijas plačiai pasklidusi lietuvės fotografės Agnės Gintalaitės nuotraukų serija, kurioje ji įamžino sovietinių garažų duris.

Išpieštos laukinės durys fotografų ir menininkų dėmesį traukia visame pasaulyje. Nieko keisto, jog dažnai būtent jos tampa gatvės meno ar grafitininkų „parodų vieta“, rašo Slate.com

Agnės Gintalaitės nuotr./Ar kada žiūrėjote į garažų duris kaip į meno kūrinius?
Agnės Gintalaitės nuotr./Ar kada žiūrėjote į garažų duris kaip į meno kūrinius?

Tačiau fotografės A.Gintalaitės nuotraukų serijoje įamžinti ne grafičiai, bet keli šimtai tikrų garažų durų, iki šiol išlikusių Vilniuje. Laiko paliestos durys, sugulusios į vieną ciklą, primena meno kūrinį, pavyzdžiui, Marko Rothko (rusų kilmės amerikiečių dailininko, abstraktaus ekspresionizmo atstovo) piešinius.

„Šios durys tokios vaizdingos pačios savaime, kad žiūrovui nereikia nieko aiškinti. Ant jų „žaidžiančios“ spalvos ir tekstūra tiesiog kvietė įamžinti visa tai fotokamera“, – sakė nuotraukų autorė, pridūrusi, kad ją visuomet stebino sovietinių garažų fenomenas.

Lietuvoje tokie „garažų miesteliai“ buvo įprasti ne tik Vilniuje.

Paprastai garažai būdavo statomi toliau nuo namų, tad žmonėms, turintiems automobilius ir palikusiems juos garaže, iki jų tekdavo važiuoti viešuoju transportu. 

„Mano klasės draugo tėvas savo automobilį „Lada“ palikdavo garaže, o iki namų važiuodavo viešuoju transportu“, – pasakojo A.Gintalaitė.

Nuotraukų modeliais tapo keli šimtai garažų Vilniuje, Prūsų gatvėje – juos fotografė pamatė atsitiktinai, važiuodama į „IKEA“. 

„Jie stovėjo ir spoksojo į mane, primindami, kad yra iš tų laikų, kai nebuvo IKEA ir apskritai vartojimo kultūros“, – sakė autorė.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

00:50
01:14
00:27

Esports namai

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje